Agromix prezentuje nowy adiuwant do upraw zbożowych

2 godzin temu
Zdjęcie: adiuwanty-agromix


Polski producent wielofunkcyjnych adiuwantów, firma Agromix Niepołomice, zaprezentowała podczas tegorocznej edycji wystawy Agro Show w Bednarach nowy produkt przeznaczony do stosowania z środkami ochrony roślin aplikowanymi w uprawach zbożowych.

Atpolan Zboża, nowy adiuwant Agromixu

Prezentowaną nowością jest Atpolan Zboża – super skoncentrowany bezwodny adiuwant o wielofunkcyjnym działaniu przeznaczony do stosowania ze wszystkimi środkami ochrony roślin i innymi środkami zalecanymi w ochronie zbóż.

Atpolan Zboża testowaliśmy razem z popularnymi herbicydami zbożowymi na wiosnę w zredukowanych o 30% dawkach. Testy wykazały taką samą skuteczność mieszaniny adiuwantu z obniżoną dawką herbicydu jak kontrola, na której zastosowano sam herbicyd w pełnej dawce – mówi Adam Wachowski z firmy Agromix.

Atpolan Zboża nie zawiera dodatku zakwaszającego, który jest bardzo drogi w formulacjach olejowych, a w przypadku stosowania substancji takich jak tebukonazol, azoksystrobina, czy acetamipryd, nie jest konieczne obniżenie pH cieczy użytkowej – dodaje.

Adiuwant do stosowania w zbożach

Atpolan Zboża można stosować powschodowo z wszystkimi grupami środków ochrony roślin, które mają rejestrację w uprawie zbóż – zarówno herbicydami, jak fungicydami oraz insektycydami, a także regulatorami wzrostu czy nawozami dolistnymi. Jest także kompatybilny z preparatami biologicznymi. Tak, jak wcześniejsze adiuwanty z linii Premium, zawiera w sobie wbudowany komponent antyznoszeniowy oraz antypienny.

Atpolan Zboża otwiera jednak nową linię produktów w firmie Agromix, AGROMIX Super Concentrate Line. Ta nowa linia adiuwantów zawiera w swoim składzie super skoncentrowane komponenty bez udziału wody i innych związków będących rozpuszczalnikami lub olejami.

Dodatkowo w formulację adiuwantu wbudowany został filtr UV ograniczający fotolizę substancji czynnej zawartej w aplikowanym pestycydzie.

Jest to ułatwienie w przypadku konieczności wykonania oprysku w niekorzystnych warunkach pogodowych oraz dla gospodarstw o dużym areale, które ze względów logistycznych muszą wykonywać zabiegi przez cały dzień – argumentuje Adam Wachowski.

Idź do oryginalnego materiału