Akcje CD Projekt liderem wzrostów w WIG20! Fundusze porzucają krótkie pozycje

fxmag.pl 2 miesięcy temu

Notowania CD Projekt znajdują się w gronie najlepiej zyskujących spółek na warszawskim parkiecie we wtorek. Fundusze grające na spadki notowań producenta “Cyberpunk 2077” wychodzą z krótkich pozycji, a powodem jest udany debiut nowego dodatku do flagowego tytułu studia.

  • “Widmo wolności” radzi sobie lepiej niż oczekiwano
  • Oceny krytyków wobec tego DLC są bardzo pozytywne
  • Już niebawem odbędzie się wydarzenie podsumowujące premierę i sprzedaż dodatku do Cyberpunka

Solidne odreagowanie w silnym trendzie spadkowym notowań CD Projekt

Akcje CD Projekt drożeją we wtorek ponad 7% i wspinają się do okolic poziomu 130 zł. Spora zwyżka przerywa zdecydowany trend spadkowy, który rozpoczął się 25 września po premierze nowego dodatku do gry Cyberpunk 2077 o nazwie “Widmo wolności”.

Wtedy, akcje osunęły się w zaledwie pięć sesji z okolic 150 zł o blisko 20% do 120,80 zł.

Kurs akcji CD Projekt - 3.10.2023

Źródło: tradingview.com

Tymczasem, jeszcze w czerwcu tego roku notowania CD Projekt w trakcie jednej z sesji wspięły się choćby do 175,85 zł. Niemniej, to wciąż daleko od szczytów wszechczasów z grudnia 2020 roku, gdy debiutowała podstawowa wersja “Cyberpunk 2077”.

Najwyższa cena, za jaką wtedy sprzedawane były na GPW akcje CD Projekt to 464,20 zł, ponad trzykrotnie wyższa niż w tej chwili obserwowane poziomy.

Kurs akcji CD Projekt na przestrzeni lat - 3.10.2023

Źródło: tradingview.com

Udana premiera Cyberpunk 2077: “Widmo wolności”

Ta przecena była sporym zaskoczeniem biorąc pod uwagę pozytywne oceny, jakie uzyskał dodatek. “Widmo wolności” na platformie Steam otrzymała 89% pozytywnych recenzji.

Natomiast na portalu Metacritic wynik ocen krytyków to 89 punktów. Nieco gorzej wypadają oceny użytkowników, które zebrane w średnią dają rezultat 6,6/10.

Rozgłos uzyskany dzięki premierze “Phantom Liberty” podsycił entuzjazm graczy wokół podstawowej wersji gry, która odnotowała szczyt aktywności na poziomie 246 tys. graczy jednocześnie. Kilka dni przed debiutem dodatku do Cyberpunka, miała miejsce udana aktualizacja “podstawki” do wersji 2.0.

Udana premiera “Widma wolności” sprawia, iż spodziewana jest całkiem dobra sprzedaż tytułu. Zdaniem analityków, powinno być to choćby od 3 do 4,5 mln kopii dodatku do gry do końca bieżącego roku.

Fundusze zlikwidowały krótkie pozycje na CD Projekt

Być może to właśnie optymistyczne prognozy sprzedaży “Widma wolności” skłoniły dwa fundusze posiadające pokaźną krótką pozycję do rezygnacji z nich.

Jednak w rejestrze krótkiej sprzedaży KNF wciąż widnieje jeden fundusz grająca na spadki kursu akcji CD Projekt. Jest to AQR Capital Management LLC.

Źródło: KNF

“Dzień inwestora” już niebawem

CD Projekt zapowiedział oficjalne podsumowanie premiery “Widma wolności” na dzień 5 października. Tego dnia, przedstawiciele spółki w organizowanym wydarzeniu “online” przedstawią szczegóły związane z kwestiami biznesowymi, produkcyjnymi i technologicznymi.

To, co będzie inwestorów interesować najbardziej, to prawdopodobnie godzinne spotkanie z zarządem CD Projekt, który podsumuje sprzedaż nowego dodatku do Cyberpunk 2077.

Here’s the timetable: pic.twitter.com/DXnPJahXNC

— CD PROJEKT IR (@CDPROJEKTRED_IR) October 2, 2023
Idź do oryginalnego materiału