Toncoin może wystrzelić po tym ogłoszeniu. Szykują się zmiany w ekosystemie TON | Wiadomości | CrypS.

Toncoin może wystrzelić po tym ogłoszeniu. Szykują się zmiany w ekosystemie TON

Filip Dzięciołowski
Telegram

Wieści dot. ekosystemu związanego z siecią TON oraz jej natywnym tokenem w ostatnim czasie były mocno bycze. Wygląda na to, że kluczowe ogłoszenia dopiero przed nami. Do mediów przedostała się informacja, jakoby twórcy tego blockchaina mieli nawiązać strategiczne partnerstwo z firmą Tether. Wszystko to ma ponoć na celu obniżenie opłat transakcyjnych na tym łańcuchu.


  • Token TON w zeszłym tygodniu odnotował swoje nowe ATH osiągając cenę na poziomie 7,6 dolara,
  • Ponoć zespół stojący na siecią The Open Network, która od jakiegoś czasu znów ściśle jest wykorzystywana przez Telegrama, planuje doprowadzić do obniżenia opłaty transakcyjnych,
  • Powyższe nie zostało nigdzie oficjalnie potwierdzone, jednakże kilka faktów świadczy o tym, że coś jest na rzeczy,
  • Biuro prasowe firmy, na czele której stoi Pavel Durov, przekazało, że zaprezentuje on plan wspólnych działań Telegrama ze wspomnianą siecią podczas konferencji TOKEN204.

Blockchain TON szykuje coś wielkiego?

Ostatnie tygodnie dla sieci The Open Network (TON) i jej natywnego tokena przyniosły dużo pozytywnych emocji wśród jej społeczności, które wynikają z przełomowych ogłoszeń. Po kilku latach cichego wycofania się ze wsparcia tego blockchaina przez czwarty najpopularniejszy komunikator na świecie, czyli Telegram, wywodząca się z Rosji firma znów rozwija swoje działania za jego pośrednictwem.

Samo przedsiębiorstwo zaczęło notować w końcu zadawalające wyniki w kwestii przychodów i planuje w przyszłym roku swoje IPO na amerykańskiej giełdzie. Ostatnie 14 dni przyniosły nam także dwukrotnie nowe ATH altcoina TON, który wbił się na 9. miejsce największych kryptowalut pod względem marketcapu.

O wszystkim tym pisaliśmy w tym miejscu.

Teraz natomiast do mediów przedostały się doniesienia, jakoby zespół stojący za tym blockchainem miał wdrożyć nowy system, który znacznie obniżałby koszty operacji na tym łańcuchu. Kluczową rolę ma tutaj odegrać lider z segmentu stablecoinów, czyli USDT od firmy Tether.

Nieoficjalne informacje są takie, że użytkownicy TON będą mogli wypłacać swoje środki właśnie w formie tej stabilnej kryptowaluty. Na jakiej podstawie wnioskuje się, że coś jest na rzeczy? Między innymi stąd, że dziś na kanale dla programistów tej sieci pojawił się nowych post dot. redukcji opłat transakcyjnych.

Jedynie co, to biuro prasowe Telegrama przekazało, że w dniu 19 kwietnia (piątek) podczas konferencji Token2049, która odbędzie się Dubaju, CEO firmy – Pavel Durov – zaprezentuje “pierwszy, realny i wartościowy scenariusz wykorzystania TON, który będzie dostępny dla wszystkich 900 milionów aktywnych użytkowników Telegramu”. Pozostaje nam czekać więc do piątku.

Co z ceną Toncoina?

Ciekawe jest to, jak zareaguje cena natywnego tokena sieci TON na nadchodzące ogłoszenie. W ostatnich tygodniach kurs TON zaliczał dwucyfrowe wystrzały w następstwie ogłoszeń padających publicznie ze strony Durova.

W momencie pisania tego artykułu cena Toncoina wynosi 6,13 dolara. Jest to poziom o 22% mniejszy od zeszłotygodniowego ATH, które token ten osiągnął 5 dni temu przekraczając 7,6 dolara. Warto zaznaczyć jednak, że od początku marca kurs kryptowaluty podniósł się o 261%.

Toncoin
Wykres cenowy Toincoina na giełdzie OKX. Źródło: TradingView
Telegram



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.