Wspólnie z Akademią Leona Koźmińskiego udało się stworzyć unikatowe badanie, które mierzy, w jaki sposób technologie wpływają na wyniki finansowe firm. To szczególnie istotne dla sektora FMCG, który stoi przed wyzwaniem cyfrowej rewolucji, ale także przed wielkimi szansami.
„Firmy, które dziś inwestują w robotyzację i cyfryzację, wyznaczają standardy przyszłości – nie tylko na świecie, ale i w Polsce.”
Z rozmowy dowiesz się:
- jak wygląda proces implementowania przemysłu 4.0 i dlaczego najważniejsze są małe kroki na start?
- dlaczego tylko 5% średnich i dużych fabryk w Polsce w pełni zrealizowało założenia przemysłu 4.0 – i jak zmotywować kolejne 95%.
- jak korelacja między zaawansowaniem technologicznym a wynikami finansowymi może przekonać sceptyków do inwestowania w nowe technologie.
Jarosław opowiada także o unikalnej metodologii raportu:
„Raport ‘Tech Impact’ to nie tylko statystyki. To konkretne wskaźniki i dowody na to, iż cyfrowa transformacja się opłaca – od rentowności, przez produktywność, aż po konkurencyjność na rynku.”
„Wyobraźmy sobie rewolucję w branży FMCG – fabryki analizujące zyskowność każdej zmiany produkcyjnej w czasie rzeczywistym. To przemysł przyszłości, który staje się rzeczywistością.”
Rozmawiamy także o tym, jak kooperacja z Akademią Leona Koźmińskiego pomogła w stworzeniu narzędzia, które może być mapą drogową dla firm chcących odnaleźć się w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości.
Gość:
Jarosław Gracel, prezes ASTOR – ekspert przemysłu 4.0, ewangelista nowych technologii, od ponad 18 lat wspierający firmy w ich transformacji technologicznej. Współautor raportu „TechImpact”, który jest odpowiedzią na pytania przedsiębiorców o to, jak skutecznie wprowadzać zmiany i jakie korzyści przynosi cyfryzacja i robotyzacja.