3 ekologiczne kryptowaluty, które kupiłby Kapitan Planeta

10 miesięcy temu

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

Globalne ocieplenie stało się jedną z najbardziej – nomen omen – palących kwestii we współczesnej rzeczywistości. Wiele przedsiębiorstw dobrowolnie lub z konieczności wprowadza do swojej działalności zrównoważone rozwiązania. Nie inaczej jest w świecie kryptowalut, gdzie ekologiczne projekty pojawiają się jak grzyby po deszczu. Wydobycie cyfrowych aktywów wiąże się z coraz mniejszym wydatkiem energii, a przy okazji można też osiągnąć korzyści natury społecznej.

W tym artykule zaprezentujemy trzy projekty, które wprowadzają przyjazne środowisku rozwiązania do sfery krypto i nie tylko. Inwestując w te tokeny, dostępne jeszcze w niskich cenach, można przyczynić się do ratowania planety, a zarazem wziąć udział w przecieraniu nowych szlaków.

Fot. materiały partnera

Trzy ekologiczne projekty krypto

Szukając przyjaznych środowisku kryptowalut, trzeba upewnić się, iż zespół stojący za danym projektem rzeczywiście stawia na zrównoważone rozwiązania i poważnie traktuje kwestię oszczędności energetycznej. Nowoczesne projekty często wykorzystują wiodące technologie, by zminimalizować zużycie energii, lub choćby zrekompensować pozostawiony przez siebie ślad węglowy.

1. Green Bitcoin – zrównoważona kryptowaluta z rodziny Bitcoina oferuje aż 240% zwrot ze stakingu

Green Bitcoin to nowy zielony projekt kryptowalutowy, który oferuje innowacyjny i zrównoważony sposób na zysk z cyfrowych aktywów. Projekt wykorzystuje mechanikę Predict-to-Earn, w ramach której posiadacze tokenów $GBTC zdobywają nagrody, próbując przewidzieć ruchy cenowe Bitcoina.

Green Bitcoin to okazja zarówno dla nowicjuszy jak i weteranów, by spróbować swoich sił w interpretowaniu sygnałów rynkowych.

Fot. materiały partnera

Token $GBTC działa na blockchainie Ethereum i wykorzystuje mechanikę Proof-of-Stake, która jest nie tylko tańsza w obsłudze, ale też bardziej przyjazna dla planety. Najnowsze dane pokazują, iż blockchain Green Bitcoin wykorzystuje zaledwie 34 Wh. Dla porównania Bitcoin zjada aż 1,7 miliona watogodzin.

$GBTC jest w tej chwili dostępny w przedsprzedaży i można go kupić za 0,54 USD. Perspektywy nowego coina malują się w jasnych barwach, szczególnie jeżeli w planach jest więcej opcji GameFi.

Po zakupie tokena trzeba wziąć udział w programie stakingu, by móc przystąpić do gry i odgadywać cenę Bitcoina. Przy okazji zdobywa się nagrody za staking, które można odebrać po zakończeniu przedsprzedaży.

Na razie projekt zgarnął już 1.300.000 dolarów. Pula stakowanych tokenów wynosi ponad 2.400.000 $GBTC. W tej chwili inwestorzy, którzy zdecydują się zamrozić kupioną kryptowalutę, mogą liczyć na stopę zwrotu rzędu 240%.

Kiedy token wejdzie na giełdy Ethereum DEX, część podaży zostanie zamrożona, by zapewnić płynność i bezpieczeństwo zdecentralizowanego obrotu. Posiadacze $GBTC będą mogli przez cały czas brać udział w cotygodniowych wyzwaniach, gdy społeczność Green Bitcoin będzie przez cały czas rosła w siłę tak jak do tej pory.

jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat projektu i ambicji jego twórców, wejdź na stronę i przeczytaj – jakżeby inaczej – Greenpaper.

2. eTukTuk ($TUK) – ekologiczne taksówki w Azji

eTukTuk to obiecujący nowy projekt z sektora motoryzacji, który ma ambicje przeciwdziałać zmianie klimatu. Sam token działa na blockchainie Cardano i napędza całą platformę tego szeroko zakrojonego przedsięwzięcia. Twórcy projektu chcą zastąpić tradycyjne tuktuki, napędzane silnikiem spalinowym, pojazdami elektrycznymi, by zredukować emisję dwutlenku węgla w krajach rozwijających się.

Token $TUK jest w tej chwili dostępny w przedsprzedaży w cenie 0,0275 USD. Do tej pory zebrano już ponad 1.500.000 USD, a inwestorzy, którzy zdecydują się stakować kupioną kryptowalutę, mogą liczyć na roczną stopę zwrotu w wysokości 152%.

Fot. materiały partnera

Platforma wprowadza przy okazji nowy model stakingu. Użytkownicy przypisują swoje tokeny do konkretnych węzłów, które napędzają stacje do ładowania elektrycznych tuktuków. W miarę jak kierowcy podłączają swoje pojazdy do konkretnych stacji, z każdą transakcją rośnie stopa zwrotu, na jaką mogą liczyć posiadacze stakowanych tokenów.

Mało tego, eTukTuk wprowadza też nowoczesną grę Play to Earn (P2E), w której można pojeździć wirtualnym tuktukiem po ulicach Sri lanki, a przy okazji zarobić jeszcze więcej tokenów.

Twórcy projektu mają wizję dostępnego, zyskownego, a zarazem przyjaznego środowisku środka transportu, który może stać się w przyszłości przykładem dla innych krajów.

3. Bitcoin Minetrix ($BTCMTX) – kopanie Bitcoina przy minimalnym zużyciu energii

Projekt Bitcoin Minetrix opiera się na unikalnej koncepcji stake-to-mine, dzięki czemu standardowy użytkownik internetu może zyskać szansę na wykopanie oryginalnego Bitcoina w bezpiecznym środowisku chmurowym.

Cloud mining to proces, w ramach którego przedsiębiorstwa pozwalają osobom prywatnym skorzystać z mocy obliczeniowej do wykopania kryptowaluty. W ten sposób można wydobyć Bitcoina, nie mając dostępu do kosztownego sprzętu czy kopalni krypto. Tym bardziej iż te ostatnie w zastraszający sposób przyczyniają się do zwiększenia zanieczyszczenia środowiska. Promując ideę kopania w chmurze, twórcy Bitcoin Minetrix pozwalają użytkownikom wydzierżawić sprzęt potrzebny do wydobycia Bitcoina bez ponoszenia gigantycznych kosztów.

Fot. materiały partnera

Bitcoin Minetrix to pierwszy projekt, który poważył się na decentralizację całego procesu, oferując punkty ERC-20, które wymienia się na możliwość wykopania Bitcoina. Punkty zdobywa się kupując i stakując natywny token platformy, $BTCMTX, który działa na smart kontrakcie Ethereum. Zebrane punkty spala się w ekosystemie, by uzyskać moc obliczeniową do kopania Bitcoina.

W ten sposób użytkownicy zyskują czas, który poświęcą na kopania kryptowaluty, a finalnie będą mieli swój udział w zyskach z tego procesu. Można zatem powiedzieć, iż Bitcoin Minetrix odgrywa istotną rolę w promowaniu kopania kryptowalut w sposób bezpieczny i przyjazny środowisku. Posiadacze stakowanych tokenów mogą dodatkowo liczyć na stopę zwrotu ponad 50%.

Z całkowitej podaży 4 miliardów tokenów, aż 2,8 miliarda zaoferowano w przedsprzedaży. Do tej pory zebrano już ponad 11,5 miliona dolarów. $BTCMTX kosztuje w tej chwili 0,0138 USD, ale zgodnie z zapowiedzią, już za cztery dni cena wzrośnie do 0,0148 USD.

Etap przedsprzedaży przewiduje aż 39 rund i trwa od września ubiegłego roku.

Czy przyszłość rynku krypto będzie zielona?

Wiele kryptowalut przyszłości będzie odwoływało się do tematów związanych z ochroną środowiska i zielonej energii. Dlaczego to takie istotne? Z raportu amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska (EPA) wynika, iż aż 65% globalnych emisji gazów cieplarnianych ma związek z paliwami kopalnymi i procesami przemysłowymi. To oznacza, iż wytwarzanie energii elektrycznej stanowi ogromne obciążenie dla środowiska, i dlatego tradycyjne kopanie kryptowalut cieszy się taką złą opinią.

Przyjazne środowisku projekty kryptowalutowe starają się jednak odwrócić ten proces, ograniczając zapotrzebowanie na energię elektryczną. Poza tym wiele kryptowalut stara się niwelować swój ślad węglowy, oferując ekologiczne rozwiązania, na przykład w sektorze transportu, jak eTukTuk.

Widać zatem, iż nadejście ekotokenów może przysłużyć się całemu rynkowi. Jako iż sektor kryptowalut jest mocno konkurencyjny, gdy pojawia się projekt, który wyraźnie wyprzedza pozostałe, natychmiast pociąga za sobą grono naśladowców.

Na poziomie makro może to napędzić rajd w stronę ekologicznych, zrównoważonych rozwiązań również w innych sektorach. Być może z czasem obciążające środowisko projekty odejdą w niepamięć, zmiecione niewidzialną ręką rynku. Wszystko wskazuje jednak, iż za rogiem czai się więcej innowacji, na które nasza planeta prawdopodobnie nie może się już doczekać.

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

Idź do oryginalnego materiału