3 kryptowaluty, które warto mieć na radarze przed halvingiem BTC

9 miesięcy temu

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

Od tegorocznego halvingu Bitcoina dzielą nas już tylko dwa miesiące.

Dzisiaj przybliżamy 3 altcoiny, które mają widoki na zwyżkę ceny po tym wydarzeniu: Ethereum, Litecoin i Bitcoin Minetrix.

Już w kwietniu 2024 roku czeka nas czwarty w historii Bitcoina halving. Dotychczasowe halvingi wywoływały gwałtowny wzrost ceny legendarnej kryptowaluty, nic zatem dziwnego, iż społeczność traderów już teraz zastanawia się, jak najlepiej wykorzystać kolejną okazję. Czy i tym razem ujrzymy nowych milionerów?

Po pierwszym halvingu w roku 2012 kultowa waluta zaliczyła wzrost wartości o ponad 8000%. Następnie, w roku 2017, po drugim halvingu, cena Bitcoina wzrosła z niecałych 1000 dolarów do prawie 20 000 USD na przestrzeni zaledwie kilku miesięcy.

Zgodnie z polityką Bitcoina, podaż najdroższej kryptowaluty na świecie jest okresowo redukowana, by utrzymać popyt i cenę na odpowiednim poziomie. Jednak nie tylko posiadacze Bitcoina mogą okazać się zwycięzcami w tym wyścigu. Historia pokazuje, iż na wzrosty cen mogą się przy okazji załapać również inne kryptowaluty.

Fot. materiały partnera

Konstrukcja blockchaina i powiązanie z ceną $BTC sprawia, iż niektóre altcoiny są szczególnie predysponowane do wzrostu kapitalizacji po halvingu. Z analizy danych historycznych i bieżących prognoz wynika, iż trzy kryptowaluty —Ethereum, Litecoin i Bitcoin Minetrix—mogą liczyć na spore przebicie jeszcze w tym roku.

Ethereum: lider w dziedzinie smart kontraktów

Ethereum od zawsze depcze po piętach Bitcoinowi jako druga największa kryptowaluta na świecie. W dziedzinie smart kontraktów jest jednak niekwestionowanym numerem jeden. Początki Ethereum datują się na rok 2015. To wtedy twórcy projektu zaprezentowali światu możliwość tworzenia i uruchamiania zdecentralizowanych aplikacji i samorealizujących się protokołów na swoim blockchainie. W ten sposób otworzyli drogę do niezliczonych nowych możliwości w dziedzinach takich jak usługi finansowe na blockchainie, gry, artykuły kolekcjonerskie i nie tylko, a wszystko dzięki rozwojowi zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Natywny token platformy, czyli Ether (ETH), zalicza wykładnicze wzrosty wartości i cieszy się imponującą adopcją w miarę rozwoju aplikacji na blockchainie Ethereum. Jak wynika z informacji podanych na DefiLlama, całkowita wartość zablokowana w sieci Ethereum przekroczyła w roku 2024 kwotę 30,58 miliardów USD, co wskazuje na rosnącą użyteczność i coraz większy popyt na ETH.

Fot. materiały partnera

Analiza dotychczasowego zachowania Ethereum w czasie halvingów Bitcoina pozwala wysnuć pewne prognozy i na ten rok. W roku 2020 ETH zaliczył wzrost wartości o 31,8% w miesiącu poprzedzającym halving, a następnie o kolejne 88,6% na przestrzeni 3 miesięcy po tym wydarzeniu. Wygląda więc na to, iż Ethereum systematycznie kopiuje wzrosty Bitcoina.

Wpływ na to ma wiele czynników. Po pierwsze, jest to dojrzałość Ethereum jako waluty i masowe jej przyjęcie. W roku 2020 na blockchainie Ethereum zawierano 500 000 transakcji dziennie. W roku 2023 wartość ta przekroczyła już milion. Coraz więcej aplikacji DeFi i NFT na Ethereum również przyczynia się do wzrostu popularności i zapotrzebowania na ETH.

Nie bez znaczenia pozostaje też zapowiedziana aktualizacja Dencun. W jej wyniku wzrośnie skalowalność sieci i jej wydajność.

Wszystko to w sumie pozwala sądzić, iż Ethereum i w tym roku skorzysta na fali halvingu Bitcoina. jeżeli dotychczasowa tendencja się utrzyma, ETH może choćby zaliczyć jeszcze większy procentowy wzrost ceny niż sam BTC.

Czy Litecoin, szybszy brat Bitcoina, zabłyśnie po halvingu?

Litecoin powstał w roku 2011 jako szybsza alternatywa dla Bitcoina. Ma wiele cech legendarnej kryptowaluty, a do tego imponuje tempem błyskawicy. Twórcy projektu skrócili czas wydobycia jednego bloku z 10 minut do zaledwie 2,5, co umożliwiło szybsze potwierdzanie transakcji, co idealnie sprawdza się w przypadku płatności bezgotówkowych w punkcie sprzedaży.

Poza bezkonkurencyjną szybkością Litecoin charakteryzuje się też wysoką korelacją z Bitcoinem, na poziomie 0,95, tak przynajmniej wynika z danych IntoTheBlock. To oznacza, iż Litecoin wiernie imituje ruchy cenowe Bitcoina, zachowując się rzeczywiście jak klasyczny młodszy brat.

Fot. materiały partnera

Było to szczególnie widoczne po halvingu w roku 2017, kiedy to Litecoin zaliczył wzrost o ponad 8400% w czasie, kiedy Bitcoin mógł się pochwalić przebiciem 20x. Można zatem mieć nadzieję, iż jeżeli cena Bitcoina po halvingu w 2024 wzrośnie, Litecoin zaliczy jeszcze większą zwyżkę.

Wiemy już, iż w przypadku Litecoina można spodziewać się efektów znacznie szybciej niż w BTC, a do tego jeszcze współczynnik inflacji spada w wiekszym tempie niż w przypadku kultowej kryptowaluty. To połączenie wskaźników korelacji, przypadków użycia i elementów tokenomiki maluje przyszłość Litecoina w ciekawych barwach. Warto zatem mieć tę walutę na oku przynajmniej do czasu halvingu.

Bitcoin Minetrix – zdemokratyzowane nagrody na kopanie BTC

Bitcoin Minetrix to projekt, który oferuje pośrednią ekspozycję na wyniki byczej perspektywy Bitcoina. Podczas gdy BTC zyskuje coraz większą wartość i przyciąga uwagę społeczności w okresie przed halvingiem, jest szansa, iż przy tej okazji wzrośnie też zainteresowanie samym procesem kopania Bitcoina. Podczas gdy Ethereum i Litecoin wydają się oczywistym wyborem dla inwestorów, którzy chcą skorzystać na halvingu, Bitcoin Minetrix to kreatywna alternatywa dla tych, którzy szukają niedrogiej kryptowaluty ze sporym potencjałem.

Fot. materiały partnera

Nabywcy BTCMTX mogą stakować tokeny i w ten sposób zarabiać nagrody, które wymienią na moc obliczeniową potrzebną do wykopania oryginalnego Bitcoina w chmurze. Nie muszą posiadać kosztownego sprzętu i martwić się kosztami energii. Na tym właśnie polega pośrednia ekspozycja. Ale to nie wszystko. Bitcoin Minetrix jako rozwiązanie chmurowe jest też bardziej przyjazny środowisku niż tradycyjne metody kopania. Inwestorzy mogą zatem mieć świadomość, iż biorą udział w autentycznej zielonej rewolucji.

Po nadchodzącym halvingu podaż BTC zmniejszy się, a to daje większe pole do popisu instrumentom pochodnym, do których zalicza się również Bitcoin Minetrix.

To transparentne rozwiązanie otwiera drogę do Bitcoina bez ukrytych kosztów i ryzyka scamu. Nagrody za blok zostaną w kwietniu obcięte o połowę, natomiast opłaty transakcyjne wzrosną. W tym klimacie Bitcoin Minetrix z mechaniką proof-of-stake wydaje się konkurencyjne wobec tradycyjnego kopania.

Fot. materiały partnera

To również interesująca opcja dla tych, którzy szukają czegoś innego niż największe kryptowaluty, dostępnego w atrakcyjnej cenie. Bitcoin Minetrix pozostało dostępny w przedsprzedaży, co przy obecnej niskiej cenie i optymistycznych widokach na przyszłość pozwala liczyć na spore przebicie.

Znaczenie halvingu Bitcoina w 2024 roku

Tegoroczny halving Bitcoina zapowiada się na jedno z najważniejszych wydarzeń na arenie krypto. Z danych historycznych wynika, iż obcięcie podaży legendarnej kryptowaluty zawsze prowadziło za sobą rynek byka, który był szczególnie hojny dla samego Bitcoina. Na hossę jednak łapią się przy okazji również niektóre altcoiny.

Wybrane tokeny mogą choćby zaliczyć jeszcze większy wzrost ceny niż sam Bitcoin, a to za sprawą unikalnego połączenia korelacji, użyteczności i tokenomiki. W dzisiejszej analizie przedstawiliśmy trzy altcoiny, które mają powody, by z optymizmem patrzeć w najbliższą przyszłość. Wśród nich znalazł się lider w dziedzinie smart kontraktów, Ethereum, mistrz szybkich płatności, Litecoin, i pochodna, która stawia na cloud mining, czyli Bitcoin Minetrix. Choć okazji będzie jeszcze wiele, te trzy tokeny z pewnością warto mieć na oku w ciągu nadchodzących 2 miesięcy.

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

Idź do oryginalnego materiału