5 memecoinów, na które warto mieć oko w grudniu 2023

1 rok temu

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

Jako iż Bitcoin niedawno osiągnął najwyższą cenę na przestrzeni 18 miesięcy, rynek krypto wydaje się gotowy na kolejne wzrosty. To oznacza, iż być może teraz kolej na to, by memecoiny wkroczyły na trajektorię paraboliczną.

Inwestorzy zakładają się teraz, które tokeny zaliczą najbardziej spektakularne zwyżki. Mając to na uwadze, przygotowaliśmy listę 5 memecoinów, które warto mieć na oku w tym miesiącu. Pod uwagę wzięliśmy cenę, trendy rynkowe, społeczność, tokenomikę i wartość użytkową.

Meme Kombat

Na pierwszym miejscu w naszym rankingu na grudzień 2023 znalazł się Meme Kombat. Projekt łączy memecoinowy charakter z użytecznością w obszarze GambleFi, dzięki czemu odpowiada na potrzeby aż dwóch sporych grup odbiorców.

W tej chwili trwa jeszcze przedsprzedaż $MK, a do tej pory, czyli w ciągu dwóch miesięcy, projekt zebrał już ponad 2,6 miliona dolarów. Ten sukces nie dziwi jednak, gdy weźmie się pod uwagę wsparcie, jakie Meme Kombat otrzymał w środowisku analityków i w mediach społecznościowych.

YouTuber CryptoBoy niedawno stwierdził, iż $MK ma szansę uzyskać dziesięciokrotne przebicie, a jako główne jego atuty wskazał tokenomikę i wartość użytkową. To głównie te dwa aspekty wyróżniają Meme Kombat na tle innych memecoinów.

fot. materiały partnera

Ale na czym konkretnie polega trick w tym przypadku? W skrócie, platforma Meme Kombat umożliwia użytkownikom udział w grze, a dokładnie mówiąc w pojedynkach popularnych postaci z memów. Bitwy realizowane są na arenie, która działa w oparciu o sztuczną inteligencję, a obstawiać wyniki można właśnie przy pomocy tokena $MK.

W ten sposób posiadacze waluty mogą jednocześnie grać i zarabiać. Tak właśnie projekt wykorzystuje trendy gamingowe i zapotrzebowanie na coiny mające niepowtarzalną wartość użytkową.

Meme Kombat przewiduje też mechanizm stakingu. Na chwilę obecną APY wynosi 322% APY, a aż 25% całkowitej podaży tokena przeznaczono właśnie na nagrody dla inwestorów, którzy zdecydują się zamrozić kupione tokeny.

W tej chwili cena $MK wynosi 0,226 USD i właśnie rozpoczęła się kolejna runda etapu presale.

Dogecoin

Ten legendarny już memecoin może się poszczycić nie tylko wysoką kapitalizacją, ale też poparciem największych ikon mediów społecznościowych. Projekt ruszył w roku 2013, ale największy rozgłos zyskał w 2021, kiedy Elon Musk ogłosił $DOGE swoim faworytem wśród kryptowalut.

Kapitalizacja Dogecoina wynosi w tej chwili 11,9 miliarda dolarów, ale jest tu jeszcze potencjał wzrostu, ponieważ wiele brakuje do rekordowej wartości z roku 2021. $DOGE kosztuje teraz 0,094 USD i w ciągu ostatniego miesiąca zaliczył prawie 25-procentowy wzrost.

Do wartości z 2021 brakuje jednak aż 88%, co daje nadzieję na dziesięciokrotne przebicie lub choćby większe, jeżeli $DOGE zechce pobić własny rekord.

Kolejny powodem, by mieć oko na Dogecoina, jest finansowana przez twórców projektu misja DOGE-1. Oto sfinansowany przez Dogecoina satelita DOGE-1 odbędzie wyjątkową podróż na pokładzie rakiety SpaceX Falcon 9.

fot. materiały partnera

Bonk

Bonk to kolejny z psich memecoinów, oparty na blockchainie Solana. Został wypuszczony w grudniu 2022 roku, ale dopiero od niedawna jest o nim głośno. Zaliczył spektakularny wzrost wraz z dobrą passą Solany we wrześniu tego roku.

W tej chwili Bonk jest wiodącym memecoinem na Solanie, więc jeżeli $SOL będzie dalej dobrze prosperować, Bonk popłynie wraz z nią.

Bonk może pochwalić się kapitalizacją w wysokości 251 milionów dolarów, a jego cena wynosi 0,000004636 USD. W ciągu ostatniego miesiąca zaliczył ponad 500-procentowy wzrost.

Mimo spektakularnego wzrostu BONK jest jednym z bardziej niestabilnych coinów, więc to raczej propozycja dla lubiących ryzyko.

Gorilla

Gorilla to kolejny memecoin, który od niedawna cieszy się popularnością. Z natury swej bardziej przypomina jednak Meme Kombat niż Dogecoin czy Bonk, a to dlatego, iż oferuje posiadaczom niecodzienną wartość użytkową.

Gorilla to zasadniczo ekosystem DeFi, oferujący starter IDO, narzędzie do wymiany tokenów między łańcuchami oraz aplikację dApp do handlu peer-to-peer.

Cena natywnego tokena ekosystemu Gorilla wynosi w tej chwili około 0,01245 USD, a kapitalizacja 8,7 miliona USD.

Spektakularny wzrost wartości wskazuje jednak na walutę wysokiego ryzyka, o czym powinni pamiętać inwestorzy, których kusi GORILLA.

Warto jednak mieć go na uwadze, choćby dlatego, iż jest to token, który zasila swój własny ekosystem. jeżeli cała platforma zyska popularność, w górę pójdzie też wartość coina.

Twórcy projektu zakładają też redystrybucję 50% opłat za starter IDO – środki mają wrócić do ekosystemu, by wspierać jego wzrost i sfinansować odkup tokenów.

fot. materiały partnera

Pepe

Na naszej liście na grudzień nie mogło zabraknąć i Pepe. Projekt zaliczył bezprecedensowy wzrost w trakcie ostatniego rynku niedźwiedzia, osiągając kapitalizację w wysokości 1,8 miliarda dolarów w ciągu miesiąca od premiery.

Po kilkumiesięcznym spadku Pepe zaczyna wykazywać oznaki powrotu do formy. W tej chwili kosztuje 0,000001144, co oznacza, iż od połowy października jego wartość wzrosła o 100%.

Niedawny wzrost wartości wskazuje na to, iż Pepe może iść na rekord, zważywszy na płynące zewsząd zapowiedzi hossy.

Podsumowanie

Tym razem w prognozach na grudzień zebrała nam się niezła ekipa memecoinów. Meme Kombat, Bonk i Pepe: każdy przyciąga uwagę czymś innym, a wszystkie mają w sobie coś, co pozwala liczyć na rychły wzrost wartości. Dobrze jednak pamiętać, iż o ile przedstawiciele starszyzny kryptowalut, tacy jak Bitcoin, Ethereum czy Solana, stanowią względnie stabilną inwestycję, o tyle memecoiny z natury swej są raczej jak błazen na kryptodworze. Zabawne, kolorowe, ale też całkowicie nieprzewidywalne.

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

Idź do oryginalnego materiału