60% Amerykanów uważa kryptowaluty za ryzykowne

2 lat temu

Kryptowaluty wciąż są uważane w Stanach za aktywa ryzykowne

Na wstępie zaznaczmy, iż z najnowszego sondażu wynika, iż zaledwie 5% respondentów uważa kryptowaluty za aktywa nie wiążące się z żadnym ryzykiem. To oczywiście zdecydowanie zbyt pozytywne podejście, i śmiało możemy je nazwać nierozsądnym oraz skrajnym. Każda inwestycja nieuchronnie wiąże się z pewnym stopniem ryzyka, i niewątpliwie należy mieć to zawsze na uwadze, decydując się na ulokowanie swoich środków w danym zasobie. We wspomnianym badaniu „Your Money Survey” przeprowadzonym na zlecenie CNBC, oszacowano iż 60% amerykańskich obywateli uważa ryzyko inwestowania w aktywa cyfrowe za wysokie.

Kryptowaluty wydają się Amerykanom bardziej niebezpieczne niż inne aktywa

Spadek na rynku kryptowalut, a także różne niekorzystne wydarzenia w sektorze miały wpływ na nastroje wielu Amerykanów. Najnowsze badanie CNBC wykazało, iż 60% respondentów w USA uważa inwestowanie w kryptowaluty za wysoce ryzykowne, podczas gdy w sierpniu 2021 roku odsetek ten wynosił 45%. To istotna zmiana, bowiem poprzednia sonda wskazywała, iż większość jednak skłania się do pozytywnego stanowiska względem młodego i perspektywicznego rynku. 26% uważa, iż zagłębianie się w wirtualne tokeny w postaci Bitcoina i altcoinów, kryje w sobie „umiarkowane” ryzyko, podczas gdy tak jak wspominaliśmy wcześniej, tylko 5% uważa, iż jest to całkowicie bezpieczne. 10% uczestników badania ujawniło, iż jest HODLerami. Millenialsi to najbardziej aktywna grupa demograficzna, z czego 15% posiada kryptowaluty. Generacja Z i Generacja X są tuż za nimi, po 12%. To interesujące statystyki, pokazujące iż wcale (wbrew powszechnym przekonaniom) to nie najmłodsze osoby dominują w sektorze Web 3.0.

Zobacz także: Tesla najniżej od ponad 2 lat

Młodzi coraz bardziej skłaniają się ku nowym technologiom

Bank of America (BoA) przeprowadził również ankietę, z której wynika, iż 75% mieszkańców USA w wieku od 21 do 42 lat uważa, iż osiągnięcie ponadprzeciętnych zwrotów w oparciu wyłącznie o tradycyjne finansowanie jest niemożliwe. Ich zdaniem dywersyfikacja dzięki alternatywnych aktywów, takich jak kryptowaluty, nieruchomości, private equity i towary, może generować lepsze zyski w przyszłości. Inne badanie CNBC z 2021 roku ujawniło, iż milionerzy Millenialsi zainwestowali co najmniej 25% swoich środków w aktywa cyfrowe. To ogromna suma, która wskazuje, iż tokeny cyfrowe są już dla wielu biznesmenów poważnym argumentem do dywersyfikacji swoich portfelów. Globalna adopcja zbliża się wielkimi krokami, a adekwatnie to stale postępuje.

Idź do oryginalnego materiału