7.09 / Spacer po pomostach nad Jeziorem Słupeckim

niaiu.pl 3 tygodni temu

Zapraszamy na spacer po pomostach nad Jeziorem Słupeckim. Naszym przewodnikiem będzie Paweł Grobelny.


Złączone ze sobą drewniane okręgi, mikro-scena plenerowa oraz platforma widokowa usytuowana w pobliżu Kopca Szwedzkiego – w tym przypadku mała architektura pozwala nam podziwiać naturę z niedostępnych dotąd miejsc. Minimalistyczny projekt Pawła Grobelnego otrzymał nagrodę „Property Design Award 2024” w kategorii „Najlepsza przestrzeń publiczna w Polsce”.

Paweł Grobelny – autor wielu projektów dla przestrzeni publicznych. Jego realizacje znajdują się między innymi w ogrodzie Zhongshan w Szanghaju, ogrodzie Albertine w Brukseli, w paryskiej dzielnicy biznesu La Defense i dzielnicy unijnej w Strasburgu oraz w ogrodzie Rath Gyorgy w Budapeszcie. Laureat wielu międzynarodowych nagród m.in. „Rado Star France – Prix du Public” przyznanej podczas Paris Design Week oraz dwukrotny laureat nagrody „DNA Paris Design Award”. Trzykrotny laureat nagrody „Polska Architektura XXL” w kategorii „Polski Krajobraz”.

Ważne: Nad Jezioro Słupeckie będzie można dojechać z Poznania zorganizowanym przez nas busem, wyjazd o godzinie 12:00. Można również dotrzeć nad jezioro we własnym zakresie, prosimy o wybór odpowiedniej opcji w ostatnim pytaniu formularza zgłoszeniowego.

Dla osób dołączających do wycieczki w Poznaniu:

  • Miejsce zbiórki: dokładny adres zbiórki zostanie przesłany mailowo osobom zapisanym
  • Godzina: start 12:00 (powrót ok. 18-19)

Dla osób dołączających do wycieczki nad Jeziorem Słupeckim:

  • Miejsce zbiórki: parking przy hotelu
  • Godzina: start 14:00

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.

Obowiązują zapisy, decyduje kolejność zgłoszeń. Przesłanie formularza nie jest równoznaczne z potwierdzeniem udziału – w ciągu dwóch dni roboczych od przesłania zgłoszenia skontaktujemy się w formie mailowej.

Formularz rejestracyjny

Wydarzenie jest częścią cyklu Mozaika lokalnych tożsamości. Spacery z projektantami i projektantkami, w ramach którego przyglądamy się przełomowym obiektom współczesnej polskiej architektury.

Idź do oryginalnego materiału