Aleet, polski startup zarządzający flotą, zamknął kolejną rundę finansowania

10 miesięcy temu

Aleet, startup tworzący technologię do zarządzania flotą, zakończył rundę finansowania. W jej ramach pozyskał 5 mln zł od aniołów biznesu oraz funduszy CofounderZone i FundingBox.vc.

Katarzyna Marczuk, założycielka startupu Aleet, nazywana jest ekspertką od autonomicznych pojazdów. Swoją karierę rozwijała przez wiele lat w Singapurze, gdzie pracowała dla firmy nuTonomy. Stworzyli oni oprogramowanie do budowy autonomicznych pojazdów i jako pierwsi wypuścili na rynek autonomiczne taksówki. W 2021 roku Katarzyna Marczuk zdecydowała się założyć startup Aleet, który tworzy technologię do zarządzania flotą. Jak informuje Puls Biznesu, w ostatniej rundzie finansowania, firma pozyskała 5 mln zł.

„To zwiększenie finansowania pomoże nam przyspieszyć realizację naszej misji polegającej na poprawie wydajności, obniżeniu kosztów i promowaniu zrównoważonego rozwoju w transporcie. Dzięki wsparciu naszych inwestorów jesteśmy gotowi przenieść nasze rozwiązania na wyższy poziom, pomagając firmom w poruszaniu się po ich drodze do transformacji cyfrowej” – napisała firma na portalu LinkedIn.

Warto przeczytać: Wirtualny przewodnik po Polsce. Startup VacationPoland odkrywa mało znane miejsca turystyczne

Zarządzanie flotą dzięki Aleet

Katarzyna Marczuk od 2016 roku była związana z firmą nuTonomy, gdzie zarządzała flotą pojazdów autonomicznych. Firma chwilę później została przejęta za 450 mln dolarów przez Aptiv, gdzie Polka kontynuowała swoją pracę w kolejnych latach. W 2021 roku zdecydowała się na założenie własnego startupu i rozpoczęcie działalności na rodzimym rynku.

Aleet oferuje rozwiązania do zarządzania flotą. Są one dostosowywane do indywidualnych potrzeb, niezależnie od rodzaju czy wielkości firmy. Wśród rozwiązań można korzystać z monitoringu floty, przejazdów i kierowców czy też przydziału pojazdów do zleceń i tworzenie sekwencji zadań. W ramach oferty Aleet przygotowuje raporty oraz analizy dotyczące kosztów operacyjnych floty i obsługi zleceń.

Firmy korzystające z systemów do zarządzania flotą często zgłaszają oszczędności kosztów paliwa na poziomie od 5% do 25%, redukcję czasu podróży i związane z tym zmniejszenie kosztów operacyjnych. Ponadto, lepsze zarządzanie flotą może prowadzić do zmniejszenia kosztów serwisowych, zwiększenia czasu użytkowania pojazdów oraz zwiększenia ogólnej produktywności floty” – czytamy na stronie Aleet.

Partnerem strategicznym Aleet jest Geotab, który dostarcza firmie rozwiązania telematyczne. „W oprogramowaniu Vizyah oraz Route2 do monitoringu i routingu floty są wykorzystywane kostki firmy GEOTAB, które pozwalają na dostęp do wielu informacji dotyczących konkretnego pojazdu w danym momencie. Kostki GEOTABA są bardzo proste w użyciu, a pozwalają na niesamowicie wiele możliwości monitoringu pojazdów, jak ich specyficznych parametrów” – wyróżniono na stronie Aleet. Drugim partnerem strategicznym spółki jest tajwańska firma SysTech, która dostarcza hardware niezbędny do monitorowania floty.

Jak podkreśla spółka, Aleet wyróżnia na rynku międzynarodowy zespół naukowców oraz programistów. Wykorzystują oni innowacyjne rozwiązania z obszary sztucznej inteligencji, obliczeń chmurowych i uczenia maszynowego do zwiększania efektywności floty pojazdów poprzez dynamiczne jej zarządzanie.

W ramach niedawno zakończonej rundy finansowania, spółka pozyskała kapitał od funduszu CofounderZone oraz Fundingbox.vc. Startupem byli również zainteresowani aniołowie biznesu. Jeszcze wcześniej Aleet otrzymał wsparcie w ramach programu BridgeAlfa. Nowy kapitał zostanie przeznaczony na dalszy rozwój innowacyjnych rozwiązań.

Warto przeczytać: Polsko-amerykański startup Saleor zamyka rundę finansowania na 8 mln dolarów. Platforma e-commerce spodobała się Zalando

Idź do oryginalnego materiału