Alstom z kontraktem na CBTC dla metra w Tajwanie

1 dzień temu

Kontrakt o wartości 159 mln euro obejmuje wdrożenie nowoczesnego systemu CBTC Urbalis na linii Blue Line w Taichung – drugiej linii metra w jednym z najszybciej rozwijających się miast Tajwanu.

Alstom został wybrany do realizacji systemu automatycznego prowadzenia pociągów dla nowej linii metra Blue Line w Taichung. Wartość udziału Alstomu w międzynarodowym konsorcjum realizującym projekt wynosi 159 milionów euro.

Nowa linia metra będzie miała długość 24,8 km i 20 stacji, łącząc port w Taichung z główną stacją kolei tajwańskich oraz zapewniając integrację z istniejącą Green Line i planowaną Orange Line. Projekt stanowi najważniejszy krok w kierunku stworzenia w pełni zintegrowanego, multimodalnego systemu transportu publicznego w regionie.

CBTC Urbalis – zaawansowana technologia automatycznego prowadzenia pociągów

Alstom dostarczy system Urbalis CBTC (Communications-Based Train Control) – nowoczesne rozwiązanie umożliwiające automatyczne prowadzenie pociągów, zwiększające częstotliwość kursowania składów, skracające czas oczekiwania i zwiększające przepustowość linii. To ta sama platforma, która z powodzeniem funkcjonuje od 2021 r. na Green Line w Taichung.

Dzięki CBTC pociągi mogą kursować choćby co 90 sekund, co czyni system niezwykle efektywnym w godzinach szczytu i pozwala sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na transport publiczny w mieście.

Toby Tiberghien, dyrektor zarządzający Alstom East Asia, podkreśla:

Po sukcesie systemu CBTC na Green Line jesteśmy dumni, iż możemy kontynuować współpracę z Taichung, dostarczając niezawodne i nowoczesne rozwiązania dla Blue Line. Nasza technologia pomoże zbudować lepiej skomunikowaną przyszłość dla miasta i jego mieszkańców.

Długoletnia obecność Alstomu na rynku tajwańskim

Alstom od ponad 40 lat działa aktywnie na Tajwanie, m.in. dostarczając systemy sterowania ruchem pociągów dla metra w Tajpej. Aktualnie spółka realizuje dostawy systemów Urbalis Forward dla kolejnych linii w budowie: Taipei Wanda (faza 1 i 2) oraz Taipei Circular Line (faza 2). Ponadto Alstom dostarcza 35 nowoczesnych składów Metropolis dla linii Wanda-Zhonghe-Shulin.

Z ponad 30-letnim doświadczeniem w systemach CBTC i wdrożeniami na ponad 190 liniach metra w 32 krajach, Alstom umacnia swoją pozycję jako lider w dziedzinie automatyzacji i cyfryzacji transportu szynowego.

Zobacz również:

Alstom dostarczy pierwszy sztywny system trakcyjny dla nowej linii kolei dużych prędkości w Turcji
Maroko: Alstom dostarczy 18 pociągów Avelia Horizon dla ONCF
Idź do oryginalnego materiału