Amerykańskie fundusze BTC ETF (spot) odnotowują największy w historii dzienny odpływ środków

8 miesięcy temu

Rozpoczął się trudny tydzień dla kryptowalut, ponieważ spadające ceny zmiotły ponad 235 miliardów dolarów z całkowitej kapitalizacji rynkowej. Bitcoin osiągnął poziom 56 500 dolarów i zakończył kwiecień spadkiem o 18 proc., co czyni ten miesiąc najgorszym od czasu bankructwa FTX w listopadzie 2022 roku.

Zdawało się, iż ceny będą kontynuować spadek wraz z upływem tygodnia. Czynniki takie jak napływ funduszy spot ETF i cyrkulacyjna podaż utrzymywana przez inwestorów, które przyczyniły się do wzrostu cen do rekordowego poziomu 73 800 dolarów na początku roku, ostatnio zmieniły się w negatywne i wywarły presję na cenę.

Jednak piątkowe dane o zatrudnieniu, które (oprócz rolnictwa) okazały się niższe od oczekiwań i wyższa stopa bezrobocia w USA, wywołały wzrost ceny bitcoina i innych kryptowalut. Stało się tak, ponieważ zwiększony optymizm co do obniżek stóp procentowych przez Rezerwę Federalną spowodował również spadek rentowności obligacji i dolara amerykańskiego.

Czas pokaże, czy piątkowy impet przeniesie się na ten tydzień i wywinduje cenę powyżej poziomu 66 800 dolarów, czy też odrodzenie będzie krótkotrwałe, a ceny powrócą do 60 000 dolarów i poniżej.

Block ogłasza strategię zakupu bitcoinów opartą na uśrednianiu kosztów w dolarach

Notowana na giełdzie firma płatnicza Block (dawniej Square) ogłosiła wraz z wynikami zysków korporacyjnych za I kwartał 2024 r., iż w przyszłości będzie dodawać więcej bitcoinów do swojego bilansu poprzez strategię uśredniania kosztów w dolarach (DCA).

Jak opisano w dokumencie „Blueprint For Corporate Balance Sheets”, każdego miesiąca Block będzie przeznaczać 10 proc. swojego miesięcznego zysku brutto z produktów bitcoinowych w zakup bitcoinów w celach inwestycyjnych.

Block posiada już znaczne zasoby bitcoinów, po tym jak w październiku 2020 kupił ich 4 709, a kolejne 3 318 w lutym 2021 roku. Przy obecnych cenach rynkowych, jego zasoby bitcoinów są warte około 4,7 miliarda dolarów.

Amerykańskie fundusze bitcoin ETF typu spot odnotowują największy w historii dzienny odpływ środków

Jak informuje The Block, w zeszłą środę amerykańskie fundusze ETF typu spot bitcoin odnotowały najgorsze w historii odpływy netto w łącznej wysokości -563 mln dolarów.

FBTC firmy Fidelity doprowadził odpływów wysokości -191 mln dolarów, a następnie GBTC firmy Grayscale (-167,4 mln dolarów) i ARKB firmy Ark (-98,1 mln dolarów). Dodatkowo, fundusz ETF Blackrock IBIT bitcoin spot miał swój pierwszy w historii dzień odpływów netto w postaci -36,9 mln dolarów.

Coraz więcej instytucji uzyskuje ekspozycję na bitcoina za pośrednictwem funduszy spot ETF, dlatego reakcje na dane ekonomiczne i zmiany polityki pieniężnej w USA mogą mieć większy wpływ na cenę bitcoina w przyszłości.

Rentowność amerykańskich papierów skarbowych przez cały czas rośnie, a umocnienie dolara amerykańskiego w następstwie wyższych stóp procentowych może spowodować dalszy odpływ środków z kasowych funduszy ETF na bitcoina.

Fundusze spot ETF na bitcoina i ethereum wchodzą na giełdę w Hongkongu

Niedawno zatwierdzone aplikacje ETF na bitcoina i ethereum od Harvest Global Investments, China Asset Management i Bosera Asset Management zostały uruchomione na giełdzie w Hongkongu w ubiegły wtorek.

Pomimo emocji związanych z notowaniami, łączny wolumen obrotu w dniu premiery tych funduszy spot ETF wyniósł zaledwie 87,58 mln HK$ (12 mln dolarów), czyli znacznie mniej niż w przypadku amerykańskich bitcoinowych funduszy spot ETF, które pierwszego dnia odnotowały wolumen obrotu w wysokości 4,6 mld dolarów.

Podczas gdy aktywa pod zarządzaniem i wolumeny obrotu tych ETF-ów spot z Hongkongu są znacznie mniejsze w porównaniu do ich amerykańskich odpowiedników, więcej potencjalnych inwestorów i nowe integracje z azjatyckim systemem finansowym mogą przez cały czas dobrze wróżyć cenom bitcoina i ethereum w dłuższej perspektywie.

Zatwierdzenie funduszy spot ETF bitcoina i ethereum w Hongkongu może również utorować drogę innym sąsiednim krajom i jurysdykcjom do pójścia w ich ślady.

Securitize ogłasza rundę finansowania wysokości 47 milionów dolarów prowadzoną przez BlackRock

W zeszłym tygodniu, Securitize – lider tokenizacji aktywów w świecie rzeczywistym – ogłosił zakończenie rundy finansowania o wartości 47 milionów dolarów prowadzonej przez BlackRock. Strategiczna inwestycja obejmuje również finansowanie ze strony Hamilton Lane, ParaFi Capital i Tradeweb Markets, jak czytamy w komunikacie prasowym. W ramach inwestycji, Globalny Dyrektor BlackRock ds. Strategicznych partnerstw ekosystemowych, Joseph Chalom, został powołany do zarządu Securitize.

Securitize zyskał ostatnio rozgłos po uruchomieniu nowego funduszu przez Blackrock pod nazwą BUIDL (BlackRock USD Institutional Digital Liquidity Fund), tokenizowanego na blockchainie Ethereum.

Nowa runda finansowania, wraz z ciągłym zaangażowaniem i współpracą Blackrock z Securitize, dodatkowo podkreśla poparcie największego na świecie zarządzającego aktywami podmiotu dla tokenizacji aktywów rzeczywistych

Idź do oryginalnego materiału