Analitycy Santiment wskazują na kolejne kryptowaluty. Widzą w pięciu z nich byczy potencjał

1 rok temu

Firma Santiment zajmująca się analizą sentymentu na kryptowalutach zwróciła uwagę społeczności na pięć altcoinów z dużym potencjałym wzrostowym. Eksperci platformy potraktowali wzrost aktywności na sieci i przyrost nowych adresów na Loom Network ($LOOM), Frontier ($FRONT) i Immutable X ($IMX) jako potencjalny byczy sygnał, o ile zmiany nie okażą się przejściowe i krótkotrwałe. Spojrzeli też przychylnym okiem na kryptowaluty takie jak Chainlink ($LINK) oraz Injective Protocol ($INJ).

Santiment wskazuje na kryptowaluty z potencjałem wzrostowym

W dynamicznie zmieniającym się krajobrazie krypto identyfikacja obiecujących aktywów cyfrowych często przypomina szukanie igły w stogu siana. Santiment, jedna z firm zajmujących się analizą kryptowalut, podsunęła inwestorom i spekulantom w sumie pięć takich igieł w ciągu ostatnich 48 godzin. Kandydaci wyselekcjonowani przez analityków wyróżniają się przede wszystkim aktywnością wielorybów oraz wzrostem aktywności na sieci (mierzoną np. tworzeniem nowych adresów).

Zestawienie na wykresie ceny z aktywnością na sieci: LOOM, FRONT, IMX. Źródło: Santiment

Loom Network ($LOOM) przewodzi stawce z imponującym przyrostem ceny o 145% tylko w ciągu ostatniego tygodnia. Wzrost ceny szedł ramię w ramię z przyrostem nowych adresów, który w przypadku projektu LOOM był zdecydowanie największy.

Frontier ($FRONT) nie pozostawał daleko w tyle, szybując o 138% w kierunku północnym w tym samym okresie. Analogiczny wzrost nie pociągnął za sobą jednak równie imponującego przyrostu adresów co w przypadku Loom Network. Warto jednak zauważyć, iż Frontier posiada dużo mniejszą kapitalizację całkowitą niż pozostali kandydaci z podium. Aby ruszyć cenę nie potrzeba aż tak dużego zaangażowanego kapitału i aktywności jak w przypadku konkurencyjnej dwójki.

Immutable ($IMX), roll-up Ethereum warstwy drugiej, choć w chwili obecnej rośnie tylko o 15%, pozostaje ciekawą propozycją ze względu na dużą kapitalizację rynkową, wynoszącą około 700 milionów dolarów. Ostatnie rakietowe wzrosty, jak pisaliśmy wcześniej, były prawdopodobnie w dużej części wywołane przez kapitał z Korei Południowej, a konkretnie pochodzący z giełdy Upbit. przez cały czas trudno jednak powiedzieć co dokładnie było ich powodem.

Szybkie spojrzenie na Chainlink i Injective Protocol

Eksperci platformy Santiment zwracają też uwage na kryptowalutę $LINK, governance token projektu Chainlink. Zgodnie z ich obserwacjami token pozytywnie wyróżniał się na tle Bitcoina, dobijając do psychologicznego poziomu 7 USD, co korespondowało z gwałtownym przyrostem nowych adresów na sieci; największym od lipca 2023 r.

Zestawienie przyrostu nowych adresów oraz kursu LINK/BTC na wykresie. Źródło: Santiment

Kolejnym projektem który wywołuje wokół siebie sporo szumu jest Injective Protocol ($INJ), oparty na technologii Cosmos łańcuch warstwy pierwszej. Wzrosty mają najprawdopodobniej wiele wspólnego z uruchomieniem inEVM, roll-upa warstwy drugiej który wykorzystuje Ethereum Virtual Machine (EVM). Nowe wiadomości idą teraz ramię w ramię ze wzrostem zainteresowania i aktywności deweloperskiej widocznej na wykresie.

📈Assessing the state of the #INJ token @Injective_
Speaking of developments, the launch of the inEVM aligned with a robust surge in development activity observed in the last two days.Healthy development activity often attracts more confidence among investors.
Source: #Santiment pic.twitter.com/mJr58urjHs

— Bob Injective 🇩🇰🥷 (@multibaks) September 22, 2023
Idź do oryginalnego materiału