Zoom to spółka, która niesamowicie zyskała podczas pandemii. Jednak dziś znajduję się już ponad 80% niżej od swoich szczytów, które sięgnęły ponad 568 USD za akcje. Czy to już okazja na kupno? Spółka, która spadała 90% od swoich szczytów to w końcu taka, która na początku spadła o 80%, a potem jeszcze o 50%.
Zoom Video Communications to amerykańska firma zajmująca się technologiami komunikacyjnymi z siedzibą w San Jose w Kalifornii. Zoom został założony w 2011, a następnie uruchomiony w 2013 przez byłego inżyniera oraz dyrektora Cisco, Erica Yuan. Zoom zapewnia usługi wideotelefonii i czatu online za pośrednictwem opartej na chmurze platformy systemu peer-to-peer używanej do komunikacji wideo (Zoom Meetings), przesyłania wiadomości (Zoom Chat), połączeń głosowych (Zoom Phone), sal konferencyjnych do spotkań wideo (Zoom Rooms), wydarzeń wirtualnych (Zoom Events) i oferuje otwartą platformę umożliwiającą programistom zewnętrznym tworzenie niestandardowych aplikacji na swojej ujednoliconej platformie komunikacyjnej (Developer Platform). Misją przedstawioną przez spółkę jest zapewnienie bezproblemowej i bezpiecznej komunikacji wideo. Dziś Zoom jest jedną z najpopularniejszych tego typu platfrom w większości świata. Przejdźmy po kolei przez poszczególne elementy Zooma.
Najbardziej popularne platformy wideokonferencyjne w poszczególnym kraju
Zoom Meetings – zapewnia wideo HD, głos, czat i udostępnianie treści na urządzeniach mobilnych, komputerach stacjonarnych, laptopach, telefonach i systemach sal konferencyjnych. Zoom Meetings może obsłużyć do 1000 uczestników wideo podczas jednego spotkania. Zoom Meetings integruje się z narzędziami stworzonymi przez takie firmy jak Atlassian, Dropbox, Google, LinkedIn, Microsoft, Salesforce czy Slack. Warto zaznaczyć, iż opcja szyfrowania end-to-end encryption (“E2EE”) jest dostępna dla bezpłatnych i płatnych klientów Zoom na całym świecie, którzy organizują spotkania z maksymalnie 200 uczestnikami.
Zoom Phone – korporacyjny system telefoniczny w chmurze, który zapewnia zaawansowane funkcje prywatnej centrali telefonicznej, takie jak bezpieczne przekierowywanie połączeń, kolejkowanie połączeń, raporty szczegółów połączeń, nagrywanie połączeń, monitorowanie jakości połączeń, poczta głosowa, przełączanie na wideo i wiele więcej. Dostępny jako samodzielny lub jako opcjonalny dodatek do Zoom Meetings.
Zoom Chat – umożliwia organizacjom komunikowanie się i współpracę w grupach, kanałach lub 1-1 oraz utrzymywanie kontaktu poprzez natychmiastowe udostępnianie wiadomości, obrazów, plików audio i innych treści na komputerach stacjonarnych, laptopach, tabletach i urządzeniach mobilnych. Dzięki Zoom Chat użytkownicy mogą łatwo zapraszać osoby spoza organizacji do rozmowy na czacie, a użytkownicy mogą gwałtownie przełączyć się z czatu na rozmowę telefoniczną lub spotkanie wideo podczas rozmowy. Zoom Chat oferuje również przechowywanie treści dla użytkowników, którzy chcą wykrywać i przeglądać swoje rozmowy lub udostępnione pliki. W Zoom App Marketplace dostępne są dziesiątki aplikacji kompatybilnych z Zoom Chat, które zapewniają powiadomienia i usprawniają przepływ pracy dla innych systemów korporacyjnych.
Zoom Rooms – oparty na oprogramowaniu system sal konferencyjnych. Zoom Rooms zostało zaprojektowane z myślą o zwiększeniu współpracy między pracownikami w pokoju i uczestnikami wirtualnymi, Zoom Rooms zapewniają jedno kliknięcie, aby dołączyć do spotkań, bezprzewodowe udostępnianie wielu osób, interaktywną tablicę i intuicyjne sterowanie salami, zapewniając bezproblemowe i bezpieczne doświadczenie Zoom Meeting.
Zoom Events – zapewnia firmom rozwiązanie do zarządzania wirtualnymi wydarzeniami obsługiwane przez platformę Zoom. Zoom Events umożliwia użytkownikom zarządzanie i hostowanie wszelkiego rodzaju wewnętrznych i zewnętrznych wydarzeń wirtualnych. OnZoom to rozszerzenie ujednoliconej platformy komunikacyjnej Zoom z solidną monetyzacją (bilety i pozyskiwanie funduszy) oraz prostszymi możliwościami zarządzania wydarzeniami. OnZoom jest w tej chwili oferowany jako publiczna wersja beta dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych do organizowania wydarzeń online i uczestniczenia w nich.
Zoom Developer Platform – platforma programistyczna Zoom umożliwia programistom, integratorom platform, dostawcom usług i klientom łatwe tworzenie aplikacji i integracji, które korzystają z rozwiązań komunikacji wideo firmy Zoom za pośrednictwem wideo, telefonu, czatu lub integrują podstawową technologię firmy Zoom z ich produktami i usługami.
Czy to koniec pracy zdalnej?
Oczywiście pandemia COVID-19 sprawiła, iż wiele przedsiębiorstw musiało przerzucić się na pracę zdalną. Największym beneficjentem tego stanu rzeczy stał się właśnie Zoom. Oczywiście dziś większość przedsiębiorstw odchodzi od pracy zdalnej z uwagi na mniejszą liczbę zakażeń oraz dostępność szczepionek. Jednak jak wynika z danych przygotowanych przez Gartnera COVID-19 spowodował pewną zmianę. Pracownicy, jak wynika z danych wolą pracować zdalnie. Oczywiście nie każdą pracę można w tej sposób wykonywać, ale większość pracy biurowej na pewno tak.
Adopcja pracy zdalnej wzrosła gigantycznie po pandemiii
Jakie są więc dalsze prognozy oraz analizy dotyczące pracy zdalnej? Czy ma ona szanse się utrzymać na stałe?
Analiza tej spółki jest zamknięta dla Strefy Premium DNA. Zaloguj się, żeby przeczytać całość oraz poznać naszą historię aktywności ze spółką.
Czytaj wszystkie treści BEZ OGRANICZEŃ!
Premium
Dołącz do Strefy Premium DNA.
Jedynie 39 zł miesięcznie!
Sprawdź wszystkie korzyści
Kliknij tutaj i dołącz do nas.
Jesteś już subskrybentem? Zaloguj się!
Kurs akcji Zoom Video Cmmunications