Przegląd i analiza rynku Forex to zbiór analiz i własnych opinii opisujących sytuację panującą na rynkach.
EUR/USD
Na wykresie 4-godzinnym Euro/Dolar USA widać możliwość zrealizowania układu harmonicznego z punktem D na 1.272 mierzenia Fibonacciego. Bardzo możliwa jest reakcja podażowa w tym zakresie cenowym.
Para EUR/USD jest cały czas w mocnym trendzie wzrostowym zapoczątkowanym pod koniec września, więc należy pamiętać, iż póki nie ma oznak odwrócenia trendu, takie korekty mogą być stosunkowo niewielkie.
GBP/USD
Na wykresie dniowym na parze walutowej Funt Brytyjski/Dolar USA widać w ostatnim dniach korektę w trendzie wzrostowym jednak warto zauważyć, iż strefa popytowa została finalnie utrzymana i od zeszłego piątku kontynuowany jest dalszy wzrost.
Na moment pisania artykułu widać możliwość dalszych wzrostów. Reakcja spadkowa może pojawić się w zakresie dniowej strefy podażowej, ale należy również pamiętać, iż para GBP/USD będąc cały czas w trendzie wzrostowym, może zrobić jedynie niewielką korektę i iść wyżej – początkowo w kierunku 1.272 oraz 1.618 mierzenia.
USD/JPY
Na notowaniach Dolar USA/Jen Japoński widzimy również możliwość wypełnienia układu harmonicznego, ale z punktem D na mierzeniu Fibonacciego 0.786. Poziom o którym mowa, okolice 130,610 jest wzmocniony mierzeniem korekty, która wyznacza w tym samym miejscu 0.618 Fibonacciego.
Dodatkowym potwierdzeniem jest Zasada zmiany biegunów (ZZB), czyli patrząc na dołek (knot na wykresie 4-godzinnym) z 20grudnia – teraz ten poziom dodatkowo potwierdza wsparcie.
USD/PLN
Po tym jak USD/PLN w końcówce września osiągnął szczyt na poziomie 5.06 – znajduje się w trendzie spadkowym. Jednak warto mieć na uwadze, iż otoczenie ekonomiczne sugeruje, iż może to być jedynie korekta przed kolejnymi wzrostami, więc bardzo prawdopodobne, iż cena USD/PLN znajduje się w tej chwili w bardzo atrakcyjnym i ciekawym miejscu w kontekście dalszych wzrostów.
Na dniowym wykresie Dolar USA/Złoty cena właśnie testuje po raz drugi bardzo istotny poziom w okolicach 4.36 – jest to pierwszy poziom w którym warto podjąć obserwacje w celu przyszłych wzrostów. jeżeli ten poziom nie zostanie utrzymany, możliwe, iż zobaczymy Dolara za 4.18, gdzie znajduje się kolejna bardzo interesująca strefa.
EURPLN
Kurs Euro/Złoty notuje z kolei klasyczną „nudę” na rynku. Od prawie 2 miesięcy cena znajduje się w przedziale okolic 4.65-4.72 co pokazuje bardzo małą zmienność i ciężko na ten moment w dłuższym terminie wypatrywać okazji inwestycyjnych.
Pod koniec grudnia odnotowano fałszywe wybicie z konsolidacji, jednak cena bardzo gwałtownie wróciła do wcześniej wspomnianego zakresu cenowego. Aby określić przyszły kierunek należy wyczekać mocnego wybicia sugerującego wzrosty lub spadki.
Powyższy tekst nie jest w żadnym wypadku poradą inwestycyjną a jedynie subiektywną analizą i poglądem autora.
Może Cię zainteresuje: Bitcoin cały czas w konsolidacji cenowej. Nastąpi wybicie w kierunku 20 tyś. $? Analiza BTC, ETH, XRP