Atlas Network. FWG na Europe Liberty Forum w Pradze

1 rok temu

Atlas Network. FWG na Europe Liberty Forum w Pradze

Autor: FWG



Atlas Network to amerykańska organizacja zrzeszająca ponad 500 wolnorynkowych think tanków na całym świecie. Rok po kongresie w Warszawie, zorganizowanym w zastępstwie Kijowa z powodu wojny, a którego pilna organizacja została wsparta przez Fundację Wolności Gospodarczej, kolejne spotkanie poświęcone europejskim organizacjom wolnościowym odbyło się w dniach 25-26 maja w Pradze.


Czym jest Atlas Network?

Atlas Network jest globalną instytucją z siedzibą w Arlington w stanie Virginia. Została założona w 1981 roku przez Sir Anthony’ego Fishera, brytyjskiego przedsiębiorcę, na którego wpływ wywarł ekonomista Friedrich August Hayek i jego książka The Road to Serfdom. Atlas Network zwiększa globalny dobrobyt poprzez wzmacnianie sieci niezależnych organizacji partnerskich, które promują wolność jednostki i są zaangażowane w identyfikowanie i usuwanie barier w rozwoju ludzkości. Ponadto udziela grantów i doradza regionalnym organizacjom wolnościowym.

Atlas Network powstało, aby wprowadzać zmiany w ideach, kulturze i polityce i umożliwiać jednostkom prowadzenie życia z wyboru. Wizja organizacji to wolny, dostatni i pokojowy świat, w którym zasady wolności jednostki, prawa własności, ograniczony rząd i wolny rynek są chronione przez rządy prawa.

Fundacja Wolności Gospodarczej została organizacją partnerską Atlas Network w 2022 roku, podczas corocznego zebrania w Nowym Jorku.

FWG obecna podczas Europe Liberty Forum 2023

Tegoroczna edycja Europe Liberty Forum, a więc kongresu organizacji zrzeszonych w Atlas Network działających na terenie Europy, odbyła się w Pradze. Kongres na terenie czeskiej stolicy był współorganizowany przez organizacje European Students for Liberty i Liberální institut. Uczestnicy mieli szansę omówienia najbardziej aktualnych problemów i możliwości stojących przed regionem.

Szczególny udział FWG miała w panelu “Easing Barriers to Work for Migrants” (Łagodzenie barier w pracy dla migrantów), którą moderował Marek Tatała, CEO Fundacji. Dyskusja dotyczyła krajobrazu kwestii imigracyjnych w Europie oraz tego, jak zespoły ekspertów skupiają się na tej ważnej kwestii. Obecni na sali partnerzy Atlas Network zdradzali, jakie czynności podejmują, aby zapewnić, by ​​migracja była w większym stopniu przedmiotem zainteresowania think tanków w Europie. W panelu udział wzięli Marcin Zieliński (Główny Ekonomista Fundacji FOR), Juan Pina (Sekretarz Generalny Fundacji Fundalib z Hiszpanii) oraz Aneta Vaine (Wiceprezeska Lithuanian Free Market Institute).

Jak co roku wręczono Europe Liberty Award 2023, którą tym razem zdobyła organizacja EPICENTER (Centrum Informacji o Polityce Europejskiej) za udaną pracę na rzecz zbudowania koalicji i powstrzymania kryzysu kosztów życia w Europie poprzez proponowanie dobrych polityk. Ogłoszono również lokalizację kolejnej edycji wydarzenia – Europe Liberty Forum 2024 odbędzie się w Madrycie!

Wydarzeniami towarzyszącymi były szkolenia z Marketingu i Komunikacji oraz z Fundraisingu, w których udział wzięli również członkowie zespołu FWG.

Na spotkaniu podsumowującym tegoroczną edycję Europe Liberty Forum, Tom. G. Palmer, wiceprezes Atlas Network, oświadczył, iż jakkolwiek spotkanie za rok odbędzie się w Madrycie, kolejna edycja z całą pewnością zawita do Kijowa lub na Krym.


Idź do oryginalnego materiału