Bank Millennium przyjął program emisji obligacji o wartości nominalnej do 4 mld zł

3 dni temu

Rada nadzorcza Banku Millennium zatwierdziła krajowy program emisji obligacji o wartości nominalnej nie wyższej niż 4 mld zł, podał bank. Obligacje będą denominowane w PLN lub w innych walutach i nie będą zabezpieczone.

„Obligacje będą emitowane w wielu seriach, na podstawie ustawy z dnia 15 stycznia 2015 r. o obligacjach. Obligacje mogą być emitowane jako:

1] obligacje zwykłe;

2] obligacje, z których zobowiązania mogą być zaliczane do zobowiązań kwalifikowalnych banku w rozumieniu art. 97a ust. 1 pkt 2] Ustawy z dnia 10 czerwca 2016 r. o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji; lub

3] obligacje, które mają zostać zakwalifikowane do funduszy własnych banku jako instrumenty w Tier II Banku zgodnie z art. 63 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady [UE] nr 575/2013 z dnia 26 czerwca 2013 r. w sprawie wymagań ostrożnościowych dla instytucji kredytowych oraz zmieniającego rozporządzenie [UE] nr 648/2012″ – czytamy w komunikacie.

Warunki emisji obligacji mogą określać sposób wykorzystania wpływów z emisji obligacji, w tym wskazywać, iż wpływy z emisji obligacji mogą być wykorzystane przez bank na finansowanie celów związanych ze zrównoważonym rozwojem, wskazano także.

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) jako pierwszej instytucji finansowej – zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) – największy komercyjny bank w Portugalii. Aktywa razem banku wyniosły 139,15 mld zł na koniec 2024 r.

Źródło: ISBnews

Idź do oryginalnego materiału