Bank zablokuje twoje pieniądze. Wystarczy tylko jeden taki przelew

2 godzin temu
Zdjęcie: INTERIA.PL


Bank może zablokować pieniądze, jeżeli wyślemy tylko taki przelew. System weryfikujący działania klientów nie przepuści określonych zachowań, a w tym przelewu, który może być niestosowny lub pojawiły się wręcz podejrzenia o łamanie prawa. O co chodzi?


Niestosowne i żartobliwe tytuły przelewów bankowych mogą zwrócić uwagę banku, a w efekcie doprowadzić do zablokowania środków. Okazuje się jednak, iż również w przypadku zgoła neutralnych tytułów przelewów może dojść do nałożenia blokady na pieniądze.

Bank może zablokować twoje pieniądze. Uważaj, co wpisujesz w tytuł przelewu


Wulgaryzmy, zwroty uważane za kontrowersyjne i obsceniczne - tych raczej się wystrzegamy przy zapisywaniu tytułu przelewu bankowego. To, co w niego wpisujemy, podlega kontroli systemów bankowych, ale również i weryfikacji personelu oddelegowanego do tego zadania.


System nie przepuści przelewu z tytułem zawierającym wulgaryzm, ale także i takiego, który kojarzy się z przestępczością. choćby jeżeli za wszystkim stać będzie chęć żartu i dobry humor, to nieistotne. Każdy tytuł przelewu bank bierze bardzo na poważnie.Reklama



Tytuł przelewu zwróci uwagę? System zablokuje pieniądze przy najmniejszym podejrzeniu


O tym, iż niebezpieczne może być słowo "komiks", przekonał się bloger, którego przypadek opisuje Bankier.pl. Ten rozliczał się z informatykiem za jego pomoc przy stawianiu internetowego bloga o komiksach. Bloger wpisał w tytuł przelewu "Blog o komiksach - pierwsza rata".
Z nieznanych przyczyn system bankowy rozdzielił słowo "komiksach" na "komi ksach", a potem zablokował przelew. Powód? Bank wytłumaczył, iż wyglądało to na próbę ominięcia sankcji nałożonych na Rosję. Skąd tu sankcje?
"Komi" to nazwa republiki w Federacji Rosyjskiej, która leży na północny zachód od Uralu. Przez sankcje gospodarcze nałożone na Rosję, wszelkie tytuły przelewów kojarzące się z nazwami republik rosyjskich i powiązanych z Rosją podmiotów, mogą zostać zablokowane. Tak też stało się i w tym przypadku.

Co wpisać w tytuł przelewu?


Tytuł przelewu to istotny element transferu pieniężnego. Lepiej więc wystrzegać się wszelkich wulgaryzmów czy fraz kojarzonych z przestępczością, ale również tych dotyczących zakazanych substancji. Generalnie każdy zwrot, który może wzbudzić podejrzenia, lepiej odrzucić.
Tytuł przelewu najlepiej formułować jak najbardziej urzędowo i rzeczowo przy użyciu neutralnych słów. jeżeli chcemy, by transfer pieniężny odbył się bez problemów, nie testujmy banku. Jego systemy i pracownicy mają być wyczuleni choćby na najdrobniejsze wątpliwości.
Przemysław Terlecki
Idź do oryginalnego materiału