Bankowy wskaźnik NPS to narzędzie, które określa najbardziej polecane polskie banki. W jego odczycie w czwartym kwartale 2024 roku PKO BP zajął trzecie miejsce wśród klientów indywidualnych.

Bankowy wskaźnik NPS
Ranking najbardziej polecanych polskich banków określa bankowy wskaźnik NPS. Tworzy się go na podstawie badania lojalności, satysfakcji i doświadczeń klientów w relacjach z nimi. Autorem jest agencja Minds&Roses. To najdłużej prowadzone badanie tego typu na polskim rynku. Wykonuje się je na próbie min. 600 klientów danego banku.
PKO BP na podium wśród klientów indywidualnych
Bank PKO BP konsekwentnie poprawia swoją pozycję wśród klientów indywidualnych w kolejnych edycjach badania. W 2022 zajął szóstą, a w 2023 czwartą pozycję. W odczycie wskaźnika NPS w czwartym kwartale 2024 roku udało mu się awansować na podium zestawienia — zajął trzecie miejsce.
„Naszą uwagę w codziennych działaniach skupiamy na kliencie i jego potrzebach. Od kilku lat regularnie prowadzimy pomiar wskaźnika NPS. Dzięki temu widzimy, jakich rozwiązań oczekują klienci i jakie produkty powinny być dostępne w ofercie banku, a także jakie formy obsługi preferują klienci. Zgodnie z tymi wskazaniami modyfikujemy naszą ofertę i obsługę. Efekty tej systematycznej pracy – jak się okazało – przyszły szybciej niż oczekiwaliśmy. Oczywiście nie spoczniemy na laurach, będziemy kontynuować prace nad doskonaleniem naszej oferty” – mówi Michał Korszeń, dyrektor Departamentu Klienta Detalicznego i Firm w PKO Banku Polskim, cytowany w komunikacie banku.
Osiągnięty wynik jest ważnym krokiem w kontekście realizacji kolejnego celu strategicznego banku. Jest nim baza klientów banku o wielkości 15 mln.
Źródło grafiki: PKO BP

VeloLeasing z nowościami w ofercie. Propozycje dla klientów i dealerów

Samsung Electronics Polska i PKO BP nawiązują współpracę. Podpisano list intencyjny
Czytaj więcej

Lekcje finansowe w wieku 10, 20 i 30 lat. Co chciałbyś usłyszeć?

Dywersyfikacja geograficzna aktywów – czyli jak zabezpieczyć pieniądze na wypadek wojny.

Karta płatnicza dla nieletnich – od jakiego wieku można mieć bankową kartę płatniczą w Polsce?
