Binance automatycznie przeliczy środki na japońskie jeny! Nowe zasady dla użytkowników globalnej platformy

1 rok temu

Po pięciu latach nieobecności na japońskim rynku giełda kryptowalut Binance rozpoczęła proces zakładania nowej spółki w tym kraju.

Sakura Exchange do 31 maja zakończy swoje obecne usługi i ponownie otworzy się jako Binance Japan. Użytkownicy globalnej platformy giełdy będą musieli ponownie zarejestrować się na nowej giełdzie. Będzie to możliwe po 1 sierpnia 2023 roku i będzie obejmować nowy proces weryfikacji tożsamości, aby spełnić japońskie wymagania.

Binance poinformował, iż wszelkie pozostałe środki zgromadzone na giełdzie Sakura Exchange zostaną automatycznie przeliczone na japońskie jeny i przekazane na konta bankowe użytkowników już od czerwca. Jednocześnie ogłoszono, iż globalna wersja Binance nie będzie akceptować nowych kont pochodnych od użytkowników z Japonii.

Dodatkowo, dla mieszkańców Japonii korzystających z globalnej platformy Binance będą obowiązywały pewne ograniczenia. Po 9 czerwca nie będzie możliwe zwiększanie lub otwieranie nowych pozycji opcji. Zlecenia oczekujące zostaną automatycznie anulowane, a istniejące pozycje muszą zostać zamknięte przed 23 czerwca. Ponadto, tokeny dźwigniowe Binance nie będą dostępne do handlu ani subskrypcji dla użytkowników z Japonii.

Japonia jest jednym z pionierskich państw wprowadzających przepisy regulujące kryptowaluty. To właśnie tam lokalne przepisy odegrały kluczową rolę w szybkim odzyskaniu środków przez FTX Japan, spółkę zależną upadłej giełdy kryptowalut FTX, w lutym tego roku. Przepisy japońskie nakładają wymóg oddzielania środków klientów na giełdach kryptowalut od innych aktywów, co przyczyniło się do zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony inwestorów.

Ekspansja Binance

W ostatnim czasie giełda Binance podejmuje strategię poszerzania swojego globalnego zasięgu poprzez przejmowanie lokalnie regulowanych podmiotów. Ruch ten jest odpowiedzią na rosnące wymagania regulacyjne w branży kryptowalut. Binance już wcześniej zastosował tę strategię, nabywając podobne podmioty w Singapurze w 2021 roku, w Malezji w 2022 roku, a niedawno także w Tajlandii. W przypadku Japonii, giełda zakończyła swoje działania w 2018 roku po niepowodzeniu w uzyskaniu niezależnej licencji od lokalnych regulatorów.

„Firma planuje w przyszłości kontynuować wzbogacanie oferty usług w Japonii i będzie ścisłą współpracę z regulatorami, aby możliwe było świadczenie usług pochodnych w sposób w pełni zgodny z przepisami” – napisała firma.

Idź do oryginalnego materiału