Binance dołącza do Stowarzyszenia Certyfikowanych Specjalistów ds. Sankcji (ACSS)
Największa giełda kryptograficzna z siedzibą na Malcie znalazła się pod lupą decydentów politycznych w związku z wielostronnymi sankcjami wobec Rosji i sankcjami USA wobec Iranu.
Binance stał się jedną z pierwszych giełd kryptograficznych, które dołączyły do Stowarzyszenia Certyfikowanych Specjalistów ds. Sankcji (ACSS), starając się zachować zgodność z globalnymi sankcjami.
W komunikacie z dnia 6 stycznia giełda Binance oświadczyła, iż jej personel zajmujący się przestrzeganiem sankcji będzie przechodził szkolenie w ramach procesu certyfikacji w ACSS. Według komunikatu pochodzącego ze strony internetowej stowarzyszenia, grupa proponuje egzamin dotyczący „wiedzy i umiejętności wspólnych dla wszystkich specjalistów ds. Sankcji w różnych warunkach zatrudnienia”.
„Branża blockchain jest wciąż na wczesnym etapie rozwoju i naszym priorytetem jest dalsze utrzymywanie najwyższego poziomu zgodności w gwałtownie zmieniającej się przestrzeni” – powiedział globalny szef ds. sankcji Binance, Chagri Poyraz.
„Ostatecznie, wraz z innymi graczami z branży, chcemy przez cały czas wyznaczać standardy branżowe w zakresie bezpieczeństwa i zgodności”.
Poyraz powiedział w październiku, iż giełda przestrzega stosowanie wielostronnych sankcji nałożonych na Rosję po inwazji tego kraju na Ukrainę. Widzi jedna „miejsce na poprawę, jeżeli chodzi o przejrzystość” w odniesieniu do wytycznych Unii Europejskiej dotyczących kryptowalut.
Raporty wykonane przez instytucje nadzorujące przestrzeganie sankcji sugerują, iż giełda mogła zezwolić użytkownikom z Iranu na dostęp do niektórych usług co było naruszeniem sankcji Stanów Zjednoczonych. Podejrzenia okazały się słuszne a kontrola to potwierdziła.
Według Binance, szkolenie ACSS przeszkoli zespół giełdy w zakresie wytycznych Biura Kontroli Aktywów Zagranicznych Skarbu USA i poinformuje ich o konsekwencjach oraz ryzyku w przypadku potencjalnych naruszeń przepisów. Giełda Binance jest jedną z największych firm w przestrzeni kryptograficznej i według jej strony internetowej jest dostępna w ponad 100 krajach o różnych wymaganiach regulacyjnych i licencyjnych.
Binance dołączyła również w grudniu do krypto-lobbystycznej grupy Chamber of Digital Commerce w ramach działań na rzecz przejrzystości przepisów w Stanach Zjednoczonych.
Nie brakuje także w świecie kryptowalut opinii, iż niektórzy światowi decydenci z premedytacją próbowali zdewaluować dobrą opinię o giełdzie Binance ze względu na potencjalne naruszenia przepisów i sankcji dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy.
Należy dodać, iż wszelkie podejrzenia o brak przejrzystości Binance okazały się nietrafione bo giełda gwałtownie zaczęła reagować na wszelkie sygnały o nieprawidłowościach i współpracuje ze wszystkimi organami kontroli.
Również mocno przesadzone okazały się opinie o rzekomej niewypłacalności czy problemach z niejasnymi transakcjami.
Wydaje się, iż uczciwi klienci Binance mogą spać spokojnie.
Może Cię zainteresuje :