Nowe narzędzie Binance umożliwi użytkownikom platformy stworzenie własnych kolekcji NFT bez konieczności posiadania zaawansowanych umiejętności graficznych i deweloperskich.
Giełda kryptowalut wsiada do pociągu pt. „sztuczna inteligencja”
Największa giełda kryptowalut na świecie uruchomiła na swojej platformie służącej do handlu tokenami NFT (ang. Non-Fungible Tokens – przyp. red.) nowe narzędzie o nazwie Bicasso, które umożliwia tworzenie przez zainteresowane osoby dowolnych egzemplarzy cyfrowej sztuki.
Cały proces możliwy jest dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji, która zamienia wpisywane zapytania (ang. prompts – przyp. red.) na konkretne rezultaty. Nazwa funkcjonalności wzięła się z zabawy słowami Binance i Picasso, na cześć jednego z najsłynniejszych na świecie malarzy i twórcy kubizmu, Pabla Picasso.
Jeśli wierzyć słowom CEO Binance, Changpenga Zhao, popularnie znanego jako CZ, funkcjonalność działa w tym momencie w wersji próbnej Beta, z limitem 10 000 możliwych do wymintowania tokenów NFT.
Bicasso jest do złudzenia podobne do generatorów sztuki cyfrowej opartych na SI, takich jak DALL-E czy Midjourney, gdzie użytkownicy mogą wpisać twórczą sugestię, aby wygenerować unikalny obraz lub przesłać obraz, aby narzędzie je odpowiednio dostosowało. Następnie użytkownicy mogą emitować swoje obrazy jako NFT na natywnym łańcuchu Binance, BSC.
„Możesz zamienić swoją twórczą wizję na NFT przy pomocy SI” – powiedział na Twitterze CZ. „Spróbuj i podziel się tym, co stworzyłeś”.
Mały krok dla Binance, wielki krok dla SI
Decyzja Binance, największej giełdy kryptowalut na świecie jest kolejnym krokiem do mainstreamingu rewolucyjnej nowej technologii jaką są zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji. Giełda przeciera też szlaki dla całego rynku kryptowalut, NFT oraz osób które zawsze marzyły o stworzeniu własnej kolekcji tokenów niezamiennych, jednak nie posiadały do tego środków, powiązań biznesowych lub umiejętności.
Użytkownicy NFT Binance gwałtownie skorzystali z nowej funkcji i podzielili się swoimi pracami. Według wstępnych danych z platformy, niedługo po udostępnieniu platformy prawie 3 300 użytkowników wyemitowało co najmniej jedno NFT przez Bicasso.
Tematy NFT i SI są na fali co najmniej od końca ubiegłego roku, a technologia sztuki generatywnej przez cały czas rozwija się dynamicznie w sektorze Web 3.0. W zeszłym roku kolekcje generatywnej sztuki NFT przetrwały kryptozimę utrzymując wysokie ceny na rynku wtórnym i rosnące wolumeny handlu.