Bitcoin nie skończy hossy poniżej tej ceny – wskazuje CryptoQuant

cryps.pl 2 dni temu
Zdjęcie: bitcoin


Mimo powracającej zieleni na wykresy cenowe większości kryptowalut, wśród członków tej społeczności w dalszym ciągu rośnie narracja dot. zbliżającego się końca hossy. Czy faktycznie przed nami ostatnie tygodnie, w których byki mogą coś jeszcze zdziałać? Zdaniem analityków z platformy CryptoQuant absolutnie nie jest to prawda, a kupujący bitcoina dopiero się rozkręcają.


  • Prognoza ekspertów z CryptoQuant zakłada minimalny szczyt ceny bitcoina w tej hossie na 145 tys. dolarów.
  • Nie wykluczają oni jednak, iż kurs BTC może wzrosnąć jeszcze choćby do 250 tys. dolarów.

Jaki koniec hossy? Najlepsze dopiero przed nami

Początek nowego roku był dość mało łaskawy dla bitcoina. Kurs króla kryptowalut zdołał w pierwszej połowie stycznia zaliczyć spadek poniżej 90 tys. dolarów, po czym jednak gwałtownie odbił.

Wczoraj natomiast cyfrowe złoto ponownie osiągnęło cenę na sześciocyfrowym poziomie, po ogłoszeniu danych dot. inflacji CPI w USA za grudzień 2024.

Na nowo rozpaliło to nadzieje wśród inwestorów, czego przykładem jest silny skok otwartych pozycji na giełdzie Binance.

To jak to jest z tą hossą, kończy się już powoli czy dopiero rozkręca? Zdaniem analityka CryptoQuant Julio Moreno – przed nami jeszcze wzrost o co najmniej 45%, o ile chodzi o cenę bitcoina, licząc od obecnego poziomu cenowego.

Jego prognoza wskazuje, iż w najgorszym wypadku bitcoin zakończy obecny cykl byka z ceną 145 tys. dolarów. W takim wypadku marketcap BTC wzrósłby o około 1,04 biliona dolarów, osiągając finalnie kapitalizację rynkową na poziomie 2,889 biliona dolarów.

Powyższe stanowi jednak szacowane minimum kursu BTC. Bardziej optymistyczny scenariusz zakłada, iż wzrośnie on przed obecnego końcem do poziomu okolic 197 tys. dolarów, przy marketcapie 2,08 biliona dolarów.

2025 #Bitcoin price target: $249K (min. $145K)

h/t @jjcmoreno pic.twitter.com/1UF6kU7BXi

— Ki Young Ju (@ki_young_ju) January 16, 2025

Z początkiem 2026 roku miałby jednak zacząć się szczyt hossy wywołany przegrzaniem rynku. Do niego miałoby dojść przy nowym ATH wynoszącym 249 tys. dolarów, co by zwiększyło kapitalizację rynkową bitcoina do 4,969 biliona dolarów.

Skąd jednak tak optymistyczna prognoza? Moreno wskazuje w tym przypadku na 2 czynniki mające wypychać cenę bitcoina na północ.

Jeden z nich to oczywiście wystartowanie prokryptowalutowej administracji w USA. Druga kwestia, to potencjalne obniżki stóp procentowych i korzystny klimat makroekonomiczny.

Warto oczywiście wziąć pod uwagę potencjalny szok podażowy wynikający z zeszłorocznego halvingu oraz stale utrzymującego się zainteresowania inwestorów instytucjonalnych kupujących bitcoina poprzez spotowe ETF-y w USA.

Idź do oryginalnego materiału