Bitcoin osiąga 70 000 USD na PulseChain w zaledwie 20 minut

1 rok temu

Lukratywne możliwości czekają w odległych zakątkach rynku kryptowalut. Cena wrapped Bitcoina na nowym PulseChain stworzonym przez Richarda Hearta osiągnęła w zeszłą środę rekordowy poziom 70 000 USD.

Założyciel opublikował na Twitterze nowy rekord wszech czasów (ATH) Bitcoina (BTC) lub wrapped Bitcoina (wBTC) po tym, jak aktywa wzrosły z 27 000 USD do 70 000 USD.

Rollercoaster ceny Bitcoina

Poniższy wykres pokazuje paraboliczny wzrost wBTC z 27 000 USD do 70 000 USD w około 20 minut.

Zmienność wBTC / Źródło: Twitter

Cena utrzymywała się na poziomie 70 000 USD przez 10 minut. Następnie spektakularnie spadła, by odzyskać wcześniejsze poziomy.

Wykres wBTC/USDT dzięki Tradingview

Zmienność wrapped Bitcoina ujawniła raczej słabości PulseChain niż jego mocne strony. Wolumen wzrósł bez powodu, gdy cena zaczęła rosnąć.

Aktywność na platformie była wcześniej minimalna. Jeden z użytkowników kryptowalut powiedział, iż potrzeba było zastrzyku kapitału poniżej 40 000 USD, aby podnieść cenę wrapped Bitcoina. To jedynie zdradza niską popularność i wykorzystanie platformy.

Wyraźna zmienność wBTC w długich i krótkich transakcjach jest również charakterystyczna dla klasycznego schematu pump-and-dump. Niski kapitał wymagany do poruszania rynkami sugeruje, iż choćby osoby niebędące wielorybami mogą manipulować ceną Bitcoina.

Niższa płynność Bitcoina po upadku Alameda Research pozwoliła wielorybom na manipulację rynkami przy niższych wolumenach handlowych.

Od momentu uruchomienia, PulseChain nie spełnił oczekiwań swojego założyciela. Natywny token HEX spadł o ponad 50% i zyskał niewielkie zainteresowanie ze strony uczestników DeFi.

W związku z tym użytkownicy mogą również zastanawiać się, dlaczego Heart miałby afiszować się z nienaturalnym wzrostem ceny wBTC.

Społeczność oskarża HEX i Hearta o piramidę finansową

Strona internetowa HEX firmy PulseChain uruchomiła specjalną sekcję poświęconą oszustwom po skargach ze strony społeczności kryptowalutowej. Również Heart kilka razy został publicznie oskarżony.

Sceptycy podkreślają obietnicę namacalnych nagród za posiadanie kryptowalut jako główną czerwoną flagę projektu. Użytkownicy HEX mogą stakować kryptowaluty, aby zarobić 40% w rocznych nagrodach.

Inne czynniki budzące wątpliwości odnośnie wiarygodności projektu obejmują:

  • Założyciel Richard Heart (którego prawdziwe nazwisko brzmi Richard James Chueler), został wcześniej oskarżony o udział w powiązanym ze spamem schemacie w 2002 roku, który trafił do sądu.
  • Heart otwarcie przyznał, iż PulseChain wykorzystuje “taktyki, które mogą być stosowane w oszustwach”. Należą do nich premie za polecenie i schematy szybkiego wzbogacenia się. Pomimo tych wątpliwych elementów, założyciel twierdzi, że
  • PulseChain jest legalny.
  • HEX ma śladowe przypadki użycia.
  • Mechanizm stakingu HEX jest schematem Ponziego. Projekt zniechęca inwestorów do wycofywania pieniędzy poprzez obietnice wysokich długoterminowych zwrotów i kar za wcześniejszą wypłatę.
  • Audyty kodu CoinFabrik i ChainSecurity potwierdziły, iż smart kontrakty HEX nie zawierają błędów.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą Bitcoina (BTC) przeprowadzoną przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

BeInCrypto Polska - Bitcoin osiąga 70 000 USD na PulseChain w zaledwie 20 minut

Idź do oryginalnego materiału