Bitcoin poniżej 43 000 USD; Solana i Cardano spadają o 2 proc.

11 miesięcy temu

Rynek krypto jest w ostatnich dniach wyjątkowo dynamiczny. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej ostatnim ruchom cen takich kryptowalut jak Bitcoin, Solana i Cardano.

W ostatnim czasie najpopularniejsza na świecie kryptowaluta po raz kolejny znalazła się w centrum uwagi ze względu na rozwój sytuacji na arenie ETF.

Bitcoin na huśtawce

Ubiegły tydzień charakteryzował się znaczną zmiennością ceny BTC, w dużej mierze napędzaną wiadomościami związanymi z ETF i zmianami regulacyjnymi. BTC doświadczył wówczas prawdziwej przejażdżki rollercoasterem, a jego cena wzrosła do ponad 49 000 USD w dniu, w którym produkty ETF zostały wprowadzone na rynki amerykańskie. Radość inwestorów z tej sytuacji trwała jednak krótko – kryptowaluta doświadczyła bowiem gwałtownego spadku, tracąc ponad 7000 USD w ciągu nieco ponad jednego dnia.

Po osiągnięciu minimów poniżej 41 600 USD Bitcoin zdołał się odbić, stabilizując się w okolicach poziomu 43 000 USD. W ciągu weekendu notowania kryptowaluty przeważnie mieściły się w tym przedziale, dwukrotnie spadając na krótko poniżej 42 000 USD. We wtorek, 16 stycznia, cena Bitcoina utrzymywała się poniżej poziomu 43 000 USD, walcząc o przełamanie oporu na poziomie 43 418 USD. Aby odzyskać impet wzrostowy, BTC prawdopodobnie musiałby osiągnąć dzienne zamknięcie świecy powyżej 43 400 USD.

W czasie gdy oczy całego świata były zwrócone w stronę Bitcoina, Solana i Cardano również podlegały wahaniom cen. Pomimo osiągnięcia szczytu na poziomie około 123,68 USD, Solana doświadczyła korekty, w wyniku której w ciągu jednego dnia jej wartość spadła o 2 proc. Jednak w perspektywie dwóch tygodni spadek ten staje się bardziej widoczny. Niemniej jednak należy zauważyć, iż Solana osiągnęła imponujący wzrost rok do roku o 570 proc. i wzrost o 20 proc. w ciągu zaledwie miesiąca.

Patrząc w przyszłość, prognozy cenowe z połowy stycznia 2024 r. sugerują, iż Solana może potencjalnie osiągnąć maksimum na poziomie 103,28 USD, z przewidywanymi wahaniami między 90,00 USD a 105 USD. Analitycy są zgodni – możliwość ustanowienia przez SOL nowego rekordu wszech czasów byłaby prawdziwą sensacją.

Cardano doświadcza dwuprocentowego spadku

Przyjrzyjmy się również Cardano. Tu prognozy cenowe nie są spójne i uwzględniają zarówno bycze, jak i niedźwiedzie scenariusze. Przebicie oporu na poziomie 0,5825 USD może otworzyć kryptowalucie drogę do dalszych wyzwań na poziomie 0,6067 USD, a choćby 0,6884 USD. Ta pozytywna perspektywa może być napędzana przez solidne postępy w rozwoju Cardano i rozszerzające się przypadki użycia. Z drugiej strony, spadek poniżej poziomu wsparcia 0,5325 USD może wskazywać na spadek w kierunku głębszych stref wsparcia na poziomie 0,4541 USD, a przy silnym załamaniu rynku, potencjalnie do 0,3831 USD.

Warto w tym miejscu podkreślić, iż w ciągu ostatniego tygodnia ADA wykazała 2-procentowy spadek, podczas gdy jej miesięczny spadek wynosi 12,65 proc. Wahania te podkreślają nieodłączną zmienność rynków kryptowalut. Wolumen obrotu Cardano w ciągu ostatnich 24 godzin w chwili pisania tego tekstu wyniósł 369,379 mln USD, co podkreśla jego znaczącą obecność w krajobrazie kryptowalut, z kapitalizacją rynkową wynoszącą 18,565 mld USD.

Idź do oryginalnego materiału