Bitcoin rozpoczął drugi impuls spadkowy? Cena spada, Zaorski miał rację, ale zmienia strategię. Na jaką?

4 miesięcy temu

Cena największej kryptowaluty tąpnęła ponownie poniżej 60 tys. USD w poniedziałek. Traderzy kryptowalutowi ponieśli znów wg. danych Coinglass masowe straty z 54 744 likwidacjami, wartymi 132,49 mln USD. Około 102,33 mln USD likwidacji objęło zakłady długich pozycji, a ok. 26 mln USD w Bitcoinie.

Ethereum doświadczyło ok. 23 mln USD strat, a Solana ok. 8,4 mln USD likwidacji. Największa pojedyncza likwidacja miała miejsce na giełdzie OKX. Tam pozycja na Ethereum przyniosła jednorazową stratę w wysokości 2,17 miliona dolarów. Czy to koniec spadków? Niektórzy mają wątpliwości.

Sytuacja odzwierciedla wciąż sporą niepewność rynku, co do skali i trwałości obecnego odreagowania na globalnych giełdach. Kolejny, spadkowy impuls na S&P 500 może prowadzić do rezygnacji i paniki inwestorów. Także na rynku kryptowalut, gdzie fundusze śledzące trend nadają momentum.

Przed takim scenariuszem ostrzegał ostatnio Rafał Zaorski, który jako 'praktyk’ i empirysta, zarobił na 'shortach’. Ale zdecydował się opuścić rynek, w oczekiwaniu na zaplanowany wywiad Elona Muska z Donaldem Trumpem. O godzinie 20:00, w platformie X odbędzie się transmisja z wywiadu lidera w wyścigu prezydenckim w USA, z jednym z najbogatszych ludzi na świecie.

Zaorski deklaruje, iż opuścił rynek bo … Obawia się odbicia pod wywiad Muska z Trumpem. Źródło: X

Opowieść o … Krachu?

Załączony wykres przedstawia zrealizowane poziomy cenowe zarówno dla krótkoterminowych, jak i długoterminowych wielorybów, które służą jako ważne strefy wsparcia i oporu. w tej chwili Bitcoin spadł poniżej poziomów kupna krótkoterminowych 'wielorybów’. Cena ruszyła w kierunku przedziału 49-50 tys. dolarów. Nastąpiło jednak odbicie popytu… Który wytracił impet, odbijając w kierunku krótkoterminowego zrealizowanego zysku wielorybów, przy 64 000 – 65 000 USD. Opór zadziałał?

Źródło: CryptoQuant

Bitcoin nie radzi sobie dzisiaj zbyt dobrze i notuje sporą zmienność na starcie poniedziałkowej sesji w Azji i Europie. Możemy powiązać ten fakt z potencjalnym wycofywaniem części 'taktycznych’ pozycji, zajętych przez zarządzających aktywami, których celem była realizacja krótkoterminowych zysków 'na podbiciu’ indeksów w USA. W tym tygodniu czekają nas dane o sprzedaży detalicznej, inflacja CPI z USA i masa danych, która wpłynie na sentyment rynków. jeżeli dane prowadzić będą do wniosków pt. 'jednak recesja’ kolejny impuls spadkowy na rynku ryzykownych aktywów może być nieunikniony.

Idź do oryginalnego materiału