Bitcoin spot ETF odnotowuje największe wpływy od początku czerwca

2 miesięcy temu

Bitcoin kontynuował swój spadek w zeszłym tygodniu (o 11 proc.), osiągając tym samym najniższą cenę od końca lutego. Ma to związek z obawami o spłatę wierzycieli przez nieistniejącą giełdę kryptowalut Mt.Gox.

Bitcoin jest w tej chwili notowany na poziomie 57 050 dolarów. Czekamy, aby zobaczyć, czy wyprzedaż będzie kontynuowana, czy też inwestorzy uznają to za okazję do „kupna spadków”, biorąc pod uwagę ostatnie dane gospodarcze z USA wskazujące na rosnące prawdopodobieństwo obniżek stóp procentowych i luźniejszych warunków finansowych w najbliższej przyszłości.

NADCHODZĄCY TYDZIEŃ I PRZYKUWAJĄCE UWAGĘ HISTORIE

Po zeszłotygodniowych danych o zatrudnieniu (poza danymi o rolnictwie i bezrobociu), które wzbudziły oczekiwania na obniżkę stóp procentowych, w tym tygodniu uwaga skupi się na najnowszych danych o inflacji CPI i PPI w USA. Zostaną one opublikowane odpowiednio w czwartek i piątek.

Zgodnie z odczytem z narzędzia CME FedWatch, rynki oczekują w tej chwili dwóch obniżek stóp procentowych przez FED w 2024 r., z których pierwsza miałaby nastąpić we wrześniu. Dane o inflacji zgodne lub niższe od prognoz mogą jeszcze bardziej zwiększyć prawdopodobieństwo obniżki stóp, co z kolei dobrze wróży cenom kryptowalut, a także akcjom.

Bitcoin spada po wypłacie Mt.Gox i wyprzedaży niemieckiego rządu

W piątek, syndyk upadłościowej Mt.Gox poinformował o rozpoczęciu spłaty odzyskanych bitcoinów i gotówki bitcoinowej na rzecz wierzycieli. Oczekuje się, iż aktywa o łącznej wartości 9 miliardów dolarów zostaną zwrócone wierzycielom do końca roku.

Oprócz Mt.Gox, ostatnie transakcje bitcoinowe z niemieckiego Federalnego Urzędu Policji Kryminalnej, Bundeskriminalamt (BKA), również powodują drżenie na rynku kryptowalut. W styczniu poinformowano, iż BKA przejął prawie 50 000 bitcoinów od operatorów Movie2k.to – strony internetowej poświęconej piractwu filmowemu, która została zamknięta w 2013 roku.

Dane on-chain z Arkham Intelligence pokazują, iż od połowy czerwca powiązany adres BKA przechowujący zajęte bitcoiny odnotował ponad 25 000 bitcoinów przeniesionych na inne adresy BKA, a także wymiany na kryptowaluty takie jak Coinbase, Kraken i Bitstamp. Sugeruje to, iż zajęte bitcoiny mogły już zostać sprzedane, a jeżeli nie, to zostaną sprzedane wkrótce.

Bitcoin spot ETF odnotowuje największe wpływy od początku czerwca

Amerykańskie fundusze bitcoinowe ETF typu spot odnotowały w piątek ponad 140 mln dolarów napływu netto, co stanowi ich najwyższy taki dzienny wynik od początku czerwca. To sugeruje, iż inwestorzy instytucjonalni „kupują spadki”. Bitcoin spadł w piątek do 53 500 dolarów, najniższego poziomu od końca lutego.

Zdecydowana większość napływów pochodziła z FBTC Fidelity, odnotowując nieco ponad 117 milionów dolarów. Bitwise’s BITB, VanEck’s HODL i ARK/21Shares ARKB odnotowały wpływy w wysokości odpowiednio 30,2 mln dolarów, 12,8 mln dolarów i 11,3 mln dolarów. GBTC Grayscale odnotował odpływy w wysokości 28,6 mln dolarów.

Co ciekawe, IBIT BlackRock nie odnotował w piątek żadnych napływów ani odpływów. Jednak przez cały czas pozostaje największym amerykańskim bitcoinowym funduszem ETF z ponad 17 miliardami dolarów w AUM.

Chainlink ogłasza współpracę z Fidelity International i Sygnum w celu udostępnienia danych NAV w łańcuchu

Zdecentralizowana sieć blockchain Oracle Chainlink ogłosiła w zeszłym tygodniu współpracę z Fidelity International i bankiem aktywów cyfrowych Sygnum w celu wprowadzenia danych o wartości aktywów netto (NAV) do łańcucha.

Wartość aktywów netto to wartość aktywów funduszu inwestycyjnego pomniejszona o zobowiązania. Dzięki wprowadzeniu danych NAV do łańcucha, stają się one dostępne w czasie rzeczywistym, w przeciwieństwie do istniejących metod, które zwykle aktualizują NAV po każdym dniu handlowym.

Współpraca zapewnia przejrzystość i dostępność kluczowych danych dotyczących aktywów dla niedawno wyemitowanej przez Sygnum reprezentacji on-chain jednostek z funduszu Fidelity International o wartości 6,9 miliarda dolarów, w którym tokenizowano 50 milionów dolarów rezerw skarbowych Matter Labs na blockchain zkSync.

Metaplanet kupuje kolejne 400 milionów jenów (2,3 miliona dolarów) w bitcoinach

Japońska spółka giełdowa Metaplanet zakupiła kolejne 42,266 bitcoinów, czyli około 400 milionów jenów (2,3 miliona dolarów). Najnowszy zakup zwiększył ich łączny stan posiadania do 203,734 bitcoinów (11 640 000 dolarów).

Ruch ten może być postrzegany jako przejaw hossy, ponieważ coraz więcej spółek publicznych angażuje się w długoterminową strategię kupowania i utrzymywania bitcoinów jako aktywów rezerwowych.

Idź do oryginalnego materiału