Bitcoin – wszystkie oczy skierowane są na 200-dniową średnią ruchomą
Kurs Bitcoina powraca do 200-dniowej średniej kroczącej, by przetestować cierpliwość byków. Przez ponad rok średnia 200-dniowa stanowiła opór dla wzrostów na Bitcoinie ale została pokonana przez największą kryptowalutę w roku 2023.
Na otwarciu w piątek 10 lutego na Wall Street 10 lutego kurs BTC nie skorzystał, ponieważ akcje w Stanach Zjednoczonych dalej spadały po czerwonym czwartku.
„Wszystkie oczy” skierowane są na 200-dniową średnią kroczącą
Słabość rynku z ostatnich dni została spotęgowana przez oświadczenie amerykańskich organów regulacyjnych dotyczące wprowadzenia zakazu stakingu Ethereum, a główna giełda kryptograficzna Kraken została zmuszona do zawieszenia operacji stakingu i zapłacenia grzywny w wysokości 30 milionów dolarów.
W rezultacie kurs Bitcoina spadł do trzytygodniowych minimów, a inwestorzy spodziewają się potencjalnych retestów na poziomie 20 000 USD, a choćby 19 000 USD w przyszłości.
W piątek akcje nie oferowały większego komfortu inwestorom zajmującym się ryzykownymi aktywami. Przez większość notowań indeks S&P500 znajdował się na minusie co wpływało na nastroje inwestorów kryptowalutowych.
Indeks dolara amerykańskiego próbował nabrać sił do wzrostów ale napotkał przeszkodę podażową.
„USD został odrzucony z linii trendu wzrostowego w skali makro, która teraz zmieniła się w opór. Potwierdzenie jest jednak kluczowe” – podsumowano na Twitterze.
W międzyczasie Scott Melker, znany jako „Wilk ze wszystkich ulic”, przedstawił powody do optymizmu na czterogodzinnych ramach czasowych, jeżeli chodzi o Bitcoina. Powrót mógłby się przez cały czas zmaterializować, gdyby towarzyszyło mu odbicie wartości wskaźnika względnej siły (RSI).
„Wygląda na to, iż kurs BTC dojrzał do odbicia. RSI wyprzedał się z potencjalną zwyżkową dywergencją”, powiedział obserwującym na Twitterze w nowej aktualizacji.
„Musimy poczekać, aż następna świeca się zamknie i zobaczyć, czy RSI otrzyma„ pchnięcie w górę”.
Testowanie 200 MA po raz pierwszy od 6 stycznia.
Poziom 21 646 USD jest również kluczowym wsparciem na wykresie BTC, dokładnie tam, gdzie cena się odbiła.
Towarzyszący wykres pokazuje bliskość ceny spot do wspomnianej 200-dniowej średniej ruchomej (MA). Pozostaje on kluczową linią trendu, którą Bitcoin odzyskał dopiero niedawno po rocznych notowaniach poniżej średniej. Sytuacja taka trwała od końca 2021 roku.
„Wszystkie oczy skierowane są na 200-dniową średnią ruchomą” – kontynuował Caleb Franzen, starszy analityk rynku w Cubic Analytics.
Analitycy przewidują wzrost cen energii w stylu 2021 roku
Przedstawiając perspektywę długoterminową, Alasdair Macleod, szef badań w firmie Goldmoney zajmującej się inwestowaniem w metale szlachetne, przewiduje kolejny szok cenowy. Tym razem na rynku energii.
W swoim najnowszym artykule badawczym opublikowanym tego samego dnia Macleod ostrzegł, iż warunki makroekonomiczne mogą powtórzyć zachowanie sprzed roku, na początku konfliktu rosyjsko-ukraińskiego.
W szczególności wiązałoby się to z powtórką podwyżek cen towarów i energii, które przez cały czas odczuwają konsumenci. Możliwości wzrostu dotyczą także złota.
„W zeszłym roku o tej porze złoto zaczęło gwałtownie rosnąć do 2070 USD, a cena ropy wzrosła z 85 do 120 USD, kiedy Rosja zaatakowała” – napisał.
„To zdumiewające, iż rynki ignorują bardzo wyraźne sygnały, iż warunki, które doprowadziły do gwałtownego wzrostu cen surowców i energii w lutym ubiegłego roku, mogą się powtórzyć”.
Może Cię zainteresuje :