Bitcoin, złoto czy gotówka? Cathie Wood ocenia zagrożenie deflacją. Listopadowe prognozy dla BTC

1 rok temu

Dwie interesujące wypowiedzi przyciągnęły ostatnio uwagę inwestorów i analityków. Dyrektor generalna funduszu ARK Invest, Cathie Wood, twierdzi, iż wzmocniła swoją wiarę w Bitcoina jako najważniejszy mechanizm obrony zarówno przed inflacją jak i deflacją, podczas gdy ekspertka ds. kryptowalut, Rachel Lin, przewiduje byczy listopad dla wiodącej kryptowaluty na świecie. Podała też swoje pułapy cenowe dla największej kryptowaluty na koniec przedostatniego miesiąca w roku.

Bitcoin najbardziej optymalnym zabezpieczeniem przed deflacją

Cathie Wood, znana ze swoich odważnych strategii inwestycyjnych, wyraziła niedawno swoje silne przekonanie o roli Bitcoina jako zabezpieczenia zarówno przed deflacją, czyli zjawiskiem spadku ogólnego poziomu cen, jak i inflacją. Opinia padła w niedawnym wywiadzie dla podcastu Bloomberga pt. „Merryn Talks Money” i jasno postawiła sprawę, iż osobiście wybrałaby BTC w miejsce tradycyjnych „bezpiecznych” aktywów, takich jak złoto czy gotówka, aby zabezpieczyć się przed potencjalną deflacją.

Wiara Wood w odporność największej kryptowaluty wynika z jego unikalnych atrybutów. Często nazywany „cyfrowym złotem”, Bitcoin może pochwalić się skończoną, niedającą się zwielokrotnić podażą i działa na zdecentralizowanym łańcuchu bloków. Cechy te sprawiają, iż jest on odporny na ryzyko stron trzecich, co czyni go niezawodnym magazynem wartości choćby w deflacyjnych środowiskach gospodarczych.

Podczas gdy wiele osób w branży finansowej jest pochłoniętych obawami o inflację, Cathie Wood konsekwentnie utrzymuje długoterminową perspektywę deflacyjną. Przypisuje ją transformacyjnemu wpływowi nowych technologii, w tym sztucznej inteligencji, pojazdów elektrycznych, robotyki, sekwencjonowania genomowego i technologii blockchain. Wood twierdzi, iż innowacje te mają potencjał do wprowadzenia sił deflacyjnych do gospodarki i utrzymania ich na dłużej.

Co więcej, Wood przewiduje przyszłość, w której Bitcoin i sztuczna inteligencja współdziałają, umożliwiając realizowanie globalnych mikrozadań i bardziej efektywny podział pracy. Wizja ta opiera się na założeniu, iż technologia blockchain, oparta na kryptowalutach, może ułatwić zautomatyzowane, zdecentralizowane transakcje, usprawniając tym samym adresowanie nowych wyzwań w kompletnie nieprzewidywalny dotąd sposób.

Rachel Lin uważa, iż listopad będzie byczy dla BTC

Tymczasem Rachel Lin, współzałożycielka zdecentralizowanej giełdy SynFutures, wtóruje Cathie Wood w kwestii prowzrostowego potencjału Bitcoina i podzieliła się swoją osobistą, optymistyczną prognozą dla kursu BTC. Lin przewiduje, iż Bitcoin może osiągnąć poziom 47 000 USD do końca listopada bieżącego roku, co oznaczałoby znaczny wzrost o ok. 30% w stosunku do aktualnej wartości wyrażonej w dolarach amerykańskich. Ekspertka opiera swoją analizę na trendach historycznych, które pokazują, iż listopad nierzadko był bardziej „zielony” niż październik, zapewniając średni zwrot z inwestycji w Bitcoina na poziomie ponad 35%.

Rachel Lin podkreśliła fakt rosnącej liczbę użytkowników i wolumenu transakcji w sektorze kryptowalut, w szczególności dużych transakcji przekraczających 100 000 USD. Wzrost aktywności, szczególnie tych największych, sugeruje rosnące zainteresowanie instytucjonalne i ich zaangażowanie w przestrzeń kryptowalut.

Źródło: CMC

Na moment powstawania tego artykułu cena Bitcoina wynosiła ok. 35 tys. dolarów za monetę i znajduje się w kanale wzrostowym.

Idź do oryginalnego materiału