W piątek samolot Boeing 737 linii United Airlines wylądował w stanie Oregon bez jednego z paneli kadłuba. Lot 433 z San Francisco przybył na międzynarodowe lotnisko Rogue Valley w Medford o 11:30. Na pokładzie znajdowało się 139 pasażerów i 6 członków załogi.
Boeing znowu z problemami. Tym razem bez poszkodowanych
Tym razem na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Brakujący panel nie został choćby zauważony podczas lotu. Amber Judd, przedstawiciel lotniska Rogue Valley, potwierdziła zupełnie bezpieczne lądowanie. Brakujący panel zewnętrzny samolotu odkryto dopiero podczas inspekcji rutynowo odbywającej się po lądowaniu.
„Wykonamy dokładne badanie samolotu i przeprowadzimy niezbędne naprawy przed powrotem do służby”, zapewniła Judd. Śledztwo ma na celu zrozumienie, w jaki sposób doszło do uszkodzenia.
Brakujący panel znajdował się obok podwozia, na spodzie samolotu. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia przedstawiające brakujące części. Wszystkie loty wychodzące i przychodzące zostały wstrzymane w poszukiwaniu szczątków. Jak do tej pory żadnych nie znaleziono. Amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) bada, jak i dlaczego doszło do incydentu.
Może Cię również zainteresować: Portfel Bitcoin z czasów Nakamoto wybudzony po prawie 14 latach. Jest w nim…
Odniesienia do innych wypadków
Incydent ten nastąpił w czasie zwiększonej kontroli nad Boeingiem po kilku głośnych wypadkach. W styczniu doszło do awarii Boeinga 737 Max 9, gdzie nieużywane drzwi wypadły tuż po starcie. Zdarzenie zmusiło do awaryjnego lądowania.
Mike Whitaker, szef FAA, podczas przesłuchania w Kongresie stwierdził, iż „problemy z systemem kontroli jakości w maszynach Boeinga są nieakceptowalne i wymagają dalszej kontroli”.
Inne niedawne problemy Boeinga obejmowały wykrycie oparów w kabinie, co zmusiło do powrotu na lotnisko w Portland. Mieliśmy też incydent na pokładzie Dreamlinera, gdzie 50 osób zostało rannych po gwałtownym spadku samolotu, kiedy to ucierpieli pasażerowie niezapięci pasami bezpieczeństwa.
Ekspertom i regulatorom mimo raportowanych zdarzeń przez cały czas uważają lotnictwo komercyjne za jedną z najbezpieczniejszych metod podróżowania na świecie.
Zobacz także: