$BONK z rocznym wzrostem o ponad 7300%! Czy kryptowaluty dadzą rekordowe zwroty w 2024?

1 rok temu

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

Kryptowaluty to aktywa cyfrowe, których wartość zmienia się bardzo dynamicznie. Pośród wielu tysięcy walut cyfrowych liczne projekty potrafią przynosić ogromne stopy zwrotu. Potwierdził to rok 2023. Jak wskazuje platforma CoinGecko, pośród 100 kryptowalut z największą kapitalizacją w tej grupie aktywów, aż 92 tokeny zyskały na wartości. Absolutnym rekordzistą był $BONK, który jako nowa kryptowaluta urósł o przeszło 7300%. Taki sukces nie jest łatwo powtórzyć, natomiast pewne nowe altcoiny dają nadzieję na wysokie stopy zwrotu, są nimi: napędzany AI yPredict oraz świeżutki Sponge V2.

fot. materiały partnera

92 proc. największych kryptowalut z zyskiem w 2023 roku.

Analiza platformy CoinGecko potwierdza, iż 2023 rok był znakomity dla walut cyfrowych. Na 100 kryptowalut o największej kapitalizacji w tej klasie aktywów, niższą cenę na koniec roku względem jego początku miało tylko 8 z nich. W tym nielicznym gronie znalazły się Tether (USDT), USDC, Dai, BUSD, TrueUSD, Toncoin, Chiliz i Sui.

Aż 92 największe aktywa cyfrowe zwiększyły swoją wartość, z czego 10 największych zakończyło rok z wartością wyższą przynajmniej o 630%. Absolutnym królem był wspomniany BONK z wynikiem 7302,9%.

Największy wzrost wartości pośród kryptowalut w 2023 roku – TOP 10:

  1. Bonk – +7302,9%.
  2. Injective – +2976,4%.
  3. CorgiAI – +1959,7%.
  4. Kaspa – +1865,6%.
  5. Render – +1139,0%.
  6. Solana – +973,9%.
  7. Conflux – +773,6%.
  8. WEMIX – +758,7%.
  9. Fatch.ai – +697,9%.
  10. Stacks – +632,8%.

Gdzie w tym zestawieniu są najdroższe i najpopularniejsze kryptowaluty świata – Bitcoin oraz Etherum? Obie waluty cyfrowe nie zwiększyły tak znacząco swojej wartości, natomiast i tak cieszyły się sporym wzrostem. Bitcoin w 2023 roku urósł o 162,5%, Etherum – o 98,6%. Wciąż są to dobre wyniki, zwłaszcza mając na uwadze dużą kapitalizację i wieloletnią obecność Bitcoina i Etherum w ekosystemie aktywów cyfrowych.

Wzrost najlepszych kryptowalut vs. wyniki giełdy papierów wartościowych

W 2023 roku zyskały też indeksy giełdowe, natomiast zyski są nieporównywalnie niższe. Przykładowo amerykański S&P500 urósł o 24%, a polski indeks WIG o blisko 40%.

Pośród największych spółek na polskiej giełdzie (WIG20) zdecydowanie najlepiej poradziły sobie banki. Alior Bank urósł o 124%, Santander – 96%, Pekao – 83%, mBank – 80%, a PKO BP – 65%.

W indeksie grupującym średnie spółki (MWIG40) warto odnotować wyniki spółek Benefit Systems (175%), Budimex (134%), Develia (101%) czy Auto Partner (100%). Natomiast w indeksie małych spółek (sWIG80) królowały Rainbow Tours (233%), Synektik (193%), Elektrotim (188%), Kogeneracja (178%), OT Logistics (162%), Medicalgorithmics (148%), Agora (140%), Bioceltix (126%), Cognor (113%), Mostostal Zabrze (106 proc.) oraz Enter Air (103 proc.). Jednak królem na polskiej giełdzie została Elektrociepłownia Będzin ze stopą zwrotu rzędu 565%!

Z czego wziął się sukces kryptowaluty $BONK?

Mimo znakomitego roku dla polskiej GPW żadna spółka choćby nie zbliżyła się do wyniku najlepszych kryptowalut, nie mówiąc już o tokenie BONK. Tylko nieliczne pozwoliły zarobić więcej od Bitcoina (+162,5%). Z powyższych wyników można wyciągnąć jeszcze jeden wniosek. Mianowicie, większe zyski niemal zawsze dają nowsze projekty krypto aniżeli długo obecne aktywa o dużej kapitalizacji i mniejszym ryzyku zmienności.

W klasie kryptowalut takim aktywem jest BONK, który w 2023 roku urósł z 0,0000002 do 0,0000146 USD, co oznacza wzrost na poziomie ponad 7300%! Już w pierwszym tygodniu po uruchomieniu moneta memowa zyskała blisko 3800%. Przyczyn sukcesu należy szukać w powiązaniu z blockchainem Solana, który chce być poważną konkurencją dla Ethereum. Moneta zadebiutowała też na giełdach kryptowalut Binance i Coinbase, co tylko umocniło token.

Inwestorzy skuszeni sukcesem tokena BONK z pewnością poszukują innych kryptowalut mogących powtórzyć, a przynajmniej zbliżyć się do wyniku rekordzisty z 2023 roku. Do ciekawych projektów zaliczyć należy Meme Kombat i Bitcoin Minetrix. Obiecujące perspektywy dają również Sponge V2 i yPredict.

Token yPredict – kompleksowy ekosystem sztucznej inteligencji z dużym potencjałem wzrostu

Projekt yPredict opiera się na sztucznej inteligencji. To cały ekosystem oferujący wiele narzędzi, funkcji i programów przydatnych dla inwestorów otwartych na kryptowaluty. Dostępne funkcje bezcenne w obszarze inwestowania to m.in. sygnały handlowe czy analizy (m.in. sentymentu, techniczna). Analizę produktów przeprowadzi yPredict DAO, dlatego ostatecznie na platformie pozostaną tylko najbardziej efektywne i przydatne narzędzia. Całość jest w pełni zautomatyzowana i opiera się na obszernych danych, co daje przewagę nad innymi handlowcami.

fot. materiały partnera

Dostęp do poszczególnych funkcji użytkownicy otrzymują dzięki tokenów $YPRED. Gwarantuje to stały popyt na tokeny, co powinno skutkować wzrostem ceny kryptowaluty. Według prognoz już po debiucie na giełdzie token yPredict może urosnąć choćby 10-krotnie. Jest to o tyle istotne, iż przedsprzedaż zbliża się do końca. Twórcy zebrali już potrzebne 6,5 mln USD, a token 1 YPRED jest w tej chwili wyceniany na 0,11 USD. Zainteresowanie jest duże, ponieważ przed debiutem platforma zgromadziła już ponad 20 000 użytkowników.

Sponge V2 – kontynuacja projektu Sponge

Bardzo interesujący projekt przyciągający uwagę wielu użytkowników. Zwłaszcza iż jest to kontynuacja jednego z hitów 2023 roku – projektu Sponge. Teraz moneta cyfrowa z wizerunkiem popularnej gąbki morskiej wchodzi na kolejny etap. Sponge V2 jest powiązany z pierwowzorem i zintegrowany z systemem stake-to-bridge. Projekt oferuje też nagrody APY o progu przynajmniej 40% przez okres 4 lat, co wpłynie na zaangażowanie inwestorów długoterminowych.

fot. materiały partnera

Nabycie tokena Sponge V2 jest w tej chwili możliwe wyłącznie poprzez zakup i staking monety Sponge. Token Sponge V2 nie jest bowiem jeszcze obecny na giełdach. Natomiast pierwszeństwo dostępu do nowej waluty poprzez może być dobrym pomysłem. To szansa na nabycie tokenów z minimalnym oprocentowaniem na poziomie 40%. Wprawdzie trudno z dużą dokładnością przewidzieć cenę Sponge V2, natomiast prognozy są optymistyczne i wskazują choćby 0,003 USD w 2024 roku i 0,01 USD dwa lata później.

2024 rok to rok rekordów wzrostu nowych krypto?

Czas pokaże, które waluty cyfrowe osiągną rekordowe wzrosty w 2024 roku. Kandydatów jest wielu, a wśród nich na pewno kryptowaluty Sponge V2 oraz yPredict. Bezsprzecznie w nowe projekty najlepiej inwestować na etapie przedsprzedaży, zanim zadebiutują na giełdach. Wówczas potencjalny zysk może być najwyższy, a ewentualna strata – najniższa. Należy bowiem pamiętać, iż rynek kryptowalut jest dynamiczny, a nagłe oraz duże wahania cen walut cyfrowych są w pełni zrozumiałe i normalne.

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

Idź do oryginalnego materiału