BPS zakłada w strategii wzrost kredytów dla MŚP o 30%, dla klientów indyw. o 40% w 2027 r.

12 godzin temu

Warszawa, 10.02.2025 (ISBnews) – W strategii Banku BPS na lata 2025-2027 postawiono na rozwój akcji kredytowej, w tym kredytów konsorcjalnych, podał bank. W 2027 roku portfel kredytów dla MŚP ma wzrosnąć o 30%, kredytów gotówkowych dla klientów indywidualnych – o 40%, a kredytów hipotecznych – o 15%. Bank planuje także rozwój portfela produktów zielonych.

“Przed nami wyzwania związane z rozwojem portfela kredytowego – plany są ambitne, ale w ofercie mamy dobre produkty, konkurencyjne rynkowo. Jesteśmy zadowoleni z poziomu jakości portfela kredytowego, niemniej zakładamy dalszą jego poprawę. W najbliższych latach skupimy się na optymalizacji wskaźników kapitałowych banku. Będziemy zatem utrzymywać kapitały i odpowiednią strukturę bilansu na poziomie zapewniającym bezpieczne funkcjonowanie oraz spełnianie wszystkich norm nadzorczych. Wypracowane zyski chcemy inwestować w dużej mierze w podniesienie jakości świadczonych usług w zakresie produktów dla banków spółdzielczych i ich klientów” – powiedział prezes Artur Adamczyk, cytowany w komunikacie.

Bank BPS przedstawił nową strategię na lata 2025-2027 pod hasłem “Wspólne cele naszą misją”. Kładzie w niej nacisk na wzmacnianie stabilności finansowej i innowacyjności, a jednocześnie podkreśla swoją rolę jako koordynatora rozwiązań rozwojowych powszechnie wdrażanych przez banki spółdzielcze Zrzeszenia BPS. najważniejsze projekty na najbliższe trzy lata związane są z cyberbezpieczeństwem oraz transformacją cyfrową i procesową. Służyć one będą zarówno samemu Bankowi BPS, jak i wszystkim bankom spółdzielczym Zrzeszenia BPS, dla których standaryzacja jak największej liczby procesów i produktów to droga do skutecznego obniżania kosztów działania.

Strategia Banku BPS zakłada realizację 10 kierunków strategicznych w ramach czterech wyodrębnionych perspektyw działalności.

“Strategia ‘Wspólne cele naszą misją’ powstała z myślą o bankach spółdzielczych i jest uzupełnieniem strategii Zrzeszenia BPS, przyjętej w czerwcu zeszłego roku. Po latach odbudowy stabilności finansowej Banku BPS, to jest moment, w którym mocniej inwestujemy w nowe rozwiązania dla banków spółdzielczych. choćby projekty, które realizujemy w Banku Zrzeszającym to swego rodzaju poligon doświadczalny, zanim będziemy mogli zaoferować jakość, której oczekują banki spółdzielcze. Przykładowo, Bank BPS inwestuje w Zrzeszeniową Hurtownię Danych, która znacząco obniży koszty operacyjne banków spółdzielczych, a w przyszłości również pomoże analizować portfel klientów i budować strategie sprzedażowe. Inny przykład to SOC Zrzeszeniowy, który powstaje w Banku BPS, a który będzie obsługiwać całe Zrzeszenie” – dodał Adamczyk.

Bank Polskiej Spółdzielczości działa na polskim rynku od 1992 roku. Zrzesza 307 banków spółdzielczych i tworzy największe zrzeszenie Banków Spółdzielczych w Polsce.

(ISBnews)

Idź do oryginalnego materiału