Bracia Winklevoss wykładają prawie 5 mln na projekt polityczny. Co to ma wspólnego z kryptowalutami? Wbrew pozorom całkiem sporo

9 miesięcy temu

Jak przekazał Bloomberg, powołując się na oficjalne dane federalne, bracia bliźniacy Cameron i Tyler Winklevoss wyłożyli 4,9 mln dolarów na projekt Fairshake, swego rodzaju superkomitet polityczny (PAC), który wspiera kandydatów politycznych przyjaznych kryptowalutom. Według OpenSecrets.org ogółem Fairshake zebrał ponad 85 milionów dolarów na wsparcie liderów popierających kryptowaluty i blockchain. Co udało się do tej pory zrealizować?

Bracia Winklevoss wykładają 4,9 mln dolarów na Fairshake

Według doniesień Bloomberga, opartych na federalnych danych, Tyler i Cameron Winklevoss przekazali 4,9 miliona dolarów skupionemu na kryptowalutach „superpolitycznemu ruchowi” Fairshake (PAC). Celem podmiotu jest wspieranie kandydatów politycznych przyjaznych kryptowalutom w nadchodzących wyborach w Stanach Zjednoczonych.

Według szczegółowych danych Federalnej Komisji Wyborczej (FEC) Stanów Zjednoczonych i najnowszych dokumentów federalnych dotyczących Fairshake z 20 lutego, obaj bliźniacy Winklevoss przekazali na rzecz super PAC po 2,45 miliona dolarów.

Fairshake ma na celu walkę z nadmierną regulacją branży, poprzez wspieranie kandydatów przyjaznych kryptowalutom, niezależnie od tego, którą stronę amerykańskiej sceny politycznej reprezentują.

Dotychczasowe akcje Fairshake

Wiele osób z branży kryptograficznej postrzega Fairshake jako ważnego gracza, który przed wyborami w USA w 2024 r. może odegrać istotną rolę. Według OpenSecrets w grudniu 2023 r. Fairshake otrzymał łącznie 14 milionów dolarów od kryptowalutowych inwestorów venture capital Marca Andreessena i Bena Horowitza, 5 milionów dolarów od Jump Crypto, 15,5 miliona dolarów od Coinbase i 20 milionów dolarów od Ripple Labs. Fairshake podał, iż na koniec okresu sprawozdawczego dysponował gotówką w wysokości 72,8 mln USD.

13 lutego narzędzie do śledzenia reklam politycznych ujawniło, iż Fairshake wydał 3,6 miliona dolarów na sprzeciw wobec antykryptograficznej kandydatki do Senatu Kalifornii Katie Porter, co stanowi jak dotąd największy wydatek na wywarcie wpływu na wybory. Senator Elizabeth Warren, znana z krytykowania kryptowalut, wyraziła obawy, iż ​ PAC może „wydać dowolną potrzebną kwotę”, by tylko powstrzymać jej wybór na kolejną kadencję w Senacie.

Idź do oryginalnego materiału