Brak płynności Gate.io? Firma zaprzecza krążącym pogłoskom

1 rok temu

Scentralizowana giełda kryptowalut Gate.io zaprzeczyła doniesieniom o braku płynności, stwierdzając, iż na chwilę obecną nie ma żadnych problemów z prowadzonymi przez siebie operacjami.

Oświadczenie zostało opublikowane na firmowym blogu Gate.io 31 maja br. po tym, jak użytkownicy Twittera zaczęli wymieniać się informacjami, iż platforma boryka się z niewypłacalnością z powodu rzekomego połączenia między nią a protokołem routera cross-chain Multichain (znaną dawniej jako Anyswap).

Gate.io: „Wszystko jest w porządku”

Zespół Gate.io zapewnił, iż wszystkie operacje firmy przebiegają prawidłowo i iż przedsiębiorstwo koncentruje się w tej chwili na utworzeniu powiązanej z nią platformy handlowej w Hongkongu, która będzie nosić nazwę Gate.HK.

Pierwsze plotki o niewypłacalności Gate.io pojawiły się po tym, jak 24 maja br. firma analityczna Arkham Intelligence opublikowała dane pokazujące duży napływ MULTI do Gate.io. Zdaniem analityków było to związane z pogłoskami o tym, iż niektórzy członkowie zespołu zostali aresztowani przez chińskie władze. Następnego dnia Binance zawiesiło depozyty dla kilku tokenów pomostowych, które opierały się na protokole Multichain, w tym pomostowych wersji Polkastarter, Alpaca Finance i Fantom. Przedstawiciele firmy stwierdzili, iż tokeny te doświadczały opóźnionych transakcji i tymczasowo wstrzymało wpłaty, szukając jasności od Multichain.

To nie koniec tej sprawy – w środę, 31 maja przedstawiciele Multichain opublikowali oświadczenie, iż Zhajoun – dyrektor generalny firmy – zaginął. W komunikacie poinformowano również, iż niektóre reutery protokołu już nie działają, ponieważ tylko biznesmen miał dostęp do odpowiednich serwerów. W tym samym dniu niektórzy użytkownicy Twittera zaczęli publikować zdjęcia transakcji, które rzekomo były dużymi depozytami FTM od członków zespołu Multichain do Gate.io.

Problem z sieciami węzłów?

Według najnowszych informacji zaistniała sytuacja ma związek z problemami sieci węzłów w ramach Multichain o nazwie Router5. „Problem ten wykracza poza obecne uprawnienia i możliwości zespołu. Aby chronić interesy naszych użytkowników, zdecydowaliśmy się zawiesić odpowiednią usługę cross-chain dla dotkniętego łańcucha w interfejsie użytkownika” – poinformowali pracownicy Multichain. Jak przyznali, ten sam problem wystąpił w Router2 w zeszłym tygodniu.

Idź do oryginalnego materiału