Brazylia zatwierdza pierwszy na świecie fundusz Solana ETF spot

4 miesięcy temu

Bitcoin odbił się o 20 proc. od minimów z zeszłego poniedziałku, a jego cena powróciła powyżej 60 000 dolarów. Ponadto, po odnotowaniu odpływów w łącznej wysokości 317 mln dolarów w poniedziałek i wtorek, bitcoinowe fundusze ETF typu spowrotem zyskały 177,8 mln dolarów w pozostałej części tygodnia. Jest to kolejna wskazówką, iż inwestorzy kupują spadki.

Odbicie głównych altcoinów również wypadło przekonująco. Ethereum wzrosło w zeszłym tygodniu o 26 proc., a Solana – o 30 proc. Obecnie, są notowane na odpowiednio 2640 dolarów i 145 dolarów.

W tym tygodniu uwaga skupi się na najnowszych danych dotyczących inflacji PPI i CPI w USA, które zostaną opublikowane odpowiednio we wtorek i środę.

Dane znacznie odbiegające od prognoz mogą zmienić ścieżkę obniżek stóp procentowych Rezerwy Federalnej na pozostałą część tego roku oraz na następny. Wszystko poniżej prognoz może spowodować wzrost cen kryptowalut, podczas gdy wszystko powyżej oczekiwań, może spowodować spadek cen kryptowalut. Dzieje się tak, ponieważ rynek może przewidywać, iż stopy procentowe pozostaną na wyższym poziomie przez dłuższy czas.

Według narzędzia CME FedWatch, rynki spodziewają się w tej chwili trzech obniżek stóp procentowych przez FED w tym roku, z których pierwsza to cięcie o 50 punktów bazowych we wrześniu, a następnie dwie obniżki o 25 punktów bazowych odpowiednio w listopadzie i grudniu.

Brazylijska Komisja Papierów Wartościowych zatwierdza pierwszy na świecie fundusz Solana ETF spot

Comissão de Valores Mobiliários, czyli brazylijska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd, zatwierdziła pierwszy na świecie fundusz ETF typu spot dla Solany, wyemitowany przez brazylijskiego zarządzającego aktywami QR Asset. ETF będzie porównywany z indeksem CME CF Solana Dollar Reference Rate. Według bazy danych CVM, ETF jest w tej chwili w fazie przedoperacyjnej. Rozpoczęcie handlu po otrzymaniu zgody od brazylijskiej giełdy B3.

Dzięki temu, Brazylia staje się pierwszym krajem, który potencjalnie może mieć handlowy ETF spot Solana. Wyprzedziła Kanadę i USA, gdzie firmy takie jak 3iQ, VanEck i 21Shares złożyły wnioski o takie fundusze do odpowiednich organów regulacyjnych na początku tego roku, ale nie otrzymały jeszcze zatwierdzenia.

Stablecoin Ripple w fazie testów

Firma Ripple ogłosiła w zeszłym tygodniu, iż jej stablecoin RLUSD znajduje się w tej chwili w fazie prywatnych testów beta w XRP Ledger i sieci głównej Ethereum. RLUSD będzie wyceniany w stosunku 1:1 do dolara amerykańskiego i w stu procentach zabezpieczony depozytami w dolarach amerykańskich, krótkoterminowymi obligacjami skarbowymi rządu USA i innymi ekwiwalentami środków pieniężnych. Te aktywa rezerwowe będą kontrolowane przez zewnętrzną firmę księgową, a Ripple będzie publikować comiesięczne zaświadczenia. Zgodnie z zapowiedzią, Ripple spodziewa się, iż rynek stablecoinów wzrośnie do ponad 2,8 biliona dolarów do 2028 roku.

Grayscale uruchamia nowe kryptowalutowe fundusze inwestycyjne

Grayscale ogłosiło w zeszłym tygodniu utworzenie i uruchomienie dwóch nowych funduszy inwestycyjnych kryptowalut: Grayscale Bittensor Trust i Grayscale Sui Trust. Tym samym, zapewniło inwestorom ekspozycję odpowiednio na TAO (token bazowy protokołu Bittensor) i SUI. Dwa nowe fundusze powiernicze zwiększają listę kryptowalutowych produktów inwestycyjnych Grayscale do 20 (wyłączając spotowej fundusze ETF). Na ten moment, nowe fundusze powiernicze są otwarte tylko dla kwalifikujących się akredytowanych inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych.

Idź do oryginalnego materiału