Brian Armstrong z Coinbase roztacza nową wizję świata kryptowalut

1 miesiąc temu

Dyrektor generalny Coinbase, Brian Armstrong, twierdzi, iż każda instytucja zaczyna dziś posiadać kryptowaluty i podkreśla, iż ta klasa aktywów będzie standardową częścią każdego zdywersyfikowanego portfela.

Armstrong uważa, iż instytucje będą wykorzystywać kryptowaluty na wiele sposobów – będą m.in. trzymać je w bilansie, płacić nimi dostawcom, a także wykorzystywać je do wypłaty wynagrodzeń.

Brian Armstrong i jego teoria

– Zawsze twierdziliśmy, iż fundusze ETF byłyby korzystne dla Coinbase i zaczynamy to dostrzegać na naszej platformie – wyjaśnił Armstrong. – Tak więc w ramach przygotowań do tej premiery wygraliśmy 8 z 11 spotowych mandatów na przechowywanie Bitcoinów od emitentów, a dziś Coinbase Custody stanowi około 90 proc. z 36 miliardów dolarów w aktywach ETF-ów bitcoinowych (…). Zarabiamy nie tylko na przechowywaniu, ale także na handlu i finansowaniu. Odnotowaliśmy już duży popyt, ponieważ Bitcoin jest w tej chwili drugim co do wielkości towarem ETF w USA, przewyższającym srebro – dodał.

Armstrong sięgnął pamięcią do listopada 2004. – Kiedy złoto pojawiło się na rynku, osiągnięcie poziomu 3 miliardów dolarów zajęło rok. Fundusze ETF zrobiły to w ciągu kilku tygodni. To naprawdę niesamowity początek – nie krył entuzjazmu dyrektor generalny Coinbase. – Teraz jesteśmy świadkiem tego, iż niektórzy z emitentów składają na przykład wnioski o ETF-y Ethereum. Zostaliśmy wymienieni jako depozytariusz w pięciu z ośmiu aplikacji ETH ETF”

Kryptowaluty mają przyszłość

Przedstawiając cele Coinbase na 2024 rok, Armstrong przyznał, iż najważniejszym z nich będą zwiększanie przychodów. – Naszym drugim priorytetem będzie dalsze zwiększanie użyteczności kryptowalut. Będziemy również dążyć do ustanowienia jasności regulacyjnej w branży.

Odnosząc się do obaw związanych z kanibalizacją, Armstrong stwierdził, iż dużo ważniejsze jest to, iż każda instytucja zaczyna posiadać kryptowaluty. Chcemy, aby kryptowaluty zasilały coraz większą część globalnego PKB. Musimy to osiągnąć przy każdej możliwej okazji – podsumował szef Coinbase.

Idź do oryginalnego materiału