Brytyjskie kobiety-liderzy branży fintech mocniej odczuwają załamanie inwestycyjne

cyberfeed.pl 2 tygodni temu


Według danych brytyjskiego organu branży fintech kobiety stojące za fintechami przez cały czas spotykają się z dyskryminacją przy poszukiwaniu inwestycji, mimo iż kwestia ta jest tematem rozmów w branży od lat.

Dane Innovate Finance, które wykazały, iż inwestycje w fintech w Wielkiej Brytanii spadły dwukrotnie w porównaniu z wartością światową, ujawniły również niepokojący szczegół, iż inwestycje w fintech kierowane przez kobiety spadły dwukrotnie w porównaniu ze średnią w Wielkiej Brytanii.

Innovate Finance podała, iż ​​fintechy kierowane przez kobiety odnotowały gwałtowny spadek inwestycji o 78%, ponad dwukrotnie w porównaniu do spadku na całym rynku, wynoszącego 37%, co według niej podkreśla „potrzebę bardziej włączających praktyk finansowania”.

Według innovate Finance łączne inwestycje w fintechy założone przez kobiety wyniosły niecałe 100 mln funtów, czyli około 3,3% całości.

Kiedy porównuje się poprzednie raporty organizacji, od 2018 r. kilka się zmieniło. W 2019 roku Innovate Finance raport na temat brytyjskich inwestycji fintech wykazało, iż tylko 3% całkowitych inwestycji kapitału wysokiego ryzyka o wartości 2,61 miliarda funtów trafiło do firm prowadzonych przez kobiety.

W 2019 r. Charlotte Crosswellówczesny dyrektor generalny Innovative Finance, powiedział: „Nie ma absolutnie żadnego powodu, aby tak było, poza faktem, iż wielu inwestorów kapitału wysokiego ryzyka nie ma kobiet w zespole inwestycyjnym”.

Procentowy wzrost udziału fintechów prowadzonych przez kobiety w całkowitych inwestycjach w 2024 r. w porównaniu do 2018 r. wyniesie zaledwie 0,3%.

Maria Scott, założycielka i dyrektor generalna firmy Technologia Tainyktóra pomaga firmom świadczącym usługi finansowe spełniać wymogi przepisów podatkowych dzięki technologii automatyzacji, stwierdziła, iż ​​założycielki „są przyzwyczajone do finansowania statystyk wyglądających ponuro, mimo iż średnio okazują się one lepszymi inwestycjami finansowymi”.

Powiedziała, iż ​​nie zachęca to większej liczby założycielek i inwestorów do podejmowania działalności. „Potrzebujemy więcej wzorców do naśladowania i historii sukcesu, aby zachęcać kobiety” – stwierdziła.

Scott powiedział, iż w ciągu ostatniego roku w grę mógł wchodzić również inny czynnik. „Założycielki z natury są bardzo ostrożne i rozważne w zarządzaniu środkami pieniężnymi” – stwierdziła. „Możliwe, iż chociaż środowisko finansowania było trudne, nie zwrócili się oni na rynek po finansowanie, ponieważ mogli dysponować dobrą amortyzacją, która pozwoliła im poczekać, aż rynek ponownie się ożywi”.

Innovate Finance twierdzi, iż założycielki fintech w Wielkiej Brytanii przez cały czas borykają się z „znaczącymi barierami” w zabezpieczeniu funduszy niezbędnych do rozwoju ich firm.

„Pokonanie tych wyzwań wymaga wspólnych wysiłków inwestorów i szerszego ekosystemu fintech, aby zapewnić równe szanse i wspierać innowacje ze strony różnych zespołów przywódczych” – stwierdzono.

Nina Foote, partnerka i szefowa ds. rozwoju w firmie Vollution zajmującej się kapitałem wysokiego ryzyka, powiedziała, iż ​​pomimo „rosnącej świadomości i ukierunkowanych wysiłków”, założycielki firm fintech w dalszym ciągu stoją przed poważnymi wyzwaniami.

„Wysiłki na rzecz zwiększenia różnorodności i innowacyjności są obiecujące, ale niewystarczające: należy zrobić więcej, aby zapewnić kobietom niezbędne sieci i kapitał umożliwiający skalowanie” – stwierdziła. „Liderzy tacy jak Anne Boden, Anna Maj i Meri Williams odgrywają kluczową rolę w napędzaniu transformacji, służąc jako wzorce do naśladowania, które inspirują i kształtują przyszłość fintech dla kobiet przedsiębiorców – ale nasi męscy sojusznicy są również niezbędni we wspieraniu i ulepszaniu tych inicjatyw”.



Source link

Idź do oryginalnego materiału