Budujemy trzeci terminal LNG. Polska będzie europejskim hubem gazowym
Zdjęcie: Statek LNG z pomarańczowymi kulistymi zbiornikami otoczony mniejszymi jednostkami na wodzie.
To jest wejście Polski do ekstraklasy w gronie państw budujących architekturę bezpieczeństwa energetycznego w Europie - przekonywał minister energii Miłosz Motyka w trakcie konferencji w Gdańsku, podczas której zaprezentowano plany budowy trzeciego (drugiego pływającego) terminala LNG. Przypomnijmy: mamy działający od dekady stały terminal LNG w Świnoujściu; w Korei powstaje jednostka pływająca pierwszego terminala (FRSU) w Gdańsku, a Gaz-System zapowiada budowę kolejnej regazyfikującej jednostki pływającej dla Gdańska (wykonawca nie został jeszcze wyłoniony).

2 godzin temu














