Cardano wyprzedza konkurencję i jest gotowe na ważne zmiany

4 miesięcy temu

Zgodnie z europejskimi regulacjami prawnymi dla rynku aktywów cyfrowych (MiCA), które obowiązują od początku lipca, projekty kryptograficzne muszą spełnić szereg wymogów, by móc legalnie funkcjonować na starym kontynencie. Pierwsza grupa tokenów, która musi spełnić tzw. wskaźniki zrównoważonego rozwoju, to stablecoiny. Pozostałe projekty mają na spełnienie tego obowiązku jeszcze sześć miesięcy. Prawdziwym prymusem pod tym względem jest Cardano, które jest już gotowe na nowe przepisy.

Cardano gotowe na MiCA

Unijne rozporządzenie dotyczące rynku kryptowalut, tzw. MiCA (Markets in Crypto-Assets), zaczyna obowiązywać od początku lipca. Celem regulacji jest usprawnienie wdrażania technologii blockchain i rozproszonego rejestru w ramach regulacji aktywów wirtualnych w UE. Ponadto nowe prawo ma lepiej chronić zarówno użytkowników, jak i inwestorów.

Zgodnie z nowymi zasadami projekty kryptograficzne muszą spełnić szereg tzw. wskaźników zrównoważonego rozwoju. Na spełnienie tego obowiązku pozostało sześć miesięcy. Jednak niektórzy nie czekają na ostatnio chwilę i działają zawczasu.

Fundacja Cardano we współpracy z Crypto Carbon Ratings Institute (CCRI) opublikowała wskaźniki zrównoważonego rozwoju dla sieci Cardano, które będą zgodne z przepisami dotyczącymi rynków kryptowalut (MiCA) w Unii Europejskiej.

Źródło: https://x.com/Web3Market_site/status/1808032874790060076

W raporcie dotyczącym zgodności podkreślono, iż Cardano działa w oparciu o bardziej energooszczędny protokół konsensusu i zużywa znacznie mniej energii elektrycznej niż inne protokoły. Dokument przedstawia także całkowite roczne zużycie energii elektrycznej i ślad węglowy sieci Cardano, wraz z krańcowym zapotrzebowaniem na moc na transakcję na sekundę.

Ponadto raport zawiera wskaźniki zrównoważonego rozwoju zgodne z projektem regulacyjnych standardów technicznych Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych.

ADA wzmacnia pozycję i wyznacza nowe standardy

Przepisy MiCA dotyczące monet typu stablecoin obowiązują już od początku lipca. Pozostałe projekty kryptograficzne mają jeszcze sześć miesięcy na dostosowanie się do nowych wymagań prawnych. Zatem dlaczego Cardano tak się spieszy? Wydaje się, iż w ten sposób Cardano pokazuje swoje zaangażowanie w przejrzystość i efektywność energetyczną. Jednocześnie stara się wytyczać nowe standardy.

Frederik Gregaard, dyrektor generalny Fundacji Cardano, podkreślił, iż opracowanie wskaźników zrównoważonego rozwoju zgodnych z MiCA jest najważniejsze dla budowania zaufania zarówno wśród organów regulacyjnych, inwestorów, jak i użytkowników. Podejmując te kroki, Cardano nie tylko zapewnia zgodność z nadchodzącymi przepisami UE, ale także wyznacza punkt odniesienia dla pozostałych projektów z branży.

W rozmowie z Cointelegraph Gregaard stwierdził: „W miarę dojrzewania rynku kryptowalut i pełnego wejścia w życie przepisów MiCA, takie wysiłki będą miały najważniejsze znaczenie w budowaniu zaufania zarówno wśród organów regulacyjnych, inwestorów, jak i użytkowników, torując drogę do szerszego przyjęcia technologii blockchain w zrównoważony sposób”.

Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Idź do oryginalnego materiału