Wykorzystać rozrywkę do edukacji finansowej. To cel, któremu przyświecało stworzenie przez PKO BP gry Cash Empire Tycoon w Fortnite.

Edukacja finansowa przez zabawę
Zabawa może być skuteczną metodą nauki zarządzania finansami, zwłaszcza dla przedstawicieli młodego pokolenia. Wykorzystać ten fakt postanowił PKO BP. W tym celu instytucja stworzyła edukacyjną grę „Cash Empire Tycoon” w środowisku Fortnite. Oprócz rozrywki daje możliwość nauki strategicznego planowania, przedsiębiorczości i odpowiedzialnego zarządzania budżetem.
„Gaming to rozrywka, ale także przestrzeń wartościowych doświadczeń i edukacji. Nasza obecność w Fortnite to strategiczny krok w stronę młodego pokolenia. Kluczowym elementem tego projektu jest współtworzenie i współdziałanie – angażujemy graczy, influencerów oraz pracowników banku w rozwój rozgrywki, aby finalna wersja była interesująca i wartościowa. Budujemy nie tylko wciągającą mechanikę gry, ale także uczymy się współpracować, by doświadczenia graczy były jak najlepsze. Wierzymy, iż przyjazna bankowość musi istnieć w codziennych kontekstach ludzi. Wejście do świata Fortnite to kolejny krok w tę stronę” – mówi Piotr Kostrzewa-Zalewski, dyrektor Biura Innowacji w PKO Banku Polskim.
Cash Empire Tycoon
Gra zbudowana jest w trybie kreatywnym Fortnite. Oznacza to, iż nie ma w niej możliwości eliminacji innych graczy. Rozgrywka odbywa się w modelu tycoon i polega na zdobywaniu funduszy, zarządzaniu budżetem i rozbudowie bazy. Bank nie sprzedaje w niej również żadnych produktów finansowych. Stawia jednak na edukację finansową poprzez ukazanie mechanizmów zarządzania środkami i korzystania z poszczególnych rodzajów produktów.
Gra PKO Banku Polskiego jest dostępna na stronie instytucji. Można ją również znaleźć w wyszukiwarce gry po wpisaniu jej nazwy lub kodu 0752-2353-9132. Rozgrywka jest bezpłatna.
Źródło grafiki: PKO BP

Galerie handlowe tracą klientów. Ci przechodzą do e-commerce

Cash Empire Tycoon. Gra edukacyjna PKO BP w Fortnite
Czytaj więcej

Jak działa Allegro Pay?

Czym jest i jak działa debet na koncie?

Podatek od lokat – ile wynosi i kto go płaci?
