Cena Bitcoina blisko historycznych maksimów, co kupują wieloryby? Nansen podał najnowsze dane

1 miesiąc temu

Cena Bitcoina oscyluje przez cały czas w granicy poziomu 60 000 USD za token, coś niespotykanego od końca 2021 roku. Wzrost ceny największej kryptowaluty doprowadził do zwiększonego zainteresowania całym sektorem krypto. To jeszcze nie ten moment kiedy Wasza fryzjerka czy taksówkarz pyta jak kupić Bitcoina, ale choćby wieloryby wybierają się już na bardziej „zdegenerowane” (czysto spekulacyjne) zakupy. Gdzie spoglądają?

Wieloryby szukają szczęścia w altcoinach

Dane z Nansen, platformy do śledzenia danych na łańcuchach bloków, ujawniły, iż podczas najnowszej byczej fazy dla Bitcoina, niektóre altcoiny doświadczyły zwiększonej aktywności zakupowej ze strony wielorybów. Wieloryby, w kontekście rynku kryptowalut, odnoszą się do osób lub podmiotów, które posiadają bardzo grube i zasobne portfele, a ich działalność handlowa może mieć znaczący wpływ na kurs aktywów. Według danych Nansena, altcoiny, które odnotowały najbardziej znaczący wzrost zakupów przez „grubasków”, to między innymi Shiba Inu (SHIB) i Pepe Coin (PEPE).

fot. Nansen

Shiba Inu, token memowy działający na blockchainie Ethereum, odnotował napływ 4,61 milionów „wielorybich” dolarów w ciągu 24 godzin. Pepe Coin, kolejna kryptowaluta bez fundamentów, wzorowana na słynnej żabce „Pepe the Frog” odnotowała napływ 1,55 miliona dolarów w tym samym przedziale czasowym. Dla porównania Chainlink, zdecentralizowana sieć Oracles, która umożliwia inteligentnym kontraktom na blockchainie interakcję z rzeczywistymi danymi, przytuliła 506 000 USD.

Cena Bitcoina w Ethereum zaklęta

Co ciekawe, lista najczęściej kupowanych kryptowalut obejmowała również token Wrapped Bitcoin (WBTC), z największym napływem 9,73 milionów dolarów w ciągu ostatnich 24 godzin, co sugeruje, iż inwestorzy szukają również sposobów inwestowania w Bitcoin w ramach ekosystemu Ethereum (WBTC to reprezentacja BTC na blockchainie Vitalika Buterina którą można handlować).

Na uwagę zasługują również ruchy cen tych altcoinów w odpowiedzi na zwiększoną aktywność zakupową. SHIB i PEPE zanotowały potężne ruchy na północ w ciągu ostatnich 24 godzin, co wskazuje na zdecydowaną reakcję rynku. Cena LINK okazała się być jednak bardziej uparta, a jej wzrost w tym samym okresie wyniósł zaledwie 1,6%.

fot. Coinbase
Idź do oryginalnego materiału