Cena Chainlink (LINK) znajduje się pod presją spadkową

1 tydzień temu

Cena Chainlink (LINK) może napotkać przeszkody, ponieważ najważniejsze wskaźniki sygnalizują potencjalną korektę na horyzoncie. Po okresie względnej stabilności, dzienne aktywne adresy LINK zaczęły spadać, wskazując na możliwy spadek zainteresowania. Ponadto średni wskaźnik kierunkowy LINK osiągający 30 sygnalizuje silny i potencjalnie trwały trend na nadchodzący tydzień.

Obawy są dodatkowo wzmacniane przez utworzenie się krzyża śmierci na liniach EMA w dniu 1 kwietnia. To sugeruje zbliżający się trend spadkowy, który może prowadzić do dalszych korekt ceny Chainlink.

Spadek aktywności sieci Chainlink

Analiza dziennych aktywnych adresów Chainlink zapewnia istotny wgląd w dynamikę rynku tej kryptowaluty. Początkowo, w ciągu pierwszych trzech tygodni marca, dzienne aktywne adresy LINK pozostawały stabilne, wahając się między 4700 a 4900.

Jednak zmiana rozpoczęła się w dniu 20 marca, z zauważalnym spadkiem od 21 do 25 marca. Wtedy to dzienne aktywne adresy LINK spadły z 4407 do 3826.

Po krótkim okresie stabilizacji od 25 do 30 marca, na początku kwietnia nastąpił kolejny spadek, a dzienna liczba aktywnych adresów spadła z 3856 do 3627. Ten ciągły spadek dziennych aktywnych adresów może sygnalizować malejące zainteresowanie Chainlink, potencjalnie prowadząc do niekorzystnego wpływu na jego cenę.

Aktywne adresy Chainlink. Źródło: Santiment.

Rynek może interpretować zmniejszone zaangażowanie i aktywność jako malejące zaufanie do wartości aktywów. Co więcej, może to prowadzić do spadku ceny w miarę zmniejszania się popytu.

Ponadto średni indeks kierunkowy (ADX) dla Chainlink odnotował ostatnio znaczny wzrost, z 9,6 w dniu 31 marca do 30,2 w dniu 2 kwietnia. To wskazuje na kluczową zmianę nastrojów i dynamiki rynku. ADX określa siłę trendu, niezależnie od jego kierunku.

Wykres cen Chainlink. Źródło: TradingView.

Zazwyczaj odczyt ADX poniżej 20 sugeruje słaby lub nietrendowy rynek, podczas gdy wartość powyżej 25 wskazuje na silny trend. Ponieważ Chainlink znajduje się w tej chwili w trendzie spadkowym, ADX na poziomie 30,2 sugeruje silny impet spadkowy.

Prognoza ceny LINK: Powrót poniżej 16 USD

Formacja krzyża śmierci na 4-godzinnym wykresie cenowym LINK z dnia 1 kwietnia wskazuje na potencjalny trend spadkowy.

Krzyż śmierci ma miejsce, gdy krótkoterminowa wykładnicza średnia krocząca (EMA) spada poniżej długoterminowej EMA, często sygnalizując przejście z byczego do niedźwiedziego trendu rynkowego. EMA, które kładą większy nacisk na ostatnie dane cenowe niż proste średnie kroczące (SMA), gwałtownie reagują na zmiany cen.

W sytuacji LINK, rosnąca luka między liniami EMA po dokonaniu krzyża śmierci wskazuje na rosnące niedźwiedzie momentum. Luka ta, odzwierciedlająca silniejszą obecność sprzedających na rynku, może spowodować spadek ceny. jeżeli poziom wsparcia 17,3 USD zawiedzie, cena Chainlink może spaść choćby do 16,2 USD.

Wykres cen Chainlink. Źródło: TradingView.

I odwrotnie, jeżeli rozpocznie się trend wzrostowy, cena LINK może się odbić, pokonując poziomy oporu. Wtedy prawdopodobnie osiągnie 20,7 USD, a choćby dotrze do strefy 22 USD.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

BeInCrypto Polska - Cena Chainlink (LINK) znajduje się pod presją spadkową

Idź do oryginalnego materiału