Cena Ripple (XRP) w obliczu niepewnej dynamiki

1 dzień temu

Cena Ripple (XRP) wzrosła o ponad 330% w ciągu ostatnich 30 dni, przewyższając kapitalizację rynkową Solany i osiągając najwyższe poziomy od 6 lat. Jednak jego wskaźnik siły względnej (RSI) wynosi teraz 46, co stanowi znaczący spadek z poziomu wykupienia powyżej 70, który był widoczny między 29 listopada a 3 grudnia, kiedy XRP osiągnął szczyt około 2,90 USD, najwyższy poziom od 2018 roku.

Ten spadek sugeruje, iż byczy impet osłabł, a sentyment rynkowy jest teraz neutralny lub lekko niedźwiedzi. W rezultacie XRP może napotkać okres konsolidacji lub łagodnej presji spadkowej przed potencjalnym ożywieniem.

Wskaźnik siły względnej XRP jest neutralny

XRP RSI wynosi w tej chwili 46. Stanowi to znaczący spadek z poziomu wykupienia powyżej 70 między 29 listopada a 3 grudnia, kiedy jego cena osiągnęła szczyt około 2,9 USD, najwyższy od 2018 roku.

Spadek RSI sugeruje, iż ostatnie byczy impet osłabł, a rynek może być teraz w fazie neutralnej lub lekko niedźwiedziej.

XRP RSI. Źródło: TradingView

RSI, czyli wskaźnik siły względnej, to oscylator impetu, który mierzy szybkość i zmianę ruchów cen. Zakres wynosi od 0 do 100, przy czym wartości powyżej 70 zwykle wskazują na stan wykupienia. Wartości poniżej 30 sugerują stan wyprzedania.

Przy RSI XRP wynoszącym 46, wskazuje to, iż aktywo nie jest ani wykupione, ani wyprzedane, co sugeruje neutralny sentyment rynkowy. jeżeli ten trend się utrzyma, cena Ripple może doświadczyć okresu konsolidacji lub łagodnej presji spadkowej przed potencjalnym ożywieniem.

Ripple CMF jest teraz około 0

CMF XRP wynosi w tej chwili -0,01, po krótkim pozytywnym odczycie 0,04 zaledwie kilka godzin temu. Wskaźnik osiągnął negatywny szczyt -0,25 6 grudnia, po pozostawaniu na poziomie pozytywnym między 29 listopada a 5 grudnia.

Ta zmiana w CMF sugeruje, iż kolejne ruchy XRP są przez cały czas niepewne, a aktywo ma trudności z utrzymaniem wzrostowego momentum.

XRP CMF. Źródło: TradingView

CMF, czyli wskaźnik przepływu pieniędzy Chaikina, mierzy akumulację i dystrybucję aktywa w określonym okresie, uwzględniając zarówno cenę, jak i wolumen. Zakres wynosi od -1 do +1, przy czym wartości powyżej 0 wskazują na akumulację (presję kupna), a wartości poniżej 0 wskazują na dystrybucję (presję sprzedaży).

Obecny CMF wynoszący -0,01 wskazuje na słabą presję sprzedaży, sugerując, iż mimo próby odwrócenia trendu spadkowego, nie była ona wystarczająco silna, aby utrzymać pozytywne momentum. jeżeli ten trend się utrzyma, może to wskazywać na dalszą presję spadkową dla ceny XRP w najbliższym czasie.

Prognoza ceny XRP: czy Ripple może spaść poniżej 2 USD?

Linie EMA Ripple pozostają bycze, z krótkoterminowymi liniami umieszczonymi powyżej długoterminowych, co sugeruje ogólny trend wzrostowy.

Jednak obecna cena znajduje się poniżej najkrótszej linii, co wskazuje, iż trend może się zmieniać, a bycze momentum może słabnąć.

Analiza ceny XRP. Źródło: TradingView

Jeśli rozwinie się silny trend spadkowy, cena XRP może przetestować wsparcie na poziomie 2,16 USD. jeżeli ten poziom się nie utrzyma, może spaść choćby do 1,63 USD, co potencjalnie może oznaczać 32% korektę.

Z drugiej strony, jeżeli cena Ripple odzyska swoje wzrostowe momentum, po wzroście o ponad 330% w ciągu ostatnich 30 dni, może wzrosnąć, aby ponownie przetestować poziom 2,90 USD. Wówczas może potencjalnie dążyć do 3 USD, poziomu niewidzianego od 7 stycznia 2018 roku.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

BeInCrypto Polska - Cena Ripple (XRP) w obliczu niepewnej dynamiki

Idź do oryginalnego materiału