CEO Binance, Changpeng Zhao, wyraził zaskoczenie faktem, iż dogecoin, mimo swojej braku użyteczności, wciąż nie zniknął w odmęcie świata kryptowalut. Zhao, powszechnie znany jako CZ, zasugerował, iż Elon Musk, szef Tesli, mógł odegrać kluczową rolę w przedłużeniu żywotności tego memecoina.
Dogecoin zaskoczył
Podczas sesji „ask me anything” na Twitter Spaces w środę, CZ podkreślił:
„Jest jeden memecoin, który naprawdę mnie zaskoczył – dogecoin. Pokazał niesamowitą siłę przetrwania. Myślałem, iż dawno temu zniknie. Ale Elon Musk na niego wpłynął i chyba wydłużył jego życie”.
W ostatnich tygodniach rynek kryptowalut znów został wstrząśnięty falą spekulacji na temat memecoinów, takich jak pepe czy ladys. Szef giełdy, który od jakiegoś czasu nie obserwuje już Muska na Twitterze, wyznał, iż nie rozumie ich uroku i nie posiada żadnego, w przeciwieństwie do tokenów o rzeczywistej użyteczności.
„Cóż, tak to już jest. Na razie to jest popularne. Ale mimo to uważam, iż ryzyko jest bardzo wysokie”.
Niemniej jednak, dodał, iż nie jest przeciwny memecoinom. Binance, rzeczywiście, obsługuje takie monety, niedawno dodając do listy pepe. – zwykle podążamy za tym, co nasi użytkownicy uważają za interesujące – dodał Zhao.
Może Cię zainteresować: Kupił Ferrari za Bitcoin i… trafił za to do więzienia
Musk kupił doge… swojemu synowi
Dogecoin jest jednym z pierwszych memecoinów, stworzonych w 2013 roku. Początkowo był to żart software’owych inżynierów Billy’ego Markusa i Jacksona Palmera. Moneta stylizowana jest na popularny internetowy mem „pieseł”, przedstawiający psa rasy shiba inu.
Elon Musk jest głośnym zwolennikiem dogecoina i wciąż o nim tweetuje. Pierwszy raz wspomniał o tej kryptowalucie w 2019 roku, nazywając ją „moją ulubioną”. W 2021 roku, Musk opublikował obrazek inspirowany filmem „Król Lew”, na którym trzyma shiba inu.
Miliarder posiada dogecoina, a także bitcoina i ether, co wynika z jego zeszłorocznych tweetów. W 2021 roku, Musk choćby kupił trochę memowej kryptowaluty dla swojego najmłodszego syna, X Æ A-Xii. Mało tego. choćby jego spółka Tesla zaczęła akceptować płatności w dogecoinie.
Tweetowanie Muska wielokrotnie prowadziło do skoków w wartości tokena. w tej chwili dogecoin jest dziewiątą co do wielkości kryptowalutą na świecie, z kapitalizacją rynkową przekraczającą 10 miliardów dolarów, według danych CoinGecko. Aktualnie jest wyceniany na około 0,07 dolara.
Zobacz także: