Comarch schodzi z parkietu. Akcjonariusze podjęli istotną uchwałę

2 tygodni temu
Zdjęcie: Polsat News


Główni akcjonariusze Comarchu chcą rozwijać biznes w formie prywatnej spółki poza obrotem giełdowym. Podjęto uchwałę o wycofanie akcji spółki z giełdy. Jak zapewniono, "wycofanie Comarchu z giełdy to długoterminowa strategia funduszu CVC i Rodziny Filipiak".


Akcjonariusze Comarchu przegłosowali uchwałę o wycofaniu akcji spółki z obrotu giełdowego - podała spółka w komunikacie prasowym. To jeden z planowanych kroków procesu, który ma umożliwić Comarchowi dalszy rozwój jako spółce prywatnej. Comarch jest notowany na warszawskim parkiecie od 1999 roku.


Comarch zniknie z GPW. "Chce realizować długoterminową strategię rozwoju"


Jak podano w komunikacie, kolejnym etapem tego procesu będzie złożenie wniosku do Komisji Nadzoru Finansowego o wycofanie akcji spółki z obrotu giełdowego.


"Spółka - prawdopodobnie już jako podmiot prywatny - wspólnie z Funduszem CVC chce realizować długofalową strategię rozwoju, której elementy zaprezentujemy wewnętrznie w kolejnych miesiącach. Będzie ona przygotowywana przez zarząd i kadrę managerską w porozumieniu z akcjonariuszami spółki" - powiedział, cytowany w komunikacie, Konrad Tarański, członek zarządu Comarch, CFO.Reklama
Jak poinformowano, wycofanie spółki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie to etap planowanej długoterminowej wspólnej inwestycji CVC oraz Rodziny Filipiak, w wyniku której ostatecznie podmioty kontrolowane przez fundusz CVC Capital Partners Fund IX stały się akcjonariuszami większościowymi spółki.
4 grudnia 2024 roku zakończony został przymusowy wykup akcji ("squeeze out"), a 8 grudnia 2024 r. odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Comarch, którego celem było m.in przegłosowanie uchwały w sprawie wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego.


COMARCH


-


-


-


akt.: 09.12.2024, 07:45


Otwarcie
-


Max
-


Min
-


Kurs odniesienia
331,0000


Suma wolumenu
-


Suma obrotów
-


Widełki dolne
298,0000


Widełki górne
364,0000


Zobacz również:


ATENDE


COLUMBUS


BLOOBER


Wyszukaj inne


Aby wyszukać rozpocznij wpisywanie nazwy waloru


"W ramach procedury przymusowego wykupu akcji ("squeeze out") skupionych zostało 160.003 akcje spółki, reprezentujących 2 proc. kapitału zakładowego spółki oraz 1,09 proc. ogólnej liczby głosów w spółce" - napisano.
Dodano, iż podmiotem nabywającym akcje był Chamonix Investments Poland kontrolowana przez fundusz CVC Capital Partners Fund IX. Tym samym Rodzina Filipiak, wraz z Funduszem CVC Capital Partners Fund IX oraz Panią Anną Prokop posiadają łącznie akcje reprezentujące 100 proc. kapitału i liczby głosów spółki.
***
Idź do oryginalnego materiału