Tajemniczy crypto-trader zamienił 42 SOL na 1,55 miliona dolarów, 16 dni. Wszystko to dzięki spekulacyjnemu memecoinowi opartemu na blockchainie Solany. To właśnie Silly Dragon pojawił się jako jeden z nowych projektów, na obleganym przez spekulantów i ryzykantów, rynku memecoin. To dzięki ich nadzwyczajnemu zainteresowaniu, niewielka dostępna płynność SILLY, gwałtownie przyniosła efekt 'WOW’. Sieć Solana przez cały czas cieszy się ogromnym zainteresowaniem społeczności. Inwestorzy mogli sporo zyskać, na inwestycjach w kilka memecoinów, powiązanych z SOL.
Platforma analityczna Blockchain Lookonchain ujawniła, iż pewien crypto-anon był w stanie zyskać około 1,55 miliona dolarów… Z inwestycji o wartości 42 dolarów w Silly Dragon (SILLY), wspomnianego memecoina w sieci Solana. Projekt nawiązuje do małego smoka, na stroju Halloween Anatolija Yakovenko, współzałożyciela Solana Labs. Jego wizerunek zainspirował twórców tokena. Yakovenko przedstawił postać, nazwaną na cześć 'roku smoka’ w 2024 roku, podczas konferencji Solana Breakpoint, miesiąc temu. Wspomniany szczęśliwiec miał 'niezły’ timing. Zainwestował w SILLY zanim ktokolwiek o nim usłyszał.
Jak?
Jak wskazuje analiza portfela Lookonchain, trader rozpoczął swoją inwestycyjną przygodę, od 1,5 Solana (SOL) o wartości 92 USD. Należał zatem do malutkich, detalicznych inwestorów, którzy zwykle tracą na spekulacyjnych projektach (z wyjątkiem tych, którzy mają szczęście). Po otrzymaniu ich, w dniu 5 grudnia, 'inwestor’ wydał 0,7 SOL (mniej niż połowę) o wartości 42 USD, aby kupić 20,5 miliona SILLY (Silly Dragon). Przez dwa tygodnie cena SILLY gwałtownie wzrosła, a trader zachował się rozważnie i zaczął sprzedawać swoje rezerwy z ogromnym zyskiem. Do wczoraj wyprzedał już ponad 16,4 miliona SILLY za ponad 600 000 USDC (odpowiednik USD). Traderowi pozostało około 4,1 miliona SILLY przechowywanych w dwóch portfelach.
W ciągu dwóch dni od premiery 5 grudnia SILLY wzrósł o 900%, zwiększając swoją kapitalizację rynkową i wolumen obrotu odpowiednio powyżej 10 milionów USD i 30 milionów USD. Ten token podąża śladami innych memecoinów opartych na psach Solana, takich jak Bonk (BONK) i Dogwifhat (WIF), których ceny wzrosły o ponad 840% i 17 500% od debiutu. Znany profil CryptoPotato niedawno poinformował, iż inny trader zarobił 1,4 miliona dolarów na zakupie WIF o wartości 226 000 dolarów, około 8 dni temu.
Zakupił 19,86 miliona WIF po tym, jak tokeny zadebiutowały w sieci Solana i w ciągu pięciu dni zgarnęli znaczne zyski. Z drugiej strony, wzrost BONK przyspieszył sprzedaż telefonów Solana Saga, które zostały uruchomione w czerwcu i do niedawna cieszyły się niewielkim zainteresowaniem. Memecoin był oferowany wyłącznie wybranym użytkownikom. Czyli tym, którzy pobrali aplikację Bonk za pośrednictwem zdecentralizowawnego sklepu dApp, telefonu Saga. Tymczasem sama Solana (SOL) wzrosła o 55%, w ciągu 3 tygodni grudnia. Przedarła się tym samym do Top5 rankingu kryptowalut.