Czego spodziewać się po halvingu bitcoina? Analityk Bitget Research wskazuje najważniejsze czynniki

cryps.pl 1 miesiąc temu

Kolejny halving w sieci BTC ma nastąpić już za kilka dni, około 20 kwietnia. Inwestorom zaleca się przygotowanie na to wydarzenie, ponieważ w przeszłości wywoływało ono wzmożoną aktywność rynkową i zainteresowanie spekulantów.


Na nadchodzący halving może wpłynąć kilka czynników, począwszy od górników. Następstwem tego wydarzenia będzie zmniejszenie nagrody dla górników o połowę, stanowi dużą przeszkodę dla w krótkoterminowym okresie dla rentowności ich działań.. Aby utrzymać je pomimo niższych dochodów, górnicy pozyskują dochód poprzez wykorzystanie kapitału własnego i emisję długu.

Innym ważnym czynnikiem jest rola inskrypcji wybijanych dzięki protokołowi Ordinals. Te cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie wybijane w sieci BTC zyskały mocno na popularności. Wzrost ten przekłada się na wyższe opłaty transakcyjne dla górników, oferując pożądany wzrost przychodów w celu zrównoważenia malejących nagród za bloki. Ordinals wygenerowały ponad 200 milionów dolarów opłat transakcyjnych, co czyni je znaczącym źródłem dochodu dla górników.

Dodatkowo, rozwój technologii warstwy 2 będzie miał najważniejsze znaczenie dla poprawy wydajności i ułatwienia korzystania z sieci Bitcoina. Przyjęcie nowych cyfrowych portfeli z zaawansowanymi funkcjami ma na celu przezwyciężenie ograniczeń Bitcoina i uczynienie go bardziej wszechstronnym. Wszystko to będzie sprzyjać skalowalności jego sieci i jej szerszemu zakresowi zastosowań.

Niedawne zatwierdzenie spotowych ETF-ów w Stanach Zjednoczonych stanowi punkt zwrotny dla bitcoina, ułatwiając zwykłym inwestorom uczestnictwo w tym rynku. Wczesne przesłanki są pozytywne, a znaczące inwestycje w te fundusze ETF sugerują, iż mogą one pomóc złagodzić presję sprzedaży po halvingu i ustabilizować cenę bitcoina w dłuższej perspektywie.

Oczekiwania po halvingu

Bitcoin w ostatnim czasie osiągnął nowe szczyty, a inwestorzy są bardziej podekscytowani niż kiedykolwiek. Przekroczył swój dotychczasowy rekord, a na giełdach działa wysoki poziom kupujących w stosunku do sprzedających. Długoterminowe udziały i stopy finansowania również utrzymują się na wysokim poziomie.

Mamy jednak do czynienia z zupełnie nową hossą, na którą wkracza Wall Street, wobec czego ten halving może różnić się od poprzednich. Obecnie, wraz z zielonym światłem dla ETF-ów na bitcoina i pojawieniem się całego ekosystemu nowych projektów, istnieje duża szansa, iż ceny będą przez cały czas rosły po halvingu w 2024 r. i bitcoin przekroczy 120 000 USD do końca roku.

Nie powinniśmy jednak zapominać o sytuacji makroekonomicznej. choćby podczas tej hossy istnieje ryzyko, iż cena bitcoina spadnie z powodu niepewności gospodarczej. Ryan Lee, główny analityk Bitget Research, zaleca więc monitorowanie strategicznych wskaźników rynkowych i bycie na bieżąco, aby móc dostosować swoje plany inwestycyjne.

Idź do oryginalnego materiału