Cztery kryptowaluty, których zakup warto rozważyć, gdy Bitcoin porusza się w trendzie bocznym

3 miesięcy temu

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

Obecnie cena Bitcoina i wielu głównych kryptowalut konsoliduje się, podczas gdy memecoiny osiągają nowe szczyty. Oznacza to, iż inwestorzy skłaniają się ku bardziej ryzykownym inwestycjom. Część ekspertów przewiduje jednak, iż obecny ruch BTC jest tylko ciszą przed burzą, gdyż do końca roku najważniejszej moneta może osiągnąć choćby 100 000 USD. Istnieją jednak także tacy, którzy uważają, iż cena BTC spadnie o 20%.

W co warto zainwestować, gdy Bitcoin porusza się horyzontalnie? Poniżej analizujemy, czy warto zdecydować się na wysoce zmienne meme coiny, takie jak WIF, czy lepiej wybrać znane i solidne altcoiny, takie jak Solana czy XRP. Ponadto przedstawiamy nową kryptowalutę w przedsprzedaży – PlayDoge.

Sytuacja na rynku krypto

Fot. materiały partnera

Rynek kryptowalut w maju 2024 roku upłynął pod znakiem znaczących wydarzeń. Na początku miesiąca decyzja Rezerwy Federalnej o utrzymaniu stóp procentowych pomiędzy 5,25% a 5,5% wpłynęła na nastroje inwestorów. Stabilność stóp procentowych sugeruje ostrożne podejście w obliczu utrzymującej się niepewności gospodarczej.

Konferencja Bitcoin Asia w Hongkongu zgromadziła zaś najważniejsze postacie zarówno z sektora kryptowalut, jak i tradycyjnych finansów. Wydarzenie odegrało kluczową rolę w dyskusji na temat przyszłych trendów i rosnącej akceptacji funduszy ETF Bitcoin i Ethereum w Azji, które zadebiutowały na rynku 30 kwietnia 2024 roku.

Społeczność kryptograficzna bacznie obserwowała także postępowanie prawne przeciwko deweloperowi Tornado Cash, Aleksiejowi Pertsewowi, który został oskarżony o pranie pieniędzy. Wynik tego procesu postrzega się jako potencjalny precedens dla regulacji systemu kryptograficznego zorientowanego na prywatność. Co ciekawe, choćby Vitalik Buterin przekazał 30 ETH na rzecz obrony oskarżonych.

Jeśli chodzi o kwestie regulacyjne, amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zatwierdziła 11 funduszy ETF spot na Ethereum. Ta decyzja znacznie odbiła się na rynku i spowodowała rajd Bitcoina, który zbliżył się do swojego maksimum wszech czasów.

W maju największymi zwycięzcami okazały się memecoiny, w tym Pepe, FLOKI i Book of Meme. Doskonale radzą sobie także kryptowaluty technologiczne, takie jak Render, JasmyCoin czy DeFi, a także Ondo i Uniswap.

Jeśli chodzi o wyniki Bitcoina, w tym miesiącu jego kurs wzrósł o nieco ponad 9% i oscylował wokół poziomu 66 000 dolarów. Teraz nastąpił okres konsolidacji, podczas którego inwestorzy zastanawiają się, jaki będzie kolejnym ruch tej kryptowaluty. Ta stabilność została poprzedzona znacznym wzrostem ceny BTC na początku roku, który determinowany był przez zatwierdzenie funduszy ETF Bitcoin.

Poza tym kapitalizacja rynkowa stablecoinów osiągnęła najwyższy poziom od dwóch lat, co sygnalizuje zwiększoną aktywność i zaufanie do inwestycji w tokeny powiązane z walutami fiat. Ogólnie rzecz biorąc, maj był miesiącem ostrożnego optymizmu na rynku kryptowalut, na który wpływ miały zmiany regulacyjne, czynniki makroekonomiczne i najważniejsze wydarzenia branżowe.

Czy Bitcoin wzrośnie do 100 000 USD?

Po zatwierdzeniu funduszów spot ETF na BTC w I kwartale tego roku największa kryptowaluta poruszała się w trendzie wzrostowym, aż w połowie marca osiągnęła nowy rekordowy poziom (73 079 USD). Decyzja SEC ws. ETF-ów była bowiem bezprecedensowym kamieniem milowym, który wpłynął także na szerszy rynek kryptowalut.

Szybko jednak doszło do konsolidacji. Na przełomie kwietnia i maja Bitcoin spadł do poziomu 58 253 USD. Oprócz oczywistej realizacji zysków korekta została przypisana rosnącym napięciom geopolitycznym, presji regulacyjnej oraz innym wewnętrznym i zewnętrznym niepewnościom.

Niedawne zatwierdzenie ETF Ethereum przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd dało pozytywny sygnał. Decyzja ta, choć nieoczekiwana, jeszcze bardziej legitymizuje branżę kryptowalut i otwiera nowe perspektywy dla rynku aktywów cyfrowych.

W reakcji na tę wiadomość kurs Bitcoina początkowo spadł do 66 817 USD, a następnie urósł i choćby nieznacznie przekroczył poziom 70 000 USD. Od tej pory porusza się w trendzie bocznym i mieści w przedziale od 67 000 USD do 69 000 USD. Czy to oznacza, iż mamy szczyt hossy? Na to pytanie trudno odpowiedzieć.

Niemniej prognozy BTC są raczej optymistyczne. Wielu ekspertów twierdzi, iż cena BTC wzrośnie do ok. 87 000 USD na koniec roku. W najbardziej pesymistycznych założeniach BTC może spaść do 55 000 USD. Większość analityków skłania się jednak ku bardziej optymistycznym scenariuszom.

W co zainwestować, gdy BTC porusza się horyzontalnie?

Podczas gdy Bitcoin nie wykonuje żadnych znaczących ruchów, można rozważyć inne opcje, które niedługo mają szansę zyskać na wartości. Ciekawym pomysłem jest także inwestycja w tokeny w przedsprzedaży, gdyż potrafią zapewnić inwestorom choćby 1000-krotny zwrot. Oto najciekawsze kryptowaluty, które warto kupić.

Solana (SOL)

Fot. materiały partnera

Solana jest solidną platformą blockchain, znaną ze swojej umiejętności obsługi zdecentralizowanych aplikacji. Za jej najbardziej wyróżniającą cechę uchodzi imponująca prędkość. Solana obsługuje bowiem ponad 65 000 transakcji na sekundę (TPS). Wydajność wynika w dużej mierze z unikalnego mechanizmu konsensusu, zwanego Proof of History (PoH), który współpracuje z Proof of Stake (PoS) i tworzy wysoce wydajny i skalowalny system.

Architektura Solany zapewnia także niskie koszty transakcyjne, co czyni ją atrakcyjną opcją dla deweloperów i użytkowników, którzy wymagają dużej przepustowości bez wysokich opłat. To sprawia, iż Solana szczególnie nadaje się m.in. do zdecentralizowanych finansów (DeFi), tokenów niewymienialnych (NFT) i dApps.

Solana może poszczycić się także solidnym i stale rozwijającym się ekosystemem. Zapewnia programistom kompleksowe narzędzia i zasoby, w tym Solana Software Development Kit (SDK), które ułatwia tworzenie skalowalnych i wydajnych aplikacji.

Zaangażowanie platformy we wsparcie programistów pomogło jej stać się jedną z najbardziej dynamicznych i innowacyjnych społeczności w przestrzeni blockchain. Połączenie dużej szybkości, niskich kosztów i przyjaznego dla programistów środowiska sprawia, iż znajduje zastosowanie w przypadku szerokiej gamy zastosowań blockchain.

W ciągu ostatniego tygodnia cena Solana spadła o prawie 5%. Jednak wiele przemawia za tym, iż warto w tej chwili kupić tę kryptowalutę. Przez ostatni miesiąc kurs SOL wzrósł o niemal 30%, a w tej chwili od tygodnia porusza się horyzontalnie w przedziale od 160 do 173 USD, co odzwierciedla zwiększoną zmienność i ostrożne nastroje wśród inwestorów.

Prognozy Solana oraz wskaźniki analizy technicznej i fundamentalnej wskazują, iż SOL będzie poruszać się w trendzie wzrostowym. Kryptowaluta może sięgnąć poziomu 170 USD, a przy zwiększonej presji zakupowej wznieść się choćby powyżej 180 USD aż do 200 USD przy następnej hossie.

Dogwifhat (WIF)

Fot. materiały partnera

Dogwifhat (WIF) jest inspirowaną memami kryptowalutą, która powstała pod koniec 2023 roku i opiera się na blockchainie Solana. Moneta czerpie swój motyw z popularnego internetowego mema, przedstawiającego psa shiba inu w czapce, co nawiązuje do początków Dogecoina. Dogwifhat gwałtownie zyskał grono zwolenników.

Wartość WIF leży bardziej w zaangażowaniu społeczności i zabawnej kulturze memowej niż w wewnętrznej użyteczności. Token, który pierwotnie kosztował 0,000013 dolara, błyskawicznie zyskał na znaczeniu i stał się jedną z najpopularniejszych monet memowych, podążając śladami Dogecoina i Shiba Inu. Według najnowszych danych cena dogwifhat oscyluje wokół 3,37 dolara, a kapitalizacja rynkowa wynosi około 3,37 miliarda dolarów.

Sukces Dogwifhat w dużej mierze przypisuje się prężnej społeczności, która aktywnie uczestniczy w różnych inicjatywach i działaniach w mediach społecznościowych. Projekt brał udział w znaczących wydarzeniach, takich jak konkursy memów, akcje charytatywne i kampanie crowdfundingowe. Społeczność zebrała ponad 700 000 dolarów na potrzeby pokazu Dogwifhat w Las Vegas Sphere.

Pomimo swojej popularności Dogwifhat jest przede wszystkim aktywem spekulacyjnym bez żadnej fundamentalnej użyteczności. Jest przedmiotem obrotu ze względu na potencjalny wzrost wartości wynikający z nastrojów rynkowych i handlu spekulacyjnego. Moneta charakteryzuje się dużą zmiennością i może zapewnić znaczne zyski, ale stwarza również znaczne ryzyko.

Dogwifhat (WIF) odnotował niezwykły wzrost wartości rynkowej. Od momentu premiery WIF poszybował w górę o ponad 1950% i w ten sposób stał się jednym z najlepszych altcoinów Solany w tym roku. Błyskawiczny wzrost pozwolił inwestorom znacznie pomnożyć swój wkład.

W ciągu ostatniego miesiąca kurs WIF zwiększył się o ponad 40%, przez ostatnie 7 dni – o ponad 17%, a przez ostatnie 24 godziny spadł o 9%. w tej chwili niemal wszystkie wskaźniki analizy fundamentalnej, w tym średnie kroczące czy MACD, wskazują na sygnał kupna. Obecna cena WIF to 3,45 USD. Przed zakupem warto jednak sporządzić własną analizę, aby podjąć w pełni świadomą decyzję.

Ripple (XRP)

Fot. materiały partnera

XRP jest kryptowalutą zaprojektowaną w celu ułatwienia tanich, szybkich, międzynarodowych przelewów pieniężnych. Jest to natywny token XRP Ledger – blockchaina typu open-source, którego stworzył Ripple Labs. XRP powstał w celu poprawy wydajności płatności transgranicznych, przestrzeni tradycyjnie zdominowanej przez powolne i drogie metody, takie jak przelewy SWIFT.

Do głównych zalet XRP zalicza się szybkość transakcji i niski koszt. Transakcje na XRP Ledger mogą zostać zrealizowane w ciągu kilku sekund i zwykle kosztują zaledwie ułamek centa. Wydajność wynika z unikalnego algorytmu konsensusu stosowanego przez XRP Ledger. Wykorzystuje on sieć zaufanych walidatorów do szybkiego i bezpiecznego potwierdzania transakcji.

XRP jest często używany jako waluta pomostowa w transakcjach międzynarodowych, co umożliwia wymianę różnych walut fiducjarnych. Ten przypadek użycia ma na celu rozwiązanie problemów z płynnością w tradycyjnym systemie finansowym. Dzięki temu banki i instytucje finansowe łatwiej i taniej przelewają pieniądze za granicę.

Ripple Labs, firma stojąca za XRP, nawiązała liczne partnerstwa z instytucjami finansowymi na całym świecie, aby promować wykorzystanie swojej technologii. XRP i Ripple Labs stanęły jednak w obliczu wyzwań regulacyjnych, szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) złożyła pozew przeciwko firmie w grudniu 2020 r., w którym stwierdziła, iż XRP był sprzedawany jako niezarejestrowany papier wartościowy. Wynik tego procesu prawdopodobnie znacząco wpłynie na przyszłość XRP i jego adopcję.

Pomimo tych wyzwań pozostaje on jedną z największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej. Jest przedmiotem szerokiego obrotu na głównych giełdach krypto. Chętnie sięgają po niego ci, którzy chcą ułatwić szybkie i opłacalne transakcje międzynarodowe.

Obecnie cena XRP wynosi 0,523 USD. W ciągu miesiąca wzrosła o niespełna 5,5%. Jednak w ciągu ostatnich 7 dni spadła o 0,58% (w tym o 1,66% w ciągu ostatnich 24 godzin). w tej chwili jednak widać, iż odrabia straty i zaczyna piąć w górę.

Analitycy wskazują dwa najważniejsze poziomy, które zadecydują o tym, czy trend okaże się byczy, czy niedźwiedzi. Pierwszym z nich jest dolna granica wsparcia kanału wzrostowego i przeciążenie kupujących na poziomie 0,52 USD. Złamanie tych dwóch poziomów może doprowadzić do korekty, a choćby spadku poniżej 0,5 USD.

Przebicie oporu na wysokości 0,54 USD potwierdziłoby rosnącą obecność byków na rynku. jeżeli XRP złamie opór na poziomie 0,7 USD, utoruje sobie drogę do wzrostu i dłuższej hossy. Mimo to kupno tej kryptowaluty jest obarczone wyższym ryzykiem niż dwóch opisanych powyżej, gdyż w analizie technicznej nie brakuje sygnałów do sprzedaży.

XRP ma jednak ogromny potencjał i pole do wzrostu. Token może w nadchodzących tygodniach stać się przedmiotem spekulacji w obliczu nadchodzącego wyroku sądu w sprawie SEC vs Ripple Labs. jeżeli w tym roku zapadnie werdykt pozytywny dla firmy, inwestorzy odczytają to jako pozytywny sygnał i mogą zacząć skupować tę kryptowalutę. To może podnieść jej cenę.

PlayDoge (PLAY)

Fot. materiały partnera

PlayDoge jest mobilną grą 2D typu play-to-earn (P2E). Token łączy uwielbiany mem z piesełem z wirtualną opieką nad zwierzakiem w stylu słynnego Tamagotchi. W nostalgicznej, 8-bitowej grze, która przypomina wczesne lata 90., gracze dbają o swoje psiaki PlayDoge, a jednocześnie zdobywają tokeny $PLAY, które można wymienić na kryptowaluty.

Psy Doge wymagają nakarmienia, zabawy i opieki. jeżeli PlayDoge zostanie zaniedbany, ucieknie lub umrze, co zwiększa zaangażowanie i sprawia, iż gracze stale wchodzą w interakcję ze zwierzakami. Zainspirowany sukcesem Tamagotchi PlayDoge oferuje nowoczesne spojrzenie na wirtualnych przyjaciół człowieka. Do rozgrywki dodaje bowiem staking (obecne RRSO na poziomie 709%) i nagrody, dzięki czemu staje się bardziej angażująca i satysfakcjonująca.

Gra zawiera też minigry w stylu tradycyjnych, 8-bitowych platformówek, co zwiększa nostalgiczną atrakcyjność, a jednocześnie integruje nowoczesne mechaniki P2E. Gracze mogą zdobywać tokeny $PLAY poprzez pomyślne ukończenie minigier i adekwatną opiekę nad zwierzakiem.

Token $PLAY pełni funkcję głównej waluty w grze, umożliwiając transakcje i dostęp do specjalnych funkcji. Oferuje również realny bodziec, ponieważ użytkownicy zdobywają i wymieniają te tokeny na rynku kryptowalut. PlayDoge zawiera system rankingowy, w którym gracze z najwyższym XP, zdobywanym poprzez opiekę nad zwierzakiem i sukcesy w minigrach, otrzymują dodatkowe tokeny $PLAY i specjalne nagrody.

Obecnie trwa przedsprzedaż PlayDoge – projekt już zebrał prawie 500 000 USD. w tej chwili 1 PLAY kosztuje 0,05 USD. Z każdym następnym etapem cena PlayDoge będzie jednak rosnąć.

Z jasnym planem rozwoju i zaangażowania społeczności projekt dąży do zdobycia znaczącego udziału w rosnącym rynku gier blockchain. Poprzez połączenie elementów nostalgii z innowacyjnymi mechanikami P2E PlayDoge oferuje unikalne i wciągające doświadczenie zarówno dla entuzjastów gier, jak i inwestorów kryptowalutowych.

Podsumowanie

Kurs Bitcoina w ostatnim czasie porusza się w trendzie bocznym. To skłania inwestorów do szukania alternatyw, które zapewnią zyski w obliczu niemrawych ruchów najważniejszej kryptowaluty świata.

Na rynku nie brakuje interesujących cyfrowych aktywów, które wykazują potencjał do wzrostu na podstawie analizy technicznej lub innych sygnałów. Jednym z nich jest SOL, natywny token blockchaina Solana, który stał się ostatnio popularny wśród twórców memecoinów.

Na uwagę zasługuje też moneta memowa dogwifhat, która kilka dni temu zbliżyła się do swojego ATH i nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. XRP wysyła natomiast sprzeczne sygnały. Token ten może jedna rosnąć w obliczu zbliżającego się finału długiej rozprawy sądowej między SEC a Ripple Labs.

Warto też obserwować kryptowaluty w przedsprzedaży, gdyż wyróżniają się niską ceną i potencjałem do wzrostu. Jednym z takich tokenów jest PlayDoge, który stanowi połączenie memecoina z grą play-to-earn. Choć jego przedsprzedaż rozpoczęła się ledwie kilka dni temu, projekt już zdołał zebrać prawie pół miliona dolarów.

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

Idź do oryginalnego materiału