Czy te kryptowaluty są niedowartościowane? Oto lista 10 najmocniej rozwijanych altcoinów w maju

7 miesięcy temu

Firma analityczna Santiment opublikowała właśnie na platformie X (Twitterze) najnowsze dane dotyczące projektów kryptowalutowych, których zespoły deweloperskie były najbardziej aktywne w ciągu ostatnich 30 dni. Dane te pochodzą z analizy zmian wprowadzonych przez programistów w otwartym kodzie źródłowym na platformie Github. Nie jest to złota reguła, ale co do zasady bardziej intensywna działalność deweloperów przekłada się w długim okresie na lepiej wyceniane kryptowaluty.

Here are #crypto's top coins by development frequency. The team at #Hedera has been the most active over this timeframe. The below list is sorted by counting any non-redundant activity from a project, and averaging this daily activity over the past 30 days:

1) @hederapic.twitter.com/jLKyHuuk1P

— Santiment (@santimentfeed) May 31, 2024

Kryptowaluty które wprowadziły najwięcej zmian w kodzie w maju

Oto lista 10 altcoinów, na których najmocniej skupili się deweloperzy, wraz z krótkim opisem ich działalności i przyporządkowanymi przez ekspertów Santiment miarami punktowymi (więcej = lepiej).

  1. Hedera (HBAR) – 552
    • Hedera to rozproszona sieć publiczna, której celem jest wspieranie aplikacji zdecentralizowanych (DApps) o wysokiej wydajności. Oferuje niskie opłaty transakcyjne i szybkie potwierdzenia.
  2. Optimism (OP) – 543
    • Optimism to rozwiązanie warstwy 2 dla Ethereum, które umożliwia skalowanie transakcji z minimalnymi kosztami, poprawiając wydajność i zmniejszając opłaty gazowe. Projekt ma dość unikalne podejście do budowania społeczności i aplikacji w ekosystemie, często też nagradza użytkowników airdropami.
  3. Cardano (ADA) – 539
    • Cardano to jeden z pionierów technologii blockchain: sieć, która skupia się na bezpieczeństwie, skalowalności i interoperacyjności, umożliwiając rozwój inteligentnych kontraktów i DApps. Jego autorem jest Charles Hoskinson, jeden z budowniczych ekosystemu Ethereum. Społeczność skupiona wokół Cardano uważa projekt za „najbardziej kładący nacisk na naukowe podejście”.
  4. Chainlink (LINK) – 442
    • Chainlink to zdecentralizowana sieć wyroczni, która umożliwia smart kontraktom na blockchainie dostęp do danych zewnętrznych w sposób bezpieczny i niezawodny.
  5. Starknet (STRK) – 384
    • Starknet to zdecentralizowana warstwa skalująca dla Ethereum, która wykorzystuje technologię ZK-Rollups do zwiększenia wydajności i zmniejszenia kosztów transakcyjnych. Niedawno miała swój bardzo głośny airdrop.
  6. Status (SNT) – 355
    • Status to mobilny klient Ethereum, który łączy funkcje portfela kryptowalutowego, komunikatora i przeglądarki DApp, umożliwiając użytkownikom bezpieczne interakcje z ekosystemem Ethereum.
  7. Internet Computer (ICP) – 336
    • Internet Computer to projekt, którego celem jest przekształcenie publicznego internetu w globalną platformę obliczeniową, umożliwiającą uruchamianie systemu bezpośrednio na sieci.
  8. Cosmos (ATOM) – 291
    • Cosmos to ekosystem niezależnych blockchainów, które mogą się ze sobą komunikować. Projekt dąży do rozwiązania problemów z interoperacyjnością i skalowalnością.
  9. Polkadot (DOT) – 274
    • Polkadot to protokół wielołańcuchowy, który umożliwia różnym blockchainom komunikację i współdziałanie. Ułatwia tworzenie nowych zdecentralizowanych aplikacji i usług. Twórcą Polkadot jest Gavin Wood, podobnie jak Hoskinson z Cardano jeden z pionierów sieci Ethereum.
  10. Kusama (KSM) – 274
    • Kusama to eksperymentalna sieć Polkadot, która służy jako poligon doświadczalny dla nowych funkcji i projektów, zanim zostaną one wdrożone na Polkadot.

Wolne wnioski

Warto zauważyć, iż na liście nie znalazła się sieć Ethereum, pomimo jej dominującej roli w ekosystemie kryptowalut. Jednakże, projekty warstwy 2, takie jak Optimism, które mają na celu skalowanie sieci Vitalika Buterina, są na tej liście częstymi gośćmi. Zaskakuje obecność Starknet, który jest w rankingu nowym pretendentem.

Warto jednak pamiętać, iż dane z Githuba mogą być czasami mylące: publikując tego typu rankingi obdarzamy zaufaniem zespół analityków platformy Santiment, która powinna być w stanie odsiać np. spamerskie zmiany w kodzie mające na celu sztuczne zwiększenie aktywności deweloperskiej. Jak twierdzą sami twórcy raportu, ich metodologia zawiera „autorskie” sposoby na odsiewanie niepożądanych, fejkowych danych.

Idź do oryginalnego materiału