W najnowszej analizie przeprowadzonej przez firmę Santiment zajmującą się analizą kryptowalut ( dokładnie sentymentu on-chain) przebadano altcoiny, które wykazały się największą aktywnością ich zespołów deweloperskich. Eksperci stworzyli listę dziesięciu najbardziej „kodujących” projektów na podstawie ich aktywności w serwisie Github z wyłączeniem duplikatów i spamu. Czy te kryptowaluty są niedowartościowane w porównaniu do ich wysiłków na rzecz ulepszenia platformy?
Kryptowaluty o największej aktywności deweloperskiej w zeszłym miesiącu
Listę otwiera znany i lubiany Chainlink (LINK) z wynikiem 451,23, tuż za nim plasuje się Cardano (ADA) zdobywając 444,7 punktów, a pierwszą trójkę zamyka Status (SNT) z rezultatem 434,5 pkt. Liczby te wskazują nie tylko na aktywny rozwój tych projektów, ale także na kwitnącą społeczność deweloperów, którzy chcą przesuwać granice tego, co te kryptowaluty mogą osiągnąć.
Kolejne projekty ciężko pracujące na rzecz rozwoju swojego kodu to: Optimism (OP), Hedera (HBAR) i Polkadot (DOT) którym kilka brakuje do liderów zestawienia. Nieco dalej, z już bardziej charakterystycznym spadkiem wyniku punktowego, znajdują się Kusama (KSM), Internet Computer (ICP), Ethereum (ETH) oraz permanentnie niedowartościowany według niektórych Cosmos (ATOM).
W ramach powiązanej analizy zespół ekspercki Santiment podkreślił również rosnące zainteresowanie altcoinami zintegrowanymi ze sztuczną inteligencją, z NEAR, ROSE i GLM wyłaniającymi się jako mające najciężej pracujące zespoły programistów.
Czy to znaczy iż wyżej wymienione platformy blockchainowe są niedowartościowane? Niekoniecznie. Ale ceteris paribus projekty których zespoły pracują ciężej powinny być w dostatecznie długim terminie wyceniane wyżej niż konkurencyjne, które nie przykładają aż tyle uwagi do rozwoju swojej technologii.